Crown Resorts taksitle 450 milyon A$ ceza ödeyecek

Avustralya’nın en büyük oyun ve eğlence grubu Crown Resorts’un Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi (AUSTRAC), Avustralya’nın kara para aklama ve terörle mücadele kurumu tarafından 546 ihlalden dolayı 450 milyon A$ (300 milyon $) para cezasına çarptırıldığı yakın zamanda ortaya çıktı. ülkenin kara para aklamayla mücadele yasalarının, en önemlisi eski Makao bağlantılı Suncity olmak üzere, hurda operasyonlarıyla ilgili. Ayrıca, şirket cezayı ödemeye karar verirse, bu, bir kumarhane işletmecisi tarafından şimdiye kadar ödenen en yüksek ve Avustralya mali tarihindeki üçüncü en büyük para cezası olacak.

Yerleşim anlaşması:

Penaltı bir sonuç olarak gelir yerleşim anlaşması, düzenleyici kurum ve Kraliyet arasında Avustralya Federal Mahkemesi tarafından onaylanmıştır. Ayrıca, belirtilen para cezası aşağıdaki gibi taksitlere bölünecektir:

  • 125 milyon Avustralya Doları (83,4 milyon ABD Doları) – hemen ödenecek;
  • AU$125 – bir yıl içinde ödenecek;
  • 200 milyon Avustralya Doları (133,5 milyon ABD Doları) – iki yıl içinde ödenecek.

Ancak yetkililer fark etse de “Faizsiz olan cezanın ertelenmesi, Crown için etkili bir indirimle sonuçlanacaktır. Duruşma bugün devam ederken, mahkeme cezanın tam olarak nasıl dağıtılacağına henüz karar vermedi.”

Eğlence etkinliğiyle ilgili para cezası:

Bahsi geçen para cezası, Crown’un önemsiz etkinlikleritam olarak bir Taç Melbourne VE Taç Perth mülk. ve özellikle, Makao’da Suncity ile doğrudan ilgili olmayan suçlardan 18 yıl hapis cezasına çarptırılan mahkum Alvin Chau liderliğindeki eski Makao’nun en büyük hurda operatörü olan Suncity’ye. Mahkeme, paranın 2016 ve 2020 yılları arasında Crown’un Avustralya kumarhanelerindeki eğlence salonları ve alışveriş kasaları aracılığıyla Crown ve Suncity arasında nasıl dağıtıldığını araştırıyor.

Bu bağlamda, raporlara göre “2017-2018’de, şüpheli konularla ilgili 58 şaşırtıcı şikayette bulunuldu ve geçen yıl Suncity kasasında üç polis soruşturması daha yapıldı.” Ayrıca, yukarıda belirtilen raporlardan bahseden AUSTRAC’ın avukatı mahkemeye şunları söyledi: “Bunlar, kağıt torbalarda, ayakkabı kutularında ve evrak çantalarında taşınan 700.000 Avustralya Doları (467.000 ABD Doları) ile 1,5 milyon Avustralya Doları (1 milyon ABD Doları) arasındaki nakit mevduatlardır.”

Yukarıda bahsedilen dağıtım yöntemi, yargıcın Kraliyetin vicdanlılığını sorgulamasına yol açtı ve Baş Yargıç şunları sordu: “Kasten yasalara aykırı hareket etme niyeti yoksa, nedeni neydi?” Üstelik mahkeme belgeleri de bunu ortaya koyuyordu. “Suncity, oyuncular için yaklaşık 252 deplasman maçına aracılık etti. Avustralya2016 ve 2020 yılları arasında Crown’un iki mülkünde 22,2 milyar Avustralya Doları (14,82 milyar ABD Doları) gelir elde edildi..

Suçun kabulu:

AUSTRAC tarafından 30 Mayıs’ta bildirilen, AUSTRAC ile söz konusu anlaşma kapsamında, Taç suçunu kabul etti. Kabul, şirketin mevcut işlem izleme sistemine düzgün bir şekilde erişemediğini ve riski değerlendiremediğini ve bunun sonucunda yüksek skorlu kumarbazları suç veya kara para aklama faaliyeti riski altında olarak kategorize edemediğini kabul etmesinden oluşuyordu.

Buna ek olarak AUSTRAC, toplu olarak 69 milyar Avustralya Doları (46 milyar ABD Doları) gelir elde eden 43 hurda operatörünü içeren 60 yüksek riskli Crown müşterisini vurguladı. İddiaya göre 2 site, yaklaşık 40 müşteriyi şüpheli olarak belirledi ve bunların 38’i toplam 450 milyon Avustralya Doları (300,3 milyon ABD Doları) tutarındaki transfere dahil edildi.

Pişmanlıklar ve düzeltme girişimleri:

Şirketin faaliyet lisansı hâlâ tartışmalı olduğundan, mahkemeler Crown’da tam bir yönetim değişikliğine henüz yeterli karar vermedi. Ancak, iki kraliyet soruşturması ve bir başka soruşturmanın ardından şirketin Batı Avustralya, Victoria ve Yeni Güney Galler’de kumarhane lisanslarına sahip olmaya devam etmesinin uygun olmadığına karar verildi. Bu bağlamda, Crown aleyhindeki önceki iddialarında AUSTRAC şunları belirtmiştir: “Crown, KA/TF risk yönetimine yaklaşımını iyileştirerek ve mali suç uyumluluğuna yatırım yaparak bu yargılamalarda tespit edilen eksiklikleri gidermeye çalıştı. AML/CTF programlarının ve sistemlerinin uyumlu ve ileriye yönelik amaca uygun olmasını sağlamak için Crown ile yakın bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.”

Mevcut davaya gelince, sonucu, şu anda şartlı bir lisans altında faaliyet gösteren en son 2,2 milyar dolarlık kumarhanesi Bangaroo’yu içeren Crown’un gelişimi üzerinde iddiaların tam olarak ne kadar etkisinin olacağını belirleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Inspired, iki heyecan verici slot sürümüyle kullanıma sunuldu

Inspired Entertainment, Inc., hayranlarına yalnızca bir değil iki heyecan verici yeni slot oyunu sunmaya karar verdi: Külçe altın altın koleksiyoncusu VE Büyük kumbara. Külçe Barları Altın Koleksiyoncusunda büyük kazançlar elde edin: İlk oyun, Külçe altın altın koleksiyoncusugetiriyor Onlar. Aslında çok fazla. Bu altın oyun öne yerleştirildi 5×3 makaralar on ödeme hattı ile ve yol açabilir […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

GIG, geçici grup CEO’su rolü için dahili terfiyi tamamladı

Richard Brown’ın Gaming Innovation Group (GIG) CEO’su görevinden ayrılacağının açıklanmasının ardından, şirketin Yönetim Kurulu, 22 Eylül’den itibaren geçici grup CEO’su görevini Jonas Warrer’ın devralmasına karar verdi. PR Haber Teli. Belirli bir süre için CEO: Şu anda, Jonas Warr Şirketin medya bölümünün CEO’su olarak görev yapıyor ve teklif edilene kadar ikili bir rolde görev yapacak ayırma […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Krolicki, MGM ve Caesars’tan siber saldırının ayrıntılarını istedi

MGM International ve Caesars Entertainment Inc.’e yönelik son siber saldırıların ve etkilenen şirketler tarafından sağlanan birkaç ayrıntının ardından Nevada Kumar Komiseri Brian Krolicki’nin, iki oyun hizmeti sağlayıcısının karşılaştığı hack’ler ve üst düzey eğlence hakkında ayrıntılı bilgi istediği bildirildi. Ortaya çıkan sorular: Talep bundan sonra gelir spekülasyonlar ağustos ayının sonundaki siber saldırının sona ermesiyle Sezar ödeme […]

Daha fazla