Kabine, Ukrayna kumar komisyonunun kaldırılmasını önerdi

Ukrayna gazetesinin haberine göre, Ukrayna Bakanlar Kurulu, ülkenin yasa koyucusu Verkhovna Rada’nın Kumar ve Piyango Düzenleme Komisyonu’nu (CRGL) askıya almasını ve lisans verilmesini otomatikleştirmesini önerdi.

İnovasyon, Eğitim Geliştirme, Bilim ve Teknolojiden Sorumlu Başbakan YardımcısıDijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov Teklifi Telegram kanalında duyurduğu bildirildi.

Fedorov dedi ki: “Kumar ve piyango düzenleme Komisyonu’nu (CRGL) ortadan kaldırmayı ve kumar lisansı verilmesini otomatikleştirmeyi öneriyoruz. Hükümet, görüşülmek üzere Meclis’e sunulan yasa tasarımıza destek verdi.”

Kanun teklifi:

Bakan açıklayacaktı Parlamento karar vermeli sürmek kumar lisansı onay sürecini otomatikleştirecek yasa teklifi. diye ekledi. insan faktörü böylece süreçten çıkarılacak ve bu süreçte katı bir şekilde belirlenmiş kural ve kriterler izlenecektir.

Başka bir kaynak, yasa teklifinin gerekçesinin bir sürekli başarısızlık gibi zamanında lisans vermek için CRGL Komisyonun toplantılar imkansız hale getirildi. Sonrasında sıkıyönetim ülkeye empoze edilmiş olsaydı, CRGL’nin bazı üyeleri askerlik hizmeti için seferber edilecekti.

Dönüşüm Faydaları:

Bu durumun piyasada istikrarsızlığa ve gelir kaybına yol açtığı ve düzenleyici otoritenin dönüşümünü gerektirdiği bildirildi. Bakanlar, düzenleyicinin dönüşümünün daha fazla bütçe tasarrufu sağladığına inanıyor ve hızlandırılmış lisans onayı prosedür. ONLAR Bakanlar Kurulu için bir yöntem olarak otomatik lisanslama sürecine atıfta bulunulduğu bildirildi. yolsuzluk planlarını azaltmak ve bütçeye istikrarlı bir gelir akışı sağlamak.

dolap bildirildiğine göre, CRGL’yi askıya alma önerisi, lisanslama sürecine özgü olduğu düşünülen yolsuz uygulamaları hafifletme niyetinden de kaynaklanıyordu: “Lisanslama, kumardaki en yozlaşmış süreçlerden biridir. [CRGL] bundan sorumludur. “

CRGL Hakkında:

olarak Ukrayna Haberlera Kumar ve piyangoların düzenlenmesi için bir Komisyon tarafından yasallaştırıldıktan sonra ülkedeki kumar işini düzenlemek için 2020 yılında kurulmuştur. Verkhovna Rada ve 13 Ağustos 2020 tarihinde yürürlüğe girecek. 2020 Ekim ayı sonunda, Bakanlar Kurulu Kumar ve piyangoların düzenlenmesinden sorumlu Komisyonun seçilmiş üyeleri.

Piyango ve Kumar Düzenleme Komisyonu, bahisçilere ilk lisansı verdi. Mart 2021. Düzenleyicinin faaliyetinin üçüncü yılında, Bakanlar Kurulu, Parlamentonun CRGL’yi askıya almasını ve maliyet tasarrufu ve yolsuzluk suçlamaları için izin verme prosedürünü otomatikleştirmesini önermektedir. CRGL, Rada’nın kararını bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Montreal kumarhane çalışanları grev yetkisini duyurdu

1.000’den fazla Montreal kumarhane çalışanı, işveren Loto-Quebec ile Haziran 2022’de başlayan maaş müzakerelerini hızlandırmak için beş günlük bir grev duyurdu. Montreal Gazetesi’ne göremüşteri hizmetleri, ikram ve kumarhane güvenlik personeli grev yetkisini kullanacaklarını söyledi “doğru zamanda” popüler Formula 1 yarış etkinliğinden iki haftadan az bir süre önce. Grev açıklandı: Şube çevresinde toplanan çalışanlar, CSN birliği yakın […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Booming Games, yeni Power of Olympus video slotunu piyasaya sürdü

Muhteşem Olimpos Dağı’na tırmanmaya ve muhteşem Zeus ile tanışmaya hazır mısınız? Korkmayın: Booming Gaming, bu macerayı oyuncuları için heyecanlı ve verimli kılmak için çok çaba sarf etti. Booming Games’in en son gişe rekorları kıran sürümünde Yunan tanrısına katılın, Olympus’un Gücü! Yunan Tanrıları Bekliyor: Bu video yuvaları oyunculara büyük şans getirebilecek yedi sıra ile yedi makara […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat $ slotunu piyasaya sürdü

iGaming endüstrisinin ödüllü yazılım geliştiricisi ve B2B tedarikçisi Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat$ slotunu piyasaya sürdü. yeni sürüm oyuncuları, şehir merkezindeki caddelerin kör edici işaretleri veya kötü şöhretli banliyö bölgelerinin karanlık köşeleri tarafından eşit olasılıkla tetiklenecek olan inanılmaz ödemeleri aramak için New York City sokaklarına götürüyor. Popüler slot teması: Tema daha sonra her iki […]

Daha fazla