Hindistan iGaming endüstrisi için kritik olan yeni hükümet kararı

Yakın zamanda Hindistan hükümetinin çevrimiçi kumar şirketlerinin her oyun için müşterilerinden kazandığı fonlara %28 vergi koyacağını söylediği ortaya çıktı. Buna ek olarak, şirketler şimdiye kadar gerçek paralı oyunlar sağlamak için aldıkları komisyon için çok az ücret ödediler ve bu hükümet hamlesi, popülaritesi artan ve yabancı yatırımı çeken 1,5 milyar dolarlık bir sektöre büyük bir darbe oldu.

iGaming şirketleri karara katılmıyor:

Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, hükümetin kararıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Oyun şirketleri tarafından toplanan toplam tutarlar üzerinden vergi alınması kararı, eyaletlerle istişare edildikten sonra verildi ve sektöre zarar verme amacı taşımadı.” Ancak, iGaming endüstrisi temsilcileri, bakanla aynı fikirde değil gibi görünüyor. “kazançlarını mahvederdi ve ekstra masraflar muhtemelen müşterilere yansıtılırdı.”

Ayrıca, oyun uygulaması IndiaPlays’in işletme müdürü Aaditya Shah şunları ekledi: “%28 vergi oranının uygulanması, oyun endüstrisine önemli zorluklar getirecektir. Bu yüksek vergi yükü, şirketlerin nakit akışlarını etkileyecektir.” Ayrıca, All India Gaming Federation CEO’su Roland Landers yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Karar anayasaya aykırı (ve) mantıksızdı. Bütünü silecek Hintli oyun endüstrisi ve iş kayıplarının olmamasına yol açacak ve bundan yararlanacak tek kişi yasadışı, ulusal olmayan açık deniz platformları olacaktır.

Hükümet kararının gerekçesi:

arkasındaki ana sebep bu hükümet kararı Kriketin en popüler spor olduğu Hindistan’da oyun uygulamalarının spor şampiyonları tarafından desteklenmesine rağmen, mali kayıplar ve potansiyel bağımlılık konusunda endişeler dile getirildi.

Ancak, bahsi geçen uygulamalar, çevrimiçi oyun endüstrisindeki büyük yatırımların nedenlerinden biridir. Bu uygulamaların Hindistan’daki çevrimiçi oyun endüstrisi üzerindeki büyük etkisinin bir örneği, Tiger Global tarafından desteklenen Hindistan ulusal kriket takımının 8 milyar dolarlık ana sponsoru olan Dream11’dir. Dream11’de fantezi kriket oyunları oynarken, oyuncular 8 rupi (10 ABD senti) ödeyerek kendi takımlarını oluşturabilir ve 1,2 milyon rupi (14.565$) büyük ödül kazanma şansı yakalayabilir. Ek olarak, eski adı Sequoia Capital India olan Peax XV, MPL uygulamasına yatırım yaptı. Ancak Dream11 ve MPL, yorum istendiğinde yanıt vermedi.

Bu konuda danışmanlık firması Redseer bu ay boyunca şunları söyledi: “Popüler Hindistan Premier Ligi kriket maçları sırasındaki fantezi oyun platformlarının geliri, 61 milyondan fazla kullanıcının katılımıyla yıldan yıla %24 artarak 342 milyon doların üzerine çıktı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Swintt, küresel genişleme için Light & Wonder ile ortaklık kuruyor

Piyasanın önde gelen yazılım geliştiricilerinden biri olan Swintt, dünya çapındaki çeşitli önemli pazarlarda heyecan verici slot sürümlerini sunarak küresel pazardaki konumunu güçlendirmek için ünlü Light & Wonder ile ortaklık yapıyor. Bir dizi popüler başlık: Swintt gibi benzersiz yayınlarıyla ünlüdür Elektrik elemanları VE Altın şekerancak şirketin aynı zamanda geniş bir klasik slot portföyü de var. Yedi […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Makao hükümeti yasa dışı kumarla ilgili mevzuatı gözden geçirecek

Makao ÖİB Yasama Meclisi, şehirdeki yasa dışı kumar faaliyetleriyle ilgili mevzuatın gözden geçirilmesini düşünüyor. Teklifin, kuralları ihlal edenlere yönelik bir dizi yüksek para cezasının yanı sıra daha ağır hapis cezaları ve sınır dışı etme veya Makao’ya giriş yasağı gibi önlemleri içerdiği bildiriliyor. Daha ciddi yaptırımlar öngörün: Asian Gaming Brief’in (AGB) bildirdiğine göre, Yönetici tarafından sunulan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

NICC, Star Sydney hakkında ikinci bir soruşturma yürütecek

Star Sydney’in bir kumarhane lisansına sahip olmaya uygunluğu, New South Wales Bağımsız Komisyonu’nun (NICC) 19 Şubat’ta çabalarının başarısıyla ilgili endişelerin ardından ikinci bir soruşturma başlatacağını duyurmasının ardından bir kez daha gündeme gelecek: Yıldız ıslahı. Soruşturma: Başarılı görünen bir adımda Stella Ent. Grup şaşkınlıkla, patron arasında soruşturma bir kez daha olacak Adam Bell SC. Ancak bu […]

Daha fazla