Dreams and Enjoy, Şili’deki birleşme planlarını durdurdu

Latin Amerika’nın tanınmış firmaları Dreams and Enjoy projeden vazgeçti birleştirmek uzun müzakerelerden sonra. Tek bir şirket olarak çalışmalarına son vermeyi kabul ettiler ve Şili Mali Piyasalar Komisyonu’na haber verdiler.

Pes etmek:

hayallerin sözcüsü dedi ki: “Taraflar, birleşme sözleşmesini hükümlerine göre feshetmeyi ve işleme devam etmemeyi kabul etmişlerdir.”

Eğlence kabul: “Taraflar işletme birleşmesi ile devam etmeme konusunda mutabık kalmış ve Birleşme Sözleşmesini karşılıklı olarak feshetmişlerdir. Bilgilerin Enjoy’un varlıkları, yükümlülükleri veya sonuçları üzerindeki etkilerini belirlemek bugüne kadar mümkün değildir. Birleşmenin tamamlanması, sonuncusu 13 Temmuz 2023’e kadar yerine getirilmesi gereken bir dizi koşulun gerçekleşmesine bağlıydı”.

Enjoy, kıtada uzun bir geçmişe sahiptir. Şirket o zamandan beri var 48 yaşındave nihayet onların parlama ve olma zamanı geldi. önemli kahramanlardan biri Latin Amerika pazarında. Enjoy’un bir sonraki hedefi, çevrimiçi iş, özellikle Brezilya’da zaten var olan. Bir sonraki adım, çevrimiçi işi genişletmektir. Şilive şirket, bu proje üzerinde çalışmaya başlamak için yetkililerden onay bekliyor.

Sektördeki sorunlar:

Şili kumarhane endüstrisi son zamanlarda yakından inceleme altına alındı, bu da şirketlerin bunu yapmasının nedenlerinden biri. bölmek. tarafından da soruşturma açıldı. Ulusal ekonomi savcısı. Şili kumarhane endüstrisindeki teklif verme süreçleriyle ilgilidir ve aranan taraflar arasında yer almıştır. Enjoy’un başkanı Henry Comber. Enjoy’un kumarhanedeki ihale sürecinde iddia edilen zorlama ve koordinasyonu kanıtlamak için telefonu, bilgisayarı ve diğer tüm elektronik cihazları alındı.

Hayaller olması gerekiyordu büyük hissedar paylaşılan toplumda. sahip olurlardı %64 Şirketin, %58 Şili kara tabanlı kumarhaneler için lisans sayısı, e %76 sahip olan Şili’deki çevrimiçi kumarhanelerin 2019’dan beri GGR lisansı.

Sorunlara neden olacak birleşme:

rekabet kurumu Şili’de şirketler için bazı sorunlara neden oldu. Birleşirlerse bu iki şirketin alacağından endişe ediyorlardı. belediye kumarhanelerinin tam kontrolü söyledikleri ülkede Mali Ulusal Ekonomi (FNE). Ayrıca işin sorumluluğunu üstlenmek istediler. Santiago kumarhanesinin keyfini çıkarınbu da firmanın pazardaki sahipliğini azaltabilir.

Geçen yıl haziran ayında, FNE soruşturmak istedi. birleşmenin sonuçları tüketiciler ve diğer kumarhane operatörleri dahil olmak üzere tüm pazarda ve işte o zaman birleşme askıya alındı.

Dreams and Enjoy bunu denedi kararlarını savunmak geçen Kasım ayında birleşme kararı alınmış ve birleşme kararı alınmıştır. Ocak 2022. Ancak o zamandan beri bu konuda gözle görülür bir ilerleme olmadı ve sonunda bunu yapmaya karar verdiler. pes etmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla