Krolicki, MGM ve Caesars’tan siber saldırının ayrıntılarını istedi

MGM International ve Caesars Entertainment Inc.’e yönelik son siber saldırıların ve etkilenen şirketler tarafından sağlanan birkaç ayrıntının ardından Nevada Kumar Komiseri Brian Krolicki’nin, iki oyun hizmeti sağlayıcısının karşılaştığı hack’ler ve üst düzey eğlence hakkında ayrıntılı bilgi istediği bildirildi.

Ortaya çıkan sorular:

Talep bundan sonra gelir spekülasyonlar ağustos ayının sonundaki siber saldırının sona ermesiyle Sezar ödeme 15 milyon dolar Bilgisayara izinsiz girenlere ve bunlarla ilgili hesaplamalara karşı kayıp desteklenen ve fidye parası tarafından ödenecek MGM Saldırının ardından 10 Eylül’de başlayıp 21 Eylül’de sona erdi.

Las Vegas Review-Journal’a göre, Kumar Komisyonu”Aynı gün yapılan toplantıda konu ele alındı. Toplantı sonunda, Brian Krolicki şöyle derdi: “Şu anda öncelik sadece durumu kurtarmak ve kullanıcıların ve sistemlerin güvende olmasını sağlamak. Ancak bir noktada, ne olduğuna dair enerji ve anlayış oluştuğunda, olup bitenler hakkında kamu kayıtlarına ve belki de gelecekteki politikaya uygun bir tür brifing alabilirsek diye düşünüyorum.”

MGM ve Caesars bunu açıkladı birkaç detay Kaynağa göre olaylarla ilgili olarak Krolicki’nin açıklamaları hakkında yorum yapılmadı. Ama, MGM bildirildiğine göre şöyle dedi 21 Eylül’de çoğunun Las Vegas elde edilen işlemler normale dön, kredi kartı sistemleri yeniden çevrimiçi. Rusya merkezli bir bilgisayar korsanları çetesinin, şirkete maliyeti olan siber saldırının sorumluluğunu üstlendiği bildirildi 4,2 milyon dolar ve 8,4 dolar günde milyonlarca. Bildirildiği gibi hasar daha kapsamlı olabilirdi ancak MGM hızlı bir şekilde müdahale etti ve sistemi kapattı. yuva arabalar.

Saldırı sırasında kullanılan alternatif sistem:

MGM sözcüsü, hacker faaliyetinden kaynaklanan kredi kartı sorununun, bir özel sistem verilen koşullar için. Bu sistem, isimlerin ve kredi kartı numaralarının yazılıp saklanmasını gerektirir. kilitli işlenecek ve muhtemelen yerlebir edilmiş Daha sonra. Kaynağa göretüm işlemler yapıldı manuel olarak Sistem tekrar çevrimiçi hale getirilene kadar. Bazı misafirlerin, kişisel verilerinin kamuya açıklanma potansiyeline ilişkin ek endişelerini dile getirdiği bildirildi.

Kamu Yorumu Dönemi Yanıtları Yanıtlar:

Cevaplanması gereken pek çok soru var ancak Krolicki’nin talebi kamuoyunun görüş aldığı bir dönemde yapıldı ve MGM saldırının ayrıntıları konusunda sessiz kaldı. Krolicki daha sonra Komisyon’a gelecekteki yönlendirmeler için cevaplaması gereken ek sorular sordu.

Bildirildiğine göre şunları sordu: “Bunların gerçekleşmesi durumunda nasıl önleyebiliriz, raporlama programları nelerdir? Bunlar derhal Oyun Kontrol Kuruluna rapor edildi mi? Çok fazla soru ve çok fazla tanıtım var. Bu küresel bir hikaye ve sanırım az önce ne olduğunu anlamak hepimizin sorumluluğunda.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla