Birleşik Krallık Kumar Komisyonu SkillOnNet’e para cezası verdi

Birleşik Krallık Kumar Komisyonu kısa bir süre önce SkillOnNet Limited’in sosyal sorumluluk ve kara para aklama kurallarıyla ilgili çeşitli ihlaller gerçekleştirdiğini keşfetti. Komisyon, şirket ile Komisyon arasındaki anlaşmanın bir parçası olarak ödenmek üzere şirkete 305.150 £ para cezası verdi. Tüm para sosyal olarak sorumlu amaçlar için kullanılacaktır.

Büyük başarılardan sonra büyük bir para cezası:

İlk ek olarak 305.150 £, SkillOnNet ayrıca ödemek zorunda kalacak £9,079 Soruşturma masraflarını karşılamak için.

Şirket İngiltere pazarında çok başarılı, 50 web sitesi şu anda SkillOnNet tarafından yönetilmektedir. Ancak görünüşe göre şirket, kurallara uyma konusunda o kadar başarılı değil. Lisans Koşulları ve Davranış Kuralları.

ihlaller oluştu 2022Ocak-Aralık döneminde. Çeşitli politikalar, prosedürler ve kontroller, mevcut kara para aklamayı önleme ve sorumlu kumar politikalarına uygun değildi.

Çeşitli ihlaller:

Lisansın durumu 12.1.1 şirket çeşitli amaçlar için kullanılmanın gerçek risklerini izlemediği için saldırıya uğradı. kara para aklama ve terörün finansmanı faaliyetleri. Geçen yıl, müşteriler çeşitli kaynaklardan ödeme alıyorlardı. bilinmeyen üçüncü taraflarve bu ödemeler gerektiği gibi izlenmedi. Düzgün takip edilmeyen başka bir şey de organize suç gruplarıyla ilgili hesaplar.

Müşteriler paralarının karşılığını alabildiler kontrol edilemez, servetleri ve maaşları iki kez kontrol edilmeden, bu nedenle kumar için kullandıkları miktarlar, çoğu durumda kazançlarıyla karşılaştırıldığında beklenmiyordu. Yürütülen tek takip, sözel iletişimbirlikte parasal eşikler çok geç olduğunda.

olan müşteriler riskli kara para aklama kapsamına alınması izlenmedi ve şirket Komisyon’a bilgi vermedi. web sitelerinde bulunmaları.

Tüm SkillOnNet web sitelerinde para yatırma ve kaybetme limiti şuydu: 2.000 £. Ancak müşteriler buna bağlı kalmadı, bu nedenle şirket üzerinden akan miktarlar daha büyük beklenen.

Lisansın durumu 12.1.2 Aynı zamanda ihlalBu, şirketin kurallara uymadığı anlamına gelir. Kara Para Aklama, Terörün Finansmanı ve Para Transferi Düzenlemeleri 2017’den beri

Artan kara para aklama riskine ek olarak şirket, Sanatın 1. ve 2. paragraflarını da ihlal etmiştir. Sosyal Sorumluluk Kurallarının Sağlanması. SkillOnNet’in müşterilerle iletişim kurması gerekiyordu ve böyle bir şey yapmadılar.

Müşteriler yakından izlenmedilerdolayısıyla büyük meblağlarda bahse girebildiler ve sorunlu kumarbaz olma potansiyeline sahip müşteriler beklendiği gibi başarılı bir şekilde tanımlanamadı. Otomatik uyarılar Müşterileri olası kumar oynama sorunlarına karşı uyaran uyarı etkinleştirildi, ancak oyuncular üzerinde önemli bir etkisi olmadı.

İyileştirme için yer:

SkillOnNet onaylamak prosedürlerini ve politikalarını iyileştirmek konuyla ilgili. bağımsız denetimler şirketin işini geliştirmek için uyguladığı tüm eylemleri izleyecektir. Komisyon tarafından belirtildiği gibi, şirket bunu yapmaya tamamen kararlıdır. sağlıklı ilişkiler kurmak müşterileriyle. SkillOnNet kabul edildi tüm ihlaller ve başarısızlıklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Plays, Sticky Bees’i piyasaya sürdü ve Hollanda anlaşmasını uzattı

Global Olarak Tanınmış iGaming İçerik Sağlayıcısı, Pragmatic Play, Serbest bıraktı ONLAR Yapışkan Arılar™ sulu bir deneyime dönüşen popüler meyve sembollerini seven dünyanın her yerinden oyunculara daha fazla eğlence getirmek için slot oyunu. Slotun yeni sürümünün, oyuncuların bazı kazançlı ödüller vaat eden bal-tatlı bir deneyim yaşamaları için titizlikle hazırlanmış olduğu bildiriliyor. Popüler semboller: ONLAR yuva aracılığıyla […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AvatarUX, kediden ilham alan Kitty POPpins ile yayında

Takiben yayın HelioPOPolis’in başarısı, 25 Mayıs’ta Hong Kong merkezli bir çevrimiçi slot geliştiricisi olan AvatarUX, piyasaya sürülmüş Kitty POPpins, lüksle çevrili bir grup kraliyet kedisiyle POP serisinin bir parçası olan kedi temalı yeni bir macera. Ancak oyun şu anda yalnızca doğrudan entegrasyona sahip AvatarUX ortakları tarafından kullanılabilir ve daha sonraki bir tarihte dünya genelindeki oyunculara […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Londoner Macao, tamamen yenilendikten sonra açıldı

Londoner Macao yenilemeleri nihayet tamamlandı ve Cotai Strip entegre tesisi, kendisinin yeni yükseltilmiş versiyonunu sergilemek için büyük bir parti hazırladı. Büyük parti: Bunun yenilenmesi İngiliz temalı tatil köyü iki yıl sürdü ve Las Vegas’ın Kumları sonunda birçok VIP konuğa tanıtma şansım oldu. Yolculuk başlıyoradı gibi olay Diyor. etkinliğin başlangıcını kutladı. Sands China Ltd oyun lisansıbu […]

Daha fazla