Endonezya yasa dışı kumar iddiaları nedeniyle 1.700 hesabı dondurdu

Endonezya’nın mali hizmetler otoritesi OJK’nin, çevrimiçi kumar faaliyetlerine karıştıkları iddiasıyla 1.700 banka hesabını bloke ettiği bildirildi. Yetkili makam, ülkede çevrimiçi kumar vakalarının çoğalmasıyla mücadele etmek amacıyla yerli ve yabancılara her türlü kumar oynanmasını kesinlikle yasaklayan katı tedbiri uygulamak için İletişim ve Bilişim Bakanlığı (Kominfo) ile işbirliği yaptı.

“Bu Kominfo ile yaptığımız işbirliğinin bir sonucu. Verilere baktığınızda engellenen hesapların sayısı 1.700 civarında ve artmaya da devam ediyor.” Dian Ediana Rae, OJK Bankacılık Denetimi CEO’su 9 Ekim 2023’te söylediği bildirildi.

Endonezya her türlü kumarı yasaklıyor:

Raporlara göre kumar faaliyetlerine her türlü katılım suç sayılıyor Endonezya ve sorumlulara maddi cezalar ve hatta hapis cezası verilmesini öngörüyor. Ancak yetkililerin son araştırması bunların önemli bir kısmını buldu banka hesabı kumar faaliyetlerinde bulunmak. Bu nedenle, hedeflenen hesapları barındıran bankalar şu anda bunları tespit etmek için tasarlanmış bir sistem oluşturmakla meşgul bağlantı birey arasında banka hesabı VE çevrimiçi kumar işi.

Bildirdiği gibiOJK bu bankalara her türlü bulguyu bildirmeleri talimatını verdi Finansal İşlem Analizi ve Raporlama Merkezi (PPATK). Yetkili ayrıca, sonuçları kademeli olarak doğrulamak ve aramaya devam etmek için her bir çevrimiçi kumar hesabının durumunun takip edilmesini isteyecektir. Dian’ın şunları söylediği bildirildi: “Ayrıca bankalardan, bu hesapların her birinin gerçek durumunu izlemek için PPATK’ya rapor vermelerini istiyoruz, böylece bir sonraki adımın atılması gerektiği daha kesin olur.”

12 Milyar Dolarlık Yasadışı Piyasayı Yönetmek:

PPATK’ın yakın zamanda aynı işi yaptığı bildirildi. Kuruluş, beş yıllık bir süre boyunca yasa dışı kumar pazarının yönetimini araştırdı. Raporunda buna atıfta bulunarak Dönem 2017-2022, PPATK öğrendi çevrimiçi kumar yönetimi Endonezya’nın yasa dışı kumar pazarına ulaşmıştı 190 trilyon rupi (12 milyar dolar). Anket bunu ortaya çıkardı 887 gol bayilerin e 156 milyon işlem yasa dışı kumar faaliyetleriyle ilgili. THE Kominfo uzmanlar raporu engellemek veya kaldırmak için raporu takip etti 60.582 çevrimiçi kumar makalesi.

Web’i Çözmek:

Böyle bir tedbir alındı OJK Hukuk ve Soruşturmalardan Sorumlu Komiser Yardımcısı Rizal Ramadhani Bunun için bankalardan müşterilerinin profillerini takip etmelerini ve hesaplarındaki işlemleri denetlemelerini isteyin. tespit etmek ve önlemek kumar işlemleri. Bu sefer ölçüm tekrarlanıyor ve her şeyden önce hedefleniyor Çevrimiçi kumar Yalnızca operatörler ve bankalardaki hesapları kullanarak hızlı ve kolay para yatırma ve çekme işlemlerini kolaylaştırır. Yetkililerin, çevrimiçi operatörlere ulaşmak ve Endonezya pazarında dolaşan yasa dışı kumar ağının tüm iplerini kesmek için bu tür işlemleri takip etmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla