Kabine, Ukrayna kumar komisyonunun kaldırılmasını önerdi

Ukrayna gazetesinin haberine göre, Ukrayna Bakanlar Kurulu, ülkenin yasa koyucusu Verkhovna Rada’nın Kumar ve Piyango Düzenleme Komisyonu’nu (CRGL) askıya almasını ve lisans verilmesini otomatikleştirmesini önerdi.

İnovasyon, Eğitim Geliştirme, Bilim ve Teknolojiden Sorumlu Başbakan YardımcısıDijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov Teklifi Telegram kanalında duyurduğu bildirildi.

Fedorov dedi ki: “Kumar ve piyango düzenleme Komisyonu’nu (CRGL) ortadan kaldırmayı ve kumar lisansı verilmesini otomatikleştirmeyi öneriyoruz. Hükümet, görüşülmek üzere Meclis’e sunulan yasa tasarımıza destek verdi.”

Kanun teklifi:

Bakan açıklayacaktı Parlamento karar vermeli sürmek kumar lisansı onay sürecini otomatikleştirecek yasa teklifi. diye ekledi. insan faktörü böylece süreçten çıkarılacak ve bu süreçte katı bir şekilde belirlenmiş kural ve kriterler izlenecektir.

Başka bir kaynak, yasa teklifinin gerekçesinin bir sürekli başarısızlık gibi zamanında lisans vermek için CRGL Komisyonun toplantılar imkansız hale getirildi. Sonrasında sıkıyönetim ülkeye empoze edilmiş olsaydı, CRGL’nin bazı üyeleri askerlik hizmeti için seferber edilecekti.

Dönüşüm Faydaları:

Bu durumun piyasada istikrarsızlığa ve gelir kaybına yol açtığı ve düzenleyici otoritenin dönüşümünü gerektirdiği bildirildi. Bakanlar, düzenleyicinin dönüşümünün daha fazla bütçe tasarrufu sağladığına inanıyor ve hızlandırılmış lisans onayı prosedür. ONLAR Bakanlar Kurulu için bir yöntem olarak otomatik lisanslama sürecine atıfta bulunulduğu bildirildi. yolsuzluk planlarını azaltmak ve bütçeye istikrarlı bir gelir akışı sağlamak.

dolap bildirildiğine göre, CRGL’yi askıya alma önerisi, lisanslama sürecine özgü olduğu düşünülen yolsuz uygulamaları hafifletme niyetinden de kaynaklanıyordu: “Lisanslama, kumardaki en yozlaşmış süreçlerden biridir. [CRGL] bundan sorumludur. “

CRGL Hakkında:

olarak Ukrayna Haberlera Kumar ve piyangoların düzenlenmesi için bir Komisyon tarafından yasallaştırıldıktan sonra ülkedeki kumar işini düzenlemek için 2020 yılında kurulmuştur. Verkhovna Rada ve 13 Ağustos 2020 tarihinde yürürlüğe girecek. 2020 Ekim ayı sonunda, Bakanlar Kurulu Kumar ve piyangoların düzenlenmesinden sorumlu Komisyonun seçilmiş üyeleri.

Piyango ve Kumar Düzenleme Komisyonu, bahisçilere ilk lisansı verdi. Mart 2021. Düzenleyicinin faaliyetinin üçüncü yılında, Bakanlar Kurulu, Parlamentonun CRGL’yi askıya almasını ve maliyet tasarrufu ve yolsuzluk suçlamaları için izin verme prosedürünü otomatikleştirmesini önermektedir. CRGL, Rada’nın kararını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla