Birleşik İşçi Sendikası, NSW Hükümetini iş kayıpları konusunda uyardı

Etkili bir Avustralya sendikası, New South Wales (NSW) hükümetini, eyaletin 1 Temmuz 2023’ten itibaren kumarhane vergi oranlarını önemli ölçüde artırma planlarının NSW kumarhane endüstrisinde iş kayıplarına yol açacağı konusunda uyardı. Devlet, geçen yılın sonlarında, doğal afetlerden yakın zamanda zarar görmüş bölgelere sağlanan finansmanı artırmak için bu yıl 1 Temmuz’da başlayacak olan vergi reformunu duyurdu.

İnanılmaz destek:

rağmen Birleşik İşçi Sendikası için şaşırtıcı bir destek gibi görünebilir. Yıldız Eğlence Grubu, IAG Raporları ki Birlik İcra Direktörü, Dario Mujkicbasına, hükümetin kara para aklamayı önleme yasasına uymadığı için Star’ı cezalandırma niyetinin yalnızca şirket için değil, eyaletin kumarhane çalışanları için de olumsuz etkileri ve sonuçları olabileceğini söyledi.

İlgili topluluklar ve işletmeler:

Hükümet, kumarhane vergi oranlarındaki artıştan elde edilen fonları yardımcı olmak için kullanmayı planlıyor. toplum kimlerden etkilenmiş orman yangınları ve seller son bir kaç yıl içinde. Ancak, The Star’ın operasyonları Sidney 2022 mali yılında şirketin gelirinin yarısı Sidney kumarhanelerinden geldiği için bu önlemlerden büyük ölçüde etkilenecek. kumarhane personeli ve sonuçlanabilir işten çıkarmalar ve daha az iş mevcut NSW kumarhane endüstrisinde.

Müzakere daveti:

Öyleyse Mujkic misafir NSW Saymanı, Matthew Keankarşılıklı yarar sağlayan bir teklif üzerinde çalışmaya çalışmak için müzakerelere devam etmek. dedi ki: “Yeni Güney Galler Saymanı, önerilen vergi değişikliğinin ticari faaliyetler ve daha da önemlisi iş gücü üzerindeki potansiyel etkisi hakkında net bir şekilde düşünmedi.”

Mujkic ekledi: “NSW Haznedarı’nın oturup The Star ve Birleşik İşçi Sendikası ile düzgün bir şekilde ilişki kurmasının, halihazırda yapılmış olan hasarı onarmasının ve makul ve herhangi bir durumda işleri riske atmayan bir yol üzerinde anlaşmaya varmasının zamanı geldi. yol.”

Olumsuz etkiler:

Mujkic’in yorumları, Star’ın son duyurusunu takip ediyor Sidney yıldızı NSW eyalet hükümeti kumarhane vergi oranlarını yükseltirse, operasyonlar önemli ölçüde zarar görebilir. Şirket, kumarhane vergi oranı değişikliğinin şirketin NSW operasyonlarına bir dizi maliyete mal olacağını bekliyor. 277 milyon dolardan 1.12 milyar dolara.

“Mevcut haliyle uygulanırsa, önerilen vergi oranı artışları, yukarıda açıklandığı gibi değişen operasyonel ve rekabet ortamı tarafından daha da kötüleşen The Star Sydney’in karlılığı üzerinde önemli bir olumsuz etkiye sahip olacaktır.” şirket yetkilileri söyledi. “Bu senaryoya karşı The Star, grup hissedarları için değeri en üst düzeye çıkarmak amacıyla The Star Sydney’in varlıklarını ve işletme modelini acilen gözden geçirmeyi planlıyor.”

Hisse değerindeki düşüş:

Önerilen değişiklikler, örneğin, Poker makinelerinde %60,67 vergi NSW kumarhanelerinde, operatörün hükümetle vergi oranını 2040 yılına kadar %32 ila %34 arasında belirlemiş olan önceki anlaşmasına rağmen. Yıldızlar beklentiler önemli bir şekilde yansıtılır hisselerin değerinde düşüş AU$ 6,08 olarak görülen 2017 zirvesinden neredeyse beş kat daha düşük, bu hafta 1,29 AU$ gibi düşük seviyelere geriledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla