Crown, ödeme hatasından sonra işçilere 1,2 milyon A$’dan fazlasını tazmin edecek

Yakın zamanda, her ikisi de Southbank merkezli Crown Resorts Limited’e ait olan Crown Melbourne ve Crown Perth’in, işçilerine tazminat ödemeli emekli maaşı ve faiz dahil 1,2 milyon dolardan fazla. Ayrıca Crown, Avustralya’nın Fair Work Ombudsman’ı (FWO) ile bir yönetici sözleşmesi imzaladı.

Kişisel bildirim:

İşçilerine tazminat kararı geldi Taç Tatil Köyü anılan Avustralyalı Mart 2020’de Fair Work Ombudsman Taç Melbourne VE Taç Perth 200 aşçı, kapıcı, resepsiyonist, yönetici asistanı, kuaför, güzellik uzmanı ve masöre asgari prim, fazla mesai, devamsızlık ve ceza oranlarına göre tazminat ödememiştir. Buna ek olarak öz-rapor, Fair Work Ombudsman Sandra Parker’ın ASK listesindeki Avustralya’nın en büyük 100 şirketinin tümüne bordro uyumluluğuna daha fazla dikkat etmeye çağıran bir mektup göndermesinden sonra geldi.

Ancak FWO, eksik ödemeler yapıldı çalışanlarından bazılarını yanlış bir şekilde ödüllendirilmemiş olarak tanımlayan Crown’a, bu da dört farklı ödül kapsamındaki yükümlülüklerin yerine getirilmemesinin yanı sıra tüm çalışan kayıtlarının tutulmamasına neden oldu. Sonuç olarak, Temmuz 2014 ile Haziran 2020 arasında Crown, emekli maaşı, faiz ve bahşiş ödemeleri hariç 200 mevcut ve eski işçiye yaklaşık 1.025 milyon $ eksik ödeme yaptı.

Şirket şimdiden çalışanlarının yarısından fazlasına ödeme yaptı:

“Şirket, mevcut ve eski çalışanlarının 192’sine emeklilik fonları ve ek %10 faiz ve ikramiye dahil 1,2 milyon dolardan fazla iade yaptı.” FWO’ya göre. Ancak, yürütme taahhüdü, geri kalan çalışanlara borçlu olunan borçları 180 gün içinde kapatmasını gerektirmektedir.

Bireysel bazda, Crown Melbourne, 22 ila 66.714 dolar arasında değişen bireysel ödemelerle, 110 eksik çalışanından 102’sine yapılan 567.000 dolarlık vadesi geçmiş ödemeleri düzeltti. Öte yandan Crown Perth, 90 çalışanına beş dolardan 55.192 dolara kadar bireysel ödemelerle 659.000 doların üzerinde ödeme yaptı.

Başka bir ödeme:

Ancak şirket, Fair Work Ombudsman ile bir icra taahhüdü imzaladıktan sonra Commonwealth Consolidated Revenue Fund’a 350.000 AU$ (235.000$) ödemelidir.

Fair Work Ombudsman Sandra Parker bu konuda şunları söyledi: “Crown’un soruşturmasıyla işbirliği ve eksik ödemeleri düzeltme taahhüdü nedeniyle yürütmenin görevlendirilmesi uygun eylemdi. Yönetim taahhüdü kapsamında Crown, tüm mevcut ve potansiyel çalışanlarına adil bir şekilde ödeme yapılmasını sağlamak için sıkı önlemler uygulamayı taahhüt etmiştir. Bu önlemler arasında, masrafları kendisine ait olmak üzere, işyeri yasalarına uyumu doğrulamak için iki bağımsız yıllık denetim yaptırılması yer alır. 2020’nin başında ASX’in ilk 100’ünü belirlediğim ve o zamandan beri her zaman söylediğim gibi: İşverenler işyeri yükümlülüklerine yüksek öncelik vermelidir. Crown’un bazı çalışanlarına ilgili primleri uygulamaması ve yıllık maaşların çalışılan saatler için tüm asgari hakları karşılamasını sağlamaması, personeline uzun süredir eksik ödeme yapılmasına ve daha yüksek bir onarım faturasına yol açtı.

FWO ekledi: “Yönetim taahhüdü ayrıca, Crown’ın tüm düşük maaşlı çalışanlara bunun başladığını bildiren bir mektup göndermesini ve ayrıca gazetelerde, web sitesinde ve Facebook sayfasında şirketin cezalarıyla ilgili duyurular yayınlamasını gerektirecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Tabcorp anlaşmanın ardından 83 milyon A$ aldı

Avustralya’nın en büyük kumar şirketi Tabcorp Holding Limited, yıllar içinde şirket tarafından alınan birçok lisans ve iznin gelir vergisi muamelesine ilişkin sorunlardan dolayı Avustralya Vergi Dairesi ile yaşadığı anlaşmazlığı çözdü. Avantajlı çözüm: İşlem bittiğinde, Tabcorp kendisinden talep edilen ihtilaflı tutarın tamamını ödemesi gerekiyordu vergi ve faizde Komiser’e. Şirket de anlaşmadan yararlandı Avustralya Vergi Dairesi ödemek […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Inspired Entertainment ve Fanduel ortaklığını genişletiyor

New York merkezli lider B2B oyun sistemleri, çözümleri ve içerik sağlayıcısı Inspired Entertainment Inc., yine New York merkezli Kuzey Amerika’nın önde gelen iGaming şirketi FanDuel ile olan ittifakının genişlediğini duyurmaktan mutluluk duyuyor Inspired’ın resmi basın açıklamasına göre, Michigan, Pennsylvania, Ontario ve en son New Jersey gibi düzenlemeye tabi dört büyük Kuzey Amerika pazarındaki en iyi […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Everygame Poker Lightning Bitcoin mevduatları büyük bir sorun

Everygame Poker, çeşitli slotlarda ücretsiz çevirmeler verme konusunda oyuncuları şaşırtmaya devam ediyor! Bu sefer, 11-18 Eylül arasındaki önümüzdeki hafta boyunca, Lightning Bitcoin kullanarak para yatıran slot oyuncularını, iki Betsoft slotunda ek 30 bedava dönüşle ödüllendirecek. Bankayı al VE İkizler Joker. Ancak bahis şartı 30x ve maksimum para çekme miktarı 250$’dır. Ayrıca oyuncular 11 Eylül’den 17 […]

Daha fazla