IGSA Siber Dayanıklılık Komitesinin Kurulduğunu Duyurdu

Teknik standartların geliştirilmesine yönelik en büyük kuruluş olan Uluslararası Oyun Standartları Komitesi (IGSA), çevrimiçi oyun operasyonlarının güvenli olmasını sağlamak için bir Siber Dayanıklılık Komitesi’nin (CRC) kurulacağını duyurdu. Komitenin eğitiminin kanıtlanmış oyun teknolojisi sağlayıcıları Aristocrat Technologies, Light & Wonder ve AXES.ai tarafından destekleneceği bildirilirken, yeni enstitünün kumarhane operatörlerinin ve çevrimiçi sistemlerinin siber güvenliğini sağlamaya yönelik standartlar oluşturmaya dahil olacağı bildiriliyor.

Earl G. HallIGSA Başkanı ve AXES.ai CEO’su şu yorumu yapardı: “IGSA Platinum ve Gold üyelerinin sektörümüzdeki siber güvenlik sorunlarının endişe verici artış hızına çözüm bulmak için hızla bir araya geldiğini görmek çok ilham verici. Üyelerimiz, operatörleri ve daha geniş anlamda sektörümüzü korumak amacıyla, sektörümüzdeki tüm oyun sağlayıcıları için siber güvenliğin birinci öncelik olması gerektiği konusunda açıktır. Aristocrat Technologies ve Light & Wonder’a endüstrimizi geliştirmeye yönelik bu girişime liderlik etme yolunda adım attıkları için içten teşekkürler.”

Sektörün son sorunlara hızlı tepkisi:

Bildirildiği gibi, hareket sadece bir gün sonra geliyor MGM Resorts Uluslararası Bir siber saldırının ardından ve yaklaşık üç hafta sonra sistemlerini tekrar çevrimiçi hale getirdi Caesars Eğlence A.Ş.. aynı sorunları yaşadı. Siber Dayanıklılık Komitesi sorunların tekrarını önlemeyi ve istikrarlı ve güvenilir çevrimiçi oyun risk yönetimi ve yönetişimini sağlamanın yanı sıra, siber tehditleri önlemek veya azaltmak için takip edilecek önerilen standartlar dizisi için bir çerçeve sağlamayı amaçlamaktadır.

Peter De RaedtIGSA başkanının şunları söylediği bildirildi: “IGSA, endüstrimizi korumak için siber standartlar oluşturmaya yönelik ortak bir çabaya liderlik etmeye çağrılıyor ve Platinum ve Gold üyelerimizin inanılmaz liderliği sayesinde biz de tam olarak bunu yapacağız.”

Ekledi: “Bu komite, üyelerimiz arasından uzmanların siber dayanıklılığı artırmak için kullanıma hazır standartlar oluşturmasını talep edecek. Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettarız. Earl G. Hallsektörümüze çok ihtiyaç duyulan rehberlik ve desteği sunacağını tahmin ettiğimiz bu komiteye liderlik etmek için geçici başkan olarak hizmet etmeye gönüllü oldu.

IGSA hakkında:

Uluslararası Oyun Standartları Birliği (IGSA) teknik standartların geliştirilmesinde yer alan en büyük kuruluştur. Kuruluş, dünya genelindeki üyelerinin (düzenleyiciler, operatörler ve tedarikçiler) olağanüstü sonuçlar elde etmesine yardımcı olmayı amaçlayan standartlar oluşturmaya ve geliştirmeye kararlıdır. rekabet avantajı oyun endüstrisindeki tüm paydaşların güvenli ve uyumlu operasyonlarını kolaylaştıran politika ve standartların uygulanması yoluyla.

IGSA sektör olmaktan gurur duyuyor en tanınmış merkez çevrimiçi ve gerçek kumarhanelerin düzenleyicileri ve operatörleri için. Organizasyon birden fazla endüstri için bir kesit noktası olarak hizmet vermektedir ve bildirildiğine göre çeşitli oyun sağlayıcıları ve operatörlerinin ticari güvenlik duvarlarına erişimi kolaylaştırmak için kendi protokollerini ve standartlarını kullanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla