Eylül 2023’te Makao oyun pazarında rekor düşüş

Finans firması JP Morgan, Macau kumar sektörünün bu ayın ilk on gününde elde ettiği brüt oyun geliri seviyelerine ve aynı dönemi karakterize eden şiddetli hava koşullarına dayanarak, Eylül 2023’ün şu ana kadar “unutulacak bir ay” olacağını tahmin ediyor: olası piyasa sonuçları endişe vericidir.

Daha düşük günlük gelir:

Asya Oyun Özeti (AGB), JP Morgan’ın son verilerine atıfta bulunarak Macau’nun kumarhane endüstrisinin yıllar içinde ürettiği brüt oyun gelirlerinin (GGR) Eylül ayının ilk on günü ulaştığına inanılıyor 4,3 milyar MOP (533,1 milyon dolar) seviyesinde.430 milyon MOP (53,3 milyon $) tutarındaki günlük piyasa gelir rakamını temsil ediyor; bu rakam, Ağustos 2023’ün aynı döneminde görülen 555 milyon MOP (68,7 milyon $) günlük rakama kıyasla oldukça düşük.

Ancak eylül başında piyasa yavaşladı. zor hava koşulları Bu da Macau yetkililerinin bir sipariş vermesine neden oldu. dokuz saatlik kapanış AGB’ye göre tüm kumarhanelerin sayısı 1-2 Eylül gecesi. Şehir yetkililerinin, meydana gelen olay nedeniyle şehirdeki en yüksek düzeyde acil durumu (10 numaralı fırtına sinyali olarak adlandırılan) ilan ettiği bildirildi. Tayfun Saola. Bildirildiği üzere tedbir, şehir sınırlarının ve dış ulaşım yollarının kapatılması ve askıya alınmasını da öngörüyor.

Düşüşün devam etmesi bekleniyor:

Kaynağa göre, JP Morgan analistleri Makao GGR’nin bunu yapması bekleniyor azalmaya devam et ay sonuna kadar günlük olarak yaklaşık Yüzde 15-20 önceki aya kıyasla. Aracı kurumun rakamlarla sektörün ayı yaklaşık olarak kapatmasını beklediği bildiriliyor. 1,7 milyar dolar brüt oyun gelirinde, ayın başlarında %6’lık daha küçük bir düşüş öngören 1,9 milyar dolarlık tahminlerine kıyasla.

Analistler DS Kim, Mufan Shi ve Selina Li’nin şunları ifade ettiği bildirildi: “Fakat bir kez daha piyasa muhtemelen bu verileri (aşırı hava koşullarından kaynaklanan) inceleyecek ve tüm gözler hala Eylül GGR açıklandığında Altın Hafta’da olacak.”

Ağustos ayına ait yüksek veriler:

Eylül verileri daha da ortaya çıkmak aşağı sürüklendi olanlarla yapılan karşılaştırmalardan Ağustos Oluşturmuş olmak 2,1 milyar dolar temsil etmek en yüksek Makao Brüt Aylık Oyun Geliri 2023’te, kaynağa göre. Bildirildiği üzere, Macau’nun kumarhane endüstrisi Ağustos ayında günlük ortalama 68,7 milyon dolarlık brüt oyun geliri kaydetti; bu, 2023’ün ikinci çeyreğinin günlük ortalamalarından yaklaşık %5 daha yüksek ve Temmuz ayının 66,5 milyon dolarlık ortalamasından 2 milyon dolardan fazla daha fazla.

AGB, Macau’nun kumarhane endüstrisinin ortaya çıktığını bildirdi toplam 114 milyar MOP (14,1 milyar ABD Doları) Ocak-Ağustos 2023 döneminde %295 artış. 2022 ile aynı dönemde. Ancak kaynak, 2023 rakamının yalnızca temsil ettiğini söylüyor. 2019 seviyesinin %39’u sektör 292,4 milyar MOP (36,1 milyar $) GGR elde ettiğinde. Ancak Makao yetkililerinin bölgenin oyun endüstrisinin yıllık rakama ulaşmasını beklediği bildiriliyor. 180 milyar MOP (22,3 milyar dolar) 2023’ün sonuna kadar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla