Efsane oyuncu Doyle Brunson 89 yaşında hayatını kaybetti.

15 Mayıs 2023 Pazartesi günü, poker dünyası en iyi cevherlerinden biri olan Doyle Brunson’ı 89 yaşında kaybetti.

Etkileyici Kariyer:

Bu efsane oyuncunun ailesi Bir bildiri yayınladı: “Babamız Doyle Brunson’ın vefatını üzüntüyle duyuruyoruz. O sevilen bir Hıristiyan, koca, baba ve büyükbabaydı. Mirasını onurlandırırken önümüzdeki günlerde söyleyecek daha çok şeyimiz olacak. Lütfen Doyle ve ailemizi dualarınızda tutun. Huzur içinde yatsın.”

Brunson dünyaca ünlüydü. Takma adı “Teksas Dolly” ve bunun altında, yer altı kart oyunlarından başlayarak ve becerilerini geliştirerek onlardan biri olacak kadar sayısız zafer elde etti. en başarılı oyuncular Dünyada.

Brunson ikonuydu. Dünya Poker Serisi (WSOP)nereye geldi on bilezik VE Ana Karşılaşmayı iki kez kazandı. Ayrıca kazanan ilk kişiydi. 1 milyon dolar turnuvalarda.

Bruson sadece harika bir oyuncu değildi: aynı zamanda öyle oldu yazar. kitabında Pokerin Babası: Doyle Brunson Hikayesi, yıllar boyunca karşılaştığımız inanılmaz maceraları ve zorlukları anlattı. Yazdığı başka bir kitap, Süper/Sistem 1978’den itibaren ilkler arasında yer aldı. ayrıntılı açıklamalar stratejilerin. Tarihçiler, kitabın pokerin oynanma şeklini değiştirdiğini not edeceklerdir.

İçinde 1970Jack Binion tarafından katılmaya davet edilen sadece yedi oyuncu kaldı. ilk WSOP. Oyunculara bağlı olduğu ve o zamanlar Johnny Moss’un daha fazla hayranı olduğu için o yıl kazanamadı. Ancak konsept değişti ve 1976’da Brunson turnuvayı bir miktar ile kazandı. 220.000 ABD Dolarıo zamanın en büyük ödülüydü. Ertesi yıl ödülünü alarak tekrar kazandı. 340.000 ABD Doları.

Bu yıllar Brunson için önemliydi. Poker folklorunda onun adını taşıyan kazanan bir eli bile vardı. Her iki seferde de kazandığından beri 10-2 kazanan elbu el oldu “Doyle Brunson’ın Eli”.

18 yıl önce, 2005’te onuncu bileziğini kazandı. sadece dört adam bu turnuvada çift haneli bilezik elde eden ve Brunson’dan daha fazlasına sahip olan tek kişi 16 bilezikle Phil Hellmuth.

Bütün bunlar, Brunson’un ünlülere girmesine yol açtı. Poker Onur Listesi 1988’de

Güle güle demek:

WSOP en iyi oyuncularından birini şöyle selamladı: “Hepsinin en büyük efsanesine huzur içinde yat. Mükemmel oyuncu ve beyefendi olduğunuz için teşekkürler. Hiç kimse senin yerini alamaz.”

Brunson meslektaşları, Phil Hellmuth, Scott Seiver ve Daniel Negreanuolarak da adlandırılır onların vedaları Texas Dolly’nin ne kadar büyük bir ruh ve oyuncu olduğunu kendilerine ve dünyaya hatırlattılar.

Bütün dünya bu harika oyuncuyu özleyecek ama o onu daha çok özleyecek onun ailesikarısı Louise ve iki çocuğu, Todd ve Pamela.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Booming Games, yeni Power of Olympus video slotunu piyasaya sürdü

Muhteşem Olimpos Dağı’na tırmanmaya ve muhteşem Zeus ile tanışmaya hazır mısınız? Korkmayın: Booming Gaming, bu macerayı oyuncuları için heyecanlı ve verimli kılmak için çok çaba sarf etti. Booming Games’in en son gişe rekorları kıran sürümünde Yunan tanrısına katılın, Olympus’un Gücü! Yunan Tanrıları Bekliyor: Bu video yuvaları oyunculara büyük şans getirebilecek yedi sıra ile yedi makara […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat $ slotunu piyasaya sürdü

iGaming endüstrisinin ödüllü yazılım geliştiricisi ve B2B tedarikçisi Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat$ slotunu piyasaya sürdü. yeni sürüm oyuncuları, şehir merkezindeki caddelerin kör edici işaretleri veya kötü şöhretli banliyö bölgelerinin karanlık köşeleri tarafından eşit olasılıkla tetiklenecek olan inanılmaz ödemeleri aramak için New York City sokaklarına götürüyor. Popüler slot teması: Tema daha sonra her iki […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Stakelogic’in Money Track 2’sinde Fütüristik Soygun’a Katılın

Malta merkezli yenilikçi bir iGaming sağlayıcısı olan Stakelogic, piyasaya sürülmüş Money Track 2, devamı niteliğindedir. vurmak Steampunk ve kıyamet sonrası haydutların bir Vahşi Batı kasabasından ayrılan bir treni soymaya çalıştıkları Vahşi Batı temasıyla birleştirilmiş bir soygun teması gibi farklı kavramların bir karışımını içeren orijinal Money Track. Olağanüstü görseller: Adına sadık kalarak, ana teması yuva adı […]

Daha fazla