İki Washington Kabilesi, Tri-Cities’in İlk Kabile Kumarhanesi İçin Koşuyor

İki Washington kabilesi – Colville Reservation’ın Konfederasyon Kabileleri ve Yakama Nation çeteleri – Tri-Cities’deki ilk kabile kumarhanesini açmak ve bölgeye 3,1 milyar dolarlık kabile oyun endüstrisini getirmek için yarışıyor. Konfederasyon Kabileleri bu amaçla 2019’da Pasco’da arazi satın alırken, Yakama Nation kabile oyun tesislerinin Tri-Cities bölgesinde daha eşit bir şekilde dağıtılmasını istiyor.

Açıklanan ilgi alanları:

Tri-City Herald’ın bildirdiği gibi, 2019’da arazi kullanımı için kesin sözler verilmedikten sonra, iki kabile kısa süre önce mülkle ilgili Colville planını yeniden gözden geçirdi. Colville İş Konseyi geliştirmeye ilgi göstermiş ancak bu konuda herhangi bir karar vermemiştir. Konfederasyon Kabileleri VE Yakama Ulusunun Grupları bildirildiğine göre, Tri-Cities’de bir kumarhane geliştirmek için ayrı niyetlerini açıkladılar.

Onaylanmış Yetkililer a üç şehir duyurun ki Konfederasyon kabileleri kumarhane yerleri var Kennewick, Pasco, VE Richland. Öyleyse Yakama Nation’ın başkanı Gerald Lewis, Kaynağa şunları söylediği bildirildi: “Colville’lerin üç kumarhanesi var. Sadece bir tane var. Yaşadığımız en büyük sorun bu” dedi.

Başvuru gönderildi:

Aynı zamanda, Colville Rezervasyonundaki Konfederasyon kabilelerinin dosyayı açtıklarını doğruladıkları bildirildi. arazi-in-güven Başvurusu Hindistan İşleri Bürosu ajansı Amerika Birleşik Devletleri İçişleri Bakanlığı 2019’da Pasco’nun King City Kamyon Durağı yakınında satın alınan 184 dönümlük arazi için. Tri-City Herald’a göre Lewis, rakip kabilenin hareketinden şu şekilde bahsetti: “üzücü”.

Saniye Rodney CawstonKabile başkanı Colville İş Konseyi, araziyi satın almanın bir başka nedeni de grup üyelerine yardım etmekti. Kabilesinin Palouse Bandı atalarının topraklarına geri dönün ve kültürel ve geleneksel mirası tanıtın. Araziyi federal bir tröste aktarma süreci, Kızılderili İşleri Bürosu tarafından yönetilen 16 adımı içerir ve Hint oyun komisyonu. Kabile kumarhane kuruluşları, Hint Oyun Düzenleme Yasası 1988.

Yarışma devam ediyor:

Kaynağa göre, 1988 kanun kuralları 29 eyalette 474 kabile kumarhanesi. ONLAR Washington Eyaleti tarafından işletilen 29 oyun kuruluşuna ev sahipliği yapmaktadır. 22 kabile çoğunlukla hangilerinde bulunur Batı Washington Ve çevresinde Konuşan ve eyaletin kuzey kesimlerinde.

İkisi de Colville Rezervasyonunun Konfederasyon kabileleri VE Yakama Ulusunun Grupları iddia etmek Pasto alanı kullanmak Palouse kabilesi toplumun ekonomik ve kültürel gelişimine yardımcı olacak bir kaynak olarak. Yakama Nation’ın, Palouse kabilesinin ABD hükümeti ile imzalanan 1855 anlaşmasına taraf olduğunu kaydettiği bildirildi. hakkını vermedi ihtilaflı bölgeye Colville kabilelerine. Kaynak, Palouse kabilesinin her iki kabile ile iyi ilişkileri olduğunu ve yarışmanın sonucunu beklediğini bildiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

MGM, siber saldırı nedeniyle günde 8,4 milyon dolara kadar zarar ediyor

MGM Resorts International’ın 19 Eylül 2023’te gerçekleşecek büyük bir etkinlikten kısa bir süre önce uğradığı siber saldırının ardından, bir oyun sektörü analisti şirketin beklenen sigorta taleplerini değerlendirdi ve şirketin çevrimiçi işlemlerine izinsiz girişin en büyük zarara mal olabileceğini tahmin etti. Seviye oyuncular ve eğlence operatörlerinin günlük geliri 8,4 milyon dolara ve saldırının her günü için […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Wazdan yeni bir çevrimiçi promosyon sunuyor: Mystery Fall

Malta Valletta merkezli ödüllü slot geliştiricisi ve toplayıcı Wazdan, resmi basın bültenine göre şirketin 2023’ün son çeyreği için planladığı bu tür üç girişimden ilki olan bir ağ promosyonu olan Mystery Fall’u tanıttı. Gizemli düşüş: Promosyon şirketi kapsayacak tam portföy yuvalargibi popüler başlıkları içeren Şans makaraları, 9 jeton: Grand Platinum basımı, Kavurucu güneş, Sihirli yolculuklar VE […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play’den yeni Fortunes of Aztec slot oyunu

Pragmatic Play, yeni versiyonuyla kadim bir medeniyetin ruhunu modern dünyaya taşıyor. Azteklerin Kaderi. Şirketin son sürümü, oyuncuları Orta Amerika’da, sonunda büyük ödüllerin beklediği alışılmadık bir hazine avına çıkarıyor. Fantastik Özellikler: Bunda 4×6 makara yuvası, oyuncunun kazanmak için eşleşen sembol kombinasyonunu bulması gerekir. THE düşme karakteristiği Oyuncunun kazanmasını garanti edebilecek her bir sembol kombinasyonunun kademelendirilmesine izin […]

Daha fazla