Hindistan iGaming endüstrisi için kritik olan yeni hükümet kararı

Yakın zamanda Hindistan hükümetinin çevrimiçi kumar şirketlerinin her oyun için müşterilerinden kazandığı fonlara %28 vergi koyacağını söylediği ortaya çıktı. Buna ek olarak, şirketler şimdiye kadar gerçek paralı oyunlar sağlamak için aldıkları komisyon için çok az ücret ödediler ve bu hükümet hamlesi, popülaritesi artan ve yabancı yatırımı çeken 1,5 milyar dolarlık bir sektöre büyük bir darbe oldu.

iGaming şirketleri karara katılmıyor:

Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, hükümetin kararıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Oyun şirketleri tarafından toplanan toplam tutarlar üzerinden vergi alınması kararı, eyaletlerle istişare edildikten sonra verildi ve sektöre zarar verme amacı taşımadı.” Ancak, iGaming endüstrisi temsilcileri, bakanla aynı fikirde değil gibi görünüyor. “kazançlarını mahvederdi ve ekstra masraflar muhtemelen müşterilere yansıtılırdı.”

Ayrıca, oyun uygulaması IndiaPlays’in işletme müdürü Aaditya Shah şunları ekledi: “%28 vergi oranının uygulanması, oyun endüstrisine önemli zorluklar getirecektir. Bu yüksek vergi yükü, şirketlerin nakit akışlarını etkileyecektir.” Ayrıca, All India Gaming Federation CEO’su Roland Landers yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Karar anayasaya aykırı (ve) mantıksızdı. Bütünü silecek Hintli oyun endüstrisi ve iş kayıplarının olmamasına yol açacak ve bundan yararlanacak tek kişi yasadışı, ulusal olmayan açık deniz platformları olacaktır.

Hükümet kararının gerekçesi:

arkasındaki ana sebep bu hükümet kararı Kriketin en popüler spor olduğu Hindistan’da oyun uygulamalarının spor şampiyonları tarafından desteklenmesine rağmen, mali kayıplar ve potansiyel bağımlılık konusunda endişeler dile getirildi.

Ancak, bahsi geçen uygulamalar, çevrimiçi oyun endüstrisindeki büyük yatırımların nedenlerinden biridir. Bu uygulamaların Hindistan’daki çevrimiçi oyun endüstrisi üzerindeki büyük etkisinin bir örneği, Tiger Global tarafından desteklenen Hindistan ulusal kriket takımının 8 milyar dolarlık ana sponsoru olan Dream11’dir. Dream11’de fantezi kriket oyunları oynarken, oyuncular 8 rupi (10 ABD senti) ödeyerek kendi takımlarını oluşturabilir ve 1,2 milyon rupi (14.565$) büyük ödül kazanma şansı yakalayabilir. Ek olarak, eski adı Sequoia Capital India olan Peax XV, MPL uygulamasına yatırım yaptı. Ancak Dream11 ve MPL, yorum istendiğinde yanıt vermedi.

Bu konuda danışmanlık firması Redseer bu ay boyunca şunları söyledi: “Popüler Hindistan Premier Ligi kriket maçları sırasındaki fantezi oyun platformlarının geliri, 61 milyondan fazla kullanıcının katılımıyla yıldan yıla %24 artarak 342 milyon doların üzerine çıktı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

MGM, siber saldırı nedeniyle günde 8,4 milyon dolara kadar zarar ediyor

MGM Resorts International’ın 19 Eylül 2023’te gerçekleşecek büyük bir etkinlikten kısa bir süre önce uğradığı siber saldırının ardından, bir oyun sektörü analisti şirketin beklenen sigorta taleplerini değerlendirdi ve şirketin çevrimiçi işlemlerine izinsiz girişin en büyük zarara mal olabileceğini tahmin etti. Seviye oyuncular ve eğlence operatörlerinin günlük geliri 8,4 milyon dolara ve saldırının her günü için […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Wazdan yeni bir çevrimiçi promosyon sunuyor: Mystery Fall

Malta Valletta merkezli ödüllü slot geliştiricisi ve toplayıcı Wazdan, resmi basın bültenine göre şirketin 2023’ün son çeyreği için planladığı bu tür üç girişimden ilki olan bir ağ promosyonu olan Mystery Fall’u tanıttı. Gizemli düşüş: Promosyon şirketi kapsayacak tam portföy yuvalargibi popüler başlıkları içeren Şans makaraları, 9 jeton: Grand Platinum basımı, Kavurucu güneş, Sihirli yolculuklar VE […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play’den yeni Fortunes of Aztec slot oyunu

Pragmatic Play, yeni versiyonuyla kadim bir medeniyetin ruhunu modern dünyaya taşıyor. Azteklerin Kaderi. Şirketin son sürümü, oyuncuları Orta Amerika’da, sonunda büyük ödüllerin beklediği alışılmadık bir hazine avına çıkarıyor. Fantastik Özellikler: Bunda 4×6 makara yuvası, oyuncunun kazanmak için eşleşen sembol kombinasyonunu bulması gerekir. THE düşme karakteristiği Oyuncunun kazanmasını garanti edebilecek her bir sembol kombinasyonunun kademelendirilmesine izin […]

Daha fazla