Filipin milletvekili, 3 ay içinde POGO’ların yasaklanmasını istedi

Filipin Senatörü Sherwin Gatchalian, Senato Yöntemler ve Araçlar Komitesi Başkanı, tavsiye ülkenin hükümeti resmen kapat Filipin Offshore Oyun Operatörleri (POGO), ülkedeki artan sayıda adam kaçırma ve diğer suçlardan sorumludur.

Ayrıca, yerel basında çıkan haberlere göre Gatchalian, POGO’ların 3 ay içinde kapatılmasını da savundu.

Bu bağlamda, Mart ayı başlarında Filipin Eğlence ve Oyunlar Şirketi (Pagcor)dedi ki: “POGO’ları denetlemekten sorumlu üçüncü taraf bir denetçiyle sözleşmeyi fesh ettik.

“Hizmet sağlayıcının yükümlülüklerini ihlal ettiği ve hukuka aykırı eylemlerde bulunduğu tespit edilmiştir.”

POGO’ların ülke ekonomisi üzerindeki sonuçları hakkında rapor:

Geçen hafta Gatchalian, grubu ve Senato Ekonomik İşler Komitesi tarafından yürütülen bir soruşturmaya dayanarak, POGO’ların ülke ekonomisi üzerindeki etkisine ilişkin bir raporu kamuoyuna açıkladı.

Bu konuda şunları söyledi: “Mevcut veriler ve kanıtların hepsi aynı sonuca götürüyor: Yeter. Filipinler’de açık deniz oyun operasyonlarını kesin olarak yasaklamanın zamanı geldi.

“Her şeyden önce, ekonomi liderleri (POGO’ların) ülkenin imajı için iyi olmadığını söylüyorlar. Ve ben hala buradayken iç huzurumuz olmayacak.

Raporda öyle belirtildi “POGO’lar ülke ekonomisine önemli bir ekonomik katkı sağlamadılar, ancak ülkenin bazı kolluk kuvvetleri üzerinde artan bir suç etkisi olarak algılanabilecek şeyleri uyguladılar.”

Ancak rapor, etkilenenler için rahatlama sağlanmasını da savunuyor. Filipinliler POGO’lar tarafından istihdam edilen, POGO lisans sahiplerinden, hizmet sağlayıcılardan ve üçüncü taraf denetçiden ödenmemiş vergi borçlarının tahsil edilmesini istiyor ve POGO yabancı işçilerinin çalışma vizelerinin iptalini istiyor.

O notta şunları ekledi: “Filipinlilerin kaçırılma korkusu operasyonları devam ettiği sürece devam edecek… Ülkemizin huzur ve düzenini etkilemeyecek başka faaliyetler olduğu için bıçak sırtına sarılmamalıyız.”

Yetersiz raporlama desteği:

Senatör, raporu ancak komite üyelerinden raporu tüm Senato’ya resmi olarak sunmasına yetecek kadar imza aldıktan sonra kamuoyuna açıkladı. Ancak Cuma günü sadece 7 imza aldı.

Senatör o notta şunları söyledi: “Tavsiyelerimi destekleyeceğini umduğum Başkan Ferdinand Marcos Jr’a raporun bir kopyasını verirdim, çünkü başkanın ekonomik ekibi yokken Filipin Offshore Oyun Operatörlerinin (POGO’lar) varlığının devam etmesini savunması mantıklı olmayacaktır. onları kapatmak istedi.

“POGO’ların ülkeye faydadan çok zarar verdiğini kanıtlayan tüm belgesel kanıtları onlara gönderdiğim için daha fazla meslektaşımın raporu desteklemesini bekliyordum.”

Altını çizdi “Maliye Bakanlığı (DOF) ve Ulusal Ekonomi ve Kalkınma Dairesi (NEDA), Marcos’un selefi Rodrigo Duterte’nin yönetimi sırasında gelişen POGO’lara karşı olduklarını dile getirmişlerdi.”

Ayrıca Eylül 2022’de Juan Miguel Zubiri şunları söyledi: “Çin’den POGO çalışanlarını etkileyen cinayetler ve adam kaçırmalar da dahil olmak üzere ciddi suçlara ilişkin raporların ardından, diğer Senatörlerin Pogos’u yasaklama hareketini destekleyeceğim.”

Ancak Senato’nun diğer üyeleri (18 üye), POGO’lara operasyonları kapatmaları için daha fazla zaman verilmesini tavsiye etti.

O notta, Senatör Sonny Angara Resmi Filipin Haber Ajansına şunları söyledi: “POGO’lara, özellikle meşru olanlara, operasyonlarını durdurmaları için üç ay süre vermek yeterli olmayabilir.”

Yazılı açıklamasında şunları söyledi: “Özellikle önemli yatırımlar yapmış olanlar için üç ayın operasyonları sonuçlandırmak için yeterli bir süre ve ihbar olduğunu düşünmüyorum.

“Daha uzun bir süre, onları ilk etapta yatırım yapmaya davet edenin de hükümet olduğu düşünüldüğünde, daha makul/haklı olacaktır.”

Dünyada POGO’lara ev sahipliği yapan tek ülke:

Senatör bu konuda şunları söyledi: “DOF ve Neda tahminlerine göre, ülke turizm geliri ve yatırım fırsatlarında yılda 8 milyar sterlinden fazla kaybediyor olacak.

“Dünyada POGO’lara ev sahipliği yapan tek ülkeyiz… Bu gerçekten iyi bir işse, o zaman tüm ülkeler onları çekmek için savaşmalı.”

Filipinler’de POGO’nun Tarihi:

POGO’lar, Duterte’nin başkanlığının ilk yılı olan 2016’da ülkede ilk kez doğdu ve bu, Duterte ile daha yakın ilişkiler istediği için ülkede faaliyet göstermelerine izin verdi. Çin.

POGO’lar, kumarın yasak olduğu Çin’deki müşterileri resmi olarak hedef almak için ülkenin liberal kumar yasalarından para kazandı.

Ancak ülkedeki POGO operasyonlarındaki artış, sektördeki Çinli işçilerin mağdur edilmesi de dahil olmak üzere şantaj, adam kaçırma, fuhuş ve diğer suçların raporlarıyla sonuçlandı.

Ama hepsi bu kadar değil; daha da fazla Filipinli, ırkçılık olaylarının yanı sıra emlak oranlarını artıran POGO’ları protesto ettikçe.

POGO’lardan küçük gelir:

Çoğu eleştirmen buna işaret etti “Çin Devlet Başkanı XI Jinping, 2019’da Filipinler’i Çin vatandaşlarına hizmet veren çevrimiçi kumar kuruluşlarını yasaklamaya çağırdı.”

Zubiri bu konuda şunları söyledi: “POGO’nun küçük gelirinin buna değip değmeyeceğinden şüpheleri vardı.”

İlgili bir notta, ülkedeki POGO vergileri açısından, 2020’de P7,18 milyar iken, POGO endüstrisi tarafından üretilen ve İç Gelir Bürosu tarafından toplanan vergiler %46 düşerek 2021’de P3,91 milyara geriledi.

Maliye Bakanı Benjamin Diokno’ya göre, bu yıl çok daha yüksek beklenen gelir P32 milyar, ancak bugüne kadar yalnızca P3 milyar elde edildi.

Üyeleri veya akrabaları kaçırılan Çinli-Filipinli grup Barış ve Düzen Restorasyon Hareketi (MRPO), çoğu Çin vatandaşı olan işçilerini içeren bir dizi bildirilen suçun ortasında, POGO’lara yönelik bir yasağı resmen onayladı.

Kurban olarak POGO:

MRPO’nun Kurucu Başkanı ve Baş Düzenleyicisi Teresita Ang See şunları söyledi: “Bazı POGO hukuk firmaları bana, kendilerine verilen kötü imajdan da muzdarip olduklarını söylediler.”

Ayrıca, onu işaret etti “Her yasal POGO şirketi için, Çin vatandaşlarının insan kaçakçılığına maruz kaldığı altı ila yedi yasa dışı alt lisans vardı.”

Bu notta, Filipin Eğlence Oyun Şirketi’nden Eylül 2022 verileri (PAGCOR) 32 POGO’nun ve 127 hizmet sağlayıcının ülkede faaliyet göstermek için lisansa sahip olduğunu gösterdi.

PAGROR dedi ki: “Çevrimiçi oyun 2003’te başladı, ancak oyun merkezlerini düzenlemeye ancak 2016’da başladı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

MGM, siber saldırı nedeniyle günde 8,4 milyon dolara kadar zarar ediyor

MGM Resorts International’ın 19 Eylül 2023’te gerçekleşecek büyük bir etkinlikten kısa bir süre önce uğradığı siber saldırının ardından, bir oyun sektörü analisti şirketin beklenen sigorta taleplerini değerlendirdi ve şirketin çevrimiçi işlemlerine izinsiz girişin en büyük zarara mal olabileceğini tahmin etti. Seviye oyuncular ve eğlence operatörlerinin günlük geliri 8,4 milyon dolara ve saldırının her günü için […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Wazdan yeni bir çevrimiçi promosyon sunuyor: Mystery Fall

Malta Valletta merkezli ödüllü slot geliştiricisi ve toplayıcı Wazdan, resmi basın bültenine göre şirketin 2023’ün son çeyreği için planladığı bu tür üç girişimden ilki olan bir ağ promosyonu olan Mystery Fall’u tanıttı. Gizemli düşüş: Promosyon şirketi kapsayacak tam portföy yuvalargibi popüler başlıkları içeren Şans makaraları, 9 jeton: Grand Platinum basımı, Kavurucu güneş, Sihirli yolculuklar VE […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play’den yeni Fortunes of Aztec slot oyunu

Pragmatic Play, yeni versiyonuyla kadim bir medeniyetin ruhunu modern dünyaya taşıyor. Azteklerin Kaderi. Şirketin son sürümü, oyuncuları Orta Amerika’da, sonunda büyük ödüllerin beklediği alışılmadık bir hazine avına çıkarıyor. Fantastik Özellikler: Bunda 4×6 makara yuvası, oyuncunun kazanmak için eşleşen sembol kombinasyonunu bulması gerekir. THE düşme karakteristiği Oyuncunun kazanmasını garanti edebilecek her bir sembol kombinasyonunun kademelendirilmesine izin […]

Daha fazla