Filipin oyun gelirleri 2023’ün ilk çeyreğinde artmaya devam ediyor

Inside Asian Gaming, Filipin kumar endüstrisinin brüt oyun gelirlerinin 68,9 milyar Php’ye (1,24 milyar ABD Doları) yükseldiğini bildirdi. 2023’ün ilk çeyreğinde. Güçlü büyümenin, art arda yedinci çeyrekte işlem artışları bildiren ülkenin lisanslı kumarhane operatörleri tarafından yönetildiği bildirildi.

Kaynak, ulusal oyun düzenleyicisi PAGCOR tarafından 11 Mayıs’ta yayınlanan bilgileri aktarıyor. Düzenleyicinin genel bakışı, şu ülkelerdeki entegre tatil yerlerine odaklanacaktır: Eğlence şehri Manila ve Clark Freeport bölgesi ama dışlanmış PAGCOR özellikleri ayrı ayrı sunulmuştur.

Entegre tatil köyleri muazzam bir gelir artışı gördü:

Ancak, bu popüler tatil köyleri 54,2 milyar Php üretti (973 milyon dolar) 2023’ün ilk çeyreğinde brüt oyun gelirlerinde %80 daha yüksek seviye. geçen yılın aynı döneminde elde edilenle karşılaştırıldığında, e %5,7 önceki çeyreğe göre daha yüksek.

Eğlence şehri kompleksi merkezinde Manila evi Rüya Şehri ManilaNewport Dünya Tatil Köyleri, Okada Manila, VE Solaire Tatil Köyü. Bu mülkler toplam 45,4 milyar Php üretti (815 milyon dolar) 31 Mart’ta sona eren üç ayda brüt oyun gelirleri, artan endüstriyel trendi yansıtıyor ve %69 büyüme. her yıl.

Aynı şekilde, Clark Freeport kumarhane kompleksi oluşturulan %175 daha fazla gelir geçen yılın ilk çeyreğine kıyasla 8,29 milyar Php (149 milyon dolar) ile tatil yeri tek başına Php 421,6 milyon gelir elde ediyor (7,6 milyon dolar).

PAGCOR geçen yılın rakamını ikiye katladı:

Aşağıda faaliyet gösteren kumarhaneler PAGCOR çek 5,13 milyar Php artırdı (92 milyon dolar), önceki yılın ilk çeyreğinde görülen 2,62 milyar Php (47 milyon $) seviyesinin neredeyse iki katına tekabül eden birinci çeyrekteki brüt oyun gelirleri. Ayrıca, bu kuruluşlar tarafından elde edilen mali sonuç, 2022’nin dördüncü çeyreğinde ulaşılan 4,83 milyar Php (87 milyon ABD Doları) seviyesinden 5 milyon ABD Doları veya %5,7 daha yüksekti.

Sektör toplamı 1,24 milyar doları buldu:

Kaynağa göre, Hz. toplam oyun geliri Manila Entertainment City, Clark Freeport Zone ve taşınan PAGCOR mülklerindeki entegre tesislerden üretilmiştir 68,9 milyar Php veya 1,24 milyar ABD Doları için Filipin 2023’ün 1. Çeyreğinde oyun endüstrisi. Daha önce belirtildiği gibi, bu çeyrek, sektör için art arda yedinci çeyrek gelir artışına işaret ediyor ve 2021’in ortalarında başlayan trendi sürdürüyor.

Filipinler’deki oyun endüstrisi, 2021’den beri pandemiyle ilgili kısıtlamalar uluslararası girişlere izin verecek şekilde hafiflemeye başladığından beri genişliyor. Inside Asian Gaming’in hatırladığı gibi, bu gelişler Şubat 2022’de başladı ve ardından hükümetin tüm kısıtlamaları kademeli olarak kaldırma ve Nisan 2022’de ülkedeki tüm kapasiteleri yeniden açma kararı aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Swintt, küresel genişleme için Light & Wonder ile ortaklık kuruyor

Piyasanın önde gelen yazılım geliştiricilerinden biri olan Swintt, dünya çapındaki çeşitli önemli pazarlarda heyecan verici slot sürümlerini sunarak küresel pazardaki konumunu güçlendirmek için ünlü Light & Wonder ile ortaklık yapıyor. Bir dizi popüler başlık: Swintt gibi benzersiz yayınlarıyla ünlüdür Elektrik elemanları VE Altın şekerancak şirketin aynı zamanda geniş bir klasik slot portföyü de var. Yedi […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Makao hükümeti yasa dışı kumarla ilgili mevzuatı gözden geçirecek

Makao ÖİB Yasama Meclisi, şehirdeki yasa dışı kumar faaliyetleriyle ilgili mevzuatın gözden geçirilmesini düşünüyor. Teklifin, kuralları ihlal edenlere yönelik bir dizi yüksek para cezasının yanı sıra daha ağır hapis cezaları ve sınır dışı etme veya Makao’ya giriş yasağı gibi önlemleri içerdiği bildiriliyor. Daha ciddi yaptırımlar öngörün: Asian Gaming Brief’in (AGB) bildirdiğine göre, Yönetici tarafından sunulan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

NICC, Star Sydney hakkında ikinci bir soruşturma yürütecek

Star Sydney’in bir kumarhane lisansına sahip olmaya uygunluğu, New South Wales Bağımsız Komisyonu’nun (NICC) 19 Şubat’ta çabalarının başarısıyla ilgili endişelerin ardından ikinci bir soruşturma başlatacağını duyurmasının ardından bir kez daha gündeme gelecek: Yıldız ıslahı. Soruşturma: Başarılı görünen bir adımda Stella Ent. Grup şaşkınlıkla, patron arasında soruşturma bir kez daha olacak Adam Bell SC. Ancak bu […]

Daha fazla