Efsane oyuncu Doyle Brunson 89 yaşında hayatını kaybetti.

15 Mayıs 2023 Pazartesi günü, poker dünyası en iyi cevherlerinden biri olan Doyle Brunson’ı 89 yaşında kaybetti.

Etkileyici Kariyer:

Bu efsane oyuncunun ailesi Bir bildiri yayınladı: “Babamız Doyle Brunson’ın vefatını üzüntüyle duyuruyoruz. O sevilen bir Hıristiyan, koca, baba ve büyükbabaydı. Mirasını onurlandırırken önümüzdeki günlerde söyleyecek daha çok şeyimiz olacak. Lütfen Doyle ve ailemizi dualarınızda tutun. Huzur içinde yatsın.”

Brunson dünyaca ünlüydü. Takma adı “Teksas Dolly” ve bunun altında, yer altı kart oyunlarından başlayarak ve becerilerini geliştirerek onlardan biri olacak kadar sayısız zafer elde etti. en başarılı oyuncular Dünyada.

Brunson ikonuydu. Dünya Poker Serisi (WSOP)nereye geldi on bilezik VE Ana Karşılaşmayı iki kez kazandı. Ayrıca kazanan ilk kişiydi. 1 milyon dolar turnuvalarda.

Bruson sadece harika bir oyuncu değildi: aynı zamanda öyle oldu yazar. kitabında Pokerin Babası: Doyle Brunson Hikayesi, yıllar boyunca karşılaştığımız inanılmaz maceraları ve zorlukları anlattı. Yazdığı başka bir kitap, Süper/Sistem 1978’den itibaren ilkler arasında yer aldı. ayrıntılı açıklamalar stratejilerin. Tarihçiler, kitabın pokerin oynanma şeklini değiştirdiğini not edeceklerdir.

İçinde 1970Jack Binion tarafından katılmaya davet edilen sadece yedi oyuncu kaldı. ilk WSOP. Oyunculara bağlı olduğu ve o zamanlar Johnny Moss’un daha fazla hayranı olduğu için o yıl kazanamadı. Ancak konsept değişti ve 1976’da Brunson turnuvayı bir miktar ile kazandı. 220.000 ABD Dolarıo zamanın en büyük ödülüydü. Ertesi yıl ödülünü alarak tekrar kazandı. 340.000 ABD Doları.

Bu yıllar Brunson için önemliydi. Poker folklorunda onun adını taşıyan kazanan bir eli bile vardı. Her iki seferde de kazandığından beri 10-2 kazanan elbu el oldu “Doyle Brunson’ın Eli”.

18 yıl önce, 2005’te onuncu bileziğini kazandı. sadece dört adam bu turnuvada çift haneli bilezik elde eden ve Brunson’dan daha fazlasına sahip olan tek kişi 16 bilezikle Phil Hellmuth.

Bütün bunlar, Brunson’un ünlülere girmesine yol açtı. Poker Onur Listesi 1988’de

Güle güle demek:

WSOP en iyi oyuncularından birini şöyle selamladı: “Hepsinin en büyük efsanesine huzur içinde yat. Mükemmel oyuncu ve beyefendi olduğunuz için teşekkürler. Hiç kimse senin yerini alamaz.”

Brunson meslektaşları, Phil Hellmuth, Scott Seiver ve Daniel Negreanuolarak da adlandırılır onların vedaları Texas Dolly’nin ne kadar büyük bir ruh ve oyuncu olduğunu kendilerine ve dünyaya hatırlattılar.

Bütün dünya bu harika oyuncuyu özleyecek ama o onu daha çok özleyecek onun ailesikarısı Louise ve iki çocuğu, Todd ve Pamela.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla