Eylül 2023’te Makao oyun pazarında rekor düşüş

Finans firması JP Morgan, Macau kumar sektörünün bu ayın ilk on gününde elde ettiği brüt oyun geliri seviyelerine ve aynı dönemi karakterize eden şiddetli hava koşullarına dayanarak, Eylül 2023’ün şu ana kadar “unutulacak bir ay” olacağını tahmin ediyor: olası piyasa sonuçları endişe vericidir.

Daha düşük günlük gelir:

Asya Oyun Özeti (AGB), JP Morgan’ın son verilerine atıfta bulunarak Macau’nun kumarhane endüstrisinin yıllar içinde ürettiği brüt oyun gelirlerinin (GGR) Eylül ayının ilk on günü ulaştığına inanılıyor 4,3 milyar MOP (533,1 milyon dolar) seviyesinde.430 milyon MOP (53,3 milyon $) tutarındaki günlük piyasa gelir rakamını temsil ediyor; bu rakam, Ağustos 2023’ün aynı döneminde görülen 555 milyon MOP (68,7 milyon $) günlük rakama kıyasla oldukça düşük.

Ancak eylül başında piyasa yavaşladı. zor hava koşulları Bu da Macau yetkililerinin bir sipariş vermesine neden oldu. dokuz saatlik kapanış AGB’ye göre tüm kumarhanelerin sayısı 1-2 Eylül gecesi. Şehir yetkililerinin, meydana gelen olay nedeniyle şehirdeki en yüksek düzeyde acil durumu (10 numaralı fırtına sinyali olarak adlandırılan) ilan ettiği bildirildi. Tayfun Saola. Bildirildiği üzere tedbir, şehir sınırlarının ve dış ulaşım yollarının kapatılması ve askıya alınmasını da öngörüyor.

Düşüşün devam etmesi bekleniyor:

Kaynağa göre, JP Morgan analistleri Makao GGR’nin bunu yapması bekleniyor azalmaya devam et ay sonuna kadar günlük olarak yaklaşık Yüzde 15-20 önceki aya kıyasla. Aracı kurumun rakamlarla sektörün ayı yaklaşık olarak kapatmasını beklediği bildiriliyor. 1,7 milyar dolar brüt oyun gelirinde, ayın başlarında %6’lık daha küçük bir düşüş öngören 1,9 milyar dolarlık tahminlerine kıyasla.

Analistler DS Kim, Mufan Shi ve Selina Li’nin şunları ifade ettiği bildirildi: “Fakat bir kez daha piyasa muhtemelen bu verileri (aşırı hava koşullarından kaynaklanan) inceleyecek ve tüm gözler hala Eylül GGR açıklandığında Altın Hafta’da olacak.”

Ağustos ayına ait yüksek veriler:

Eylül verileri daha da ortaya çıkmak aşağı sürüklendi olanlarla yapılan karşılaştırmalardan Ağustos Oluşturmuş olmak 2,1 milyar dolar temsil etmek en yüksek Makao Brüt Aylık Oyun Geliri 2023’te, kaynağa göre. Bildirildiği üzere, Macau’nun kumarhane endüstrisi Ağustos ayında günlük ortalama 68,7 milyon dolarlık brüt oyun geliri kaydetti; bu, 2023’ün ikinci çeyreğinin günlük ortalamalarından yaklaşık %5 daha yüksek ve Temmuz ayının 66,5 milyon dolarlık ortalamasından 2 milyon dolardan fazla daha fazla.

AGB, Macau’nun kumarhane endüstrisinin ortaya çıktığını bildirdi toplam 114 milyar MOP (14,1 milyar ABD Doları) Ocak-Ağustos 2023 döneminde %295 artış. 2022 ile aynı dönemde. Ancak kaynak, 2023 rakamının yalnızca temsil ettiğini söylüyor. 2019 seviyesinin %39’u sektör 292,4 milyar MOP (36,1 milyar $) GGR elde ettiğinde. Ancak Makao yetkililerinin bölgenin oyun endüstrisinin yıllık rakama ulaşmasını beklediği bildiriliyor. 180 milyar MOP (22,3 milyar dolar) 2023’ün sonuna kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

KSA, sorunlu oyun uygulamaları nedeniyle on operatörde arama yaptı

KSA başkanı René Jansen’in şunları söylediği bildirildi: ”KSA güvenli oyuna öncelik veriyor. Endişe verici sinyaller alıyoruz ve denetleyici bir makam olarak, özen yükümlülüğünün sınırlarını önemli ölçüde aşabilecek tedarikçileri araştırıyoruz. Bunu fark edersek harekete geçeceğiz. Bu araştırmayla, bu sinyallerin dışında sağlayıcıların nerede iyi performans göstermediğini görüyoruz. Oyuncuların güvenli bir şekilde oynayabileceklerini varsayabilmeleri gerekir. Oyuncular için daha […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Malta’nın Red Tiger’ı Şeker Canavarı slotunun çıkışını sunuyor

Kızıl KaplanMalta merkezli, uluslararası tanınmış HTML5 casino oyunları geliştiricisi, oyuncuların şeker seven bir şeker canavarıyla tanıştığı ve maceralarında ona katıldığı şeker temalı bir slot olan Sugar Monster’ı resmi olarak başlattı. Olağanüstü görsel: Adına yakışır şekilde ana teması yuva yukarıda bahsedilen şeker canavarıdır. Makaraların arka planında oyuncular, şeker canavarlarının aktif olarak tatlı şeker aradığı yere dağılmış […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Tabcorp anlaşmanın ardından 83 milyon A$ aldı

Avustralya’nın en büyük kumar şirketi Tabcorp Holding Limited, yıllar içinde şirket tarafından alınan birçok lisans ve iznin gelir vergisi muamelesine ilişkin sorunlardan dolayı Avustralya Vergi Dairesi ile yaşadığı anlaşmazlığı çözdü. Avantajlı çözüm: İşlem bittiğinde, Tabcorp kendisinden talep edilen ihtilaflı tutarın tamamını ödemesi gerekiyordu vergi ve faizde Komiser’e. Şirket de anlaşmadan yararlandı Avustralya Vergi Dairesi ödemek […]

Daha fazla