Beceriye dayalı oyun makineleri kontrol yanılsamasını yaratıyor

Central Queensland Üniversitesi, düzenleyicilerin bu ürünleri nasıl yöneteceklerini belirlemelerine yardımcı olmak için beceriye dayalı oyun makinelerinin (SGM’ler) oyun davranışı üzerindeki etkisine ilişkin bir çalışma yürüttü. Çalışma, elektronik oyun makineleri oynayan kişilerin SGM’lere ilgi duyma olasılıklarının daha yüksek olduğunu, oyun oynamayanların ise elektronik oyunlara ilgi duyma olasılıklarının daha yüksek olduğunu bulmak için farklı demografik özellikleri ve oyun tutumlarını içeriyordu. Çalışma aynı zamanda SGM’lerde “beceriye dayalı bileşenlerin oyuna dahil edilmesinin muhtemelen kontrol yanılsamasını güçlendireceğini” buldu.

Gambling Research Australia tarafından yaptırılan çalışma

Central Queensland Üniversitesi araştırması “Avustralya’da beceriye dayalı kumar” tarafından görevlendirildi Avustralya’da kumar araştırması Bu tür oyunların yaygınlaşmasının ardından ABD pazarı son on yılda. Beceriye dayalı makineler gibi nadiren Avustralya kulüpleri ve kumarhanelerine entegre edilen yetkililer, daha fazla MLS’nin Avrupa’daki potansiyel etkisini değerlendirmek için bu çalışmayı görevlendirdi. Avustralyalı kumarhane tesisleri. IAG’nin bildirdiği gibi, “Cadılar Meclisi Pop Çekimleri” şu anda birden fazla Avustralya eyaletinde onaylanan tek başlıktır.

Yeteneğin çok az etkisi

Raporlara göre, NSW Sorumlu Oyun Ofisi Direktörü Alison Parkinson: “Beceriye dayalı oyun makineleri, oyun makinelerinin çalışma biçiminde gerçek bir değişimi temsil ediyor. Her yeni üründe olduğu gibi, bu yeniliklerin kumarla bağlantılı zarar riskini artırıp artırmayacağını anlamak önemlidir. Bu çalışma, becerinin bu oyunların sonucu üzerinde çok az etkiye sahip olduğunu ve katılımcıların gerçek kazanma şanslarının farkında olmaları gerektiğini gösteriyor.”

“Kontrol Yanılsaması”

Kaynağa göreözel oyun makinelerinin piyasaya sürülmesinin destekçileri, genç müşteriler. Ancak çalışma, tüketicinin kontrol yanılsaması gözleminden kaynaklanmaktadır SGM Tüketicileri bunu yapabileceklerine inandırın sonucu etkilemek Sonucun böyle olduğunu kabul etmek yerine oyunun şans eseri etkilendi büyük oranda. Bu faktör ve oyuncunun diğer davranışsal ve psikolojik nitelikleri onu riske atabilir. Kumar sorunu sonuçlar.

“Kazanma Avantajı”nı değiştirin.

Yukarıda belirtildiği gibi, çalışma MLS’lerin öncelikle çekici olduğunu buldu Daha önce EGM oynamış kişiler. Yeni oyuncuların seçme olasılığı daha yüksektir elektronik oyun arabalararaştırmaya göre ama beceriye dayalı oyun makineleri ayrıca bildirildiğine göre önemli yeni oyuncuları çekme potansiyeli var. Ayrıca bu oyunlar bazı oyuncular tarafından bir oyun olarak da görülebilmektedir. kazanma avantajı EGM’ler sırasında, çalışmaya göre. IAG’nin bildirdiği gibi, gençler ve kumar sorunu olan kişiler muhtemelen tüm bu oyunları çekici bulacaklardır.

Oyun sonuçlarının yeterince anlaşılmaması

Çalışmanın şunları ortaya çıkardığı bildirildi: “Katılımcılar, becerinin SGM’ler için oyun sonuçları üzerinde çok az gerçek etkisi olduğunu çok az anladılar. Katılımcıların çoğu, becerinin galibiyet ve mağlubiyetleri ne ölçüde etkilediğini abartırken diğerleri emin değildi. SGM’lerin, bu kontrol yanılsamalarından dolayı kumarla ilgili zararları artırması ve halihazırda kumar sorunu yaşayanlar arasında tekrar kumar oynamasını teşvik etmesi muhtemeldir.”

Dikkatli yaklaşım

Çalışmanın düzenleyicilere yardımcı olacağı görülüyor dikkat olmak Çalışmada beceriye dayalı oyun makineleri dikkate alındığından, bu makinelerin Avustralya yargı bölgelerine tanıtılması üzerine yetersiz bir model Ülkedeki kumar sorunuyla mücadele etmek için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Inspired Entertainment ve Fanduel ortaklığını genişletiyor

New York merkezli lider B2B oyun sistemleri, çözümleri ve içerik sağlayıcısı Inspired Entertainment Inc., yine New York merkezli Kuzey Amerika’nın önde gelen iGaming şirketi FanDuel ile olan ittifakının genişlediğini duyurmaktan mutluluk duyuyor Inspired’ın resmi basın açıklamasına göre, Michigan, Pennsylvania, Ontario ve en son New Jersey gibi düzenlemeye tabi dört büyük Kuzey Amerika pazarındaki en iyi […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Everygame Poker Lightning Bitcoin mevduatları büyük bir sorun

Everygame Poker, çeşitli slotlarda ücretsiz çevirmeler verme konusunda oyuncuları şaşırtmaya devam ediyor! Bu sefer, 11-18 Eylül arasındaki önümüzdeki hafta boyunca, Lightning Bitcoin kullanarak para yatıran slot oyuncularını, iki Betsoft slotunda ek 30 bedava dönüşle ödüllendirecek. Bankayı al VE İkizler Joker. Ancak bahis şartı 30x ve maksimum para çekme miktarı 250$’dır. Ayrıca oyuncular 11 Eylül’den 17 […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Play’n GO, Scales of Dead video slotunu piyasaya sürüyor

Piyasanın önde gelen oyun geliştirme stüdyolarından biri olan Play’n GO, yepyeni çevrimiçi slot oyunu Scales of Dead’i piyasaya sürdü. Sağlayıcının çok popüler slotunun devamını temsil eden slot Ölü Slot serisi, klasik bir deneyim arayan oyuncular için tonlarca eğlence vaat ediyor ve şimdi olağanüstü bir iGaming deneyimi sağlamak için bir dizi heyecan verici karakter ve özellikle […]

Daha fazla