KSA, sorunlu oyun uygulamaları nedeniyle on operatörde arama yaptı

KSA başkanı René Jansen’in şunları söylediği bildirildi: ”KSA güvenli oyuna öncelik veriyor. Endişe verici sinyaller alıyoruz ve denetleyici bir makam olarak, özen yükümlülüğünün sınırlarını önemli ölçüde aşabilecek tedarikçileri araştırıyoruz. Bunu fark edersek harekete geçeceğiz. Bu araştırmayla, bu sinyallerin dışında sağlayıcıların nerede iyi performans göstermediğini görüyoruz. Oyuncuların güvenli bir şekilde oynayabileceklerini varsayabilmeleri gerekir. Oyuncular için daha güvenli bir ortam sağlamak amacıyla kuralların sıkılaştırılması gerektiğini görüyoruz.”

Kumar sorunlarının belirlenmesinde Durum Tespiti

Oyun sağlayıcıları hakkında araştırma tercüme gerekli özenin gösterilmesi ve Onun pratik uygulama ilkler arasında gerçekleştirildi 10 lisans sahibi 1 Ekim 2021’de piyasaya sürüldükten sonra çevrimiçi kumar hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Ksa’ya göreŞans oyunları sunan operatörler eşittir yasal olarak yükümlü sorunlu oyunlarla ilgili çevrimiçi operasyonlarında durum tespitini uygulamak. Çalışmanın, çok sayıda satıcının bu sorunları yeterince ele almada başarısız olduğunu ortaya çıkardığı bildirildi.

Gerçek zamanlı izleme sorunları

Hollanda Kumar Otoritesi durumun böyle olduğunu tespit etti potansiyel eksikliği Hızlı ve etkili müdahaleler, operatörlerin sorunlu aktörleri izleyememesinden kaynaklanmaktadır. gerçek zamanlı. Bu metodoloji sorunun gecikmeli tespitine neden olur. Bu nedenle Ksa, oyun hizmeti sağlayıcılarının örneğin yatırılan tutarları izleyebildiğini ancak oynanan saat sayısını ihmal edebildiğini buldu.

İzleme metodolojisi

Çalışma aynı zamanda şu konulara da odaklandı: Dikkat ücretli tedarikçiler genç yetişkin oyuncular Verileri 18 ila 30 yaş arasındaki oyuncular için öngörülen sınırlarla karşılaştırdığımızda bu yaş grubunun “sorunlu kumarbazlar oldukları zamanında fark edilemeyebilirler”, regülatöre göre. Bu nedenle izlenmesini önermektedir. bahis miktarları ve saat sayısı oynadı.

Mevzuatın değiştirilmesi önerisi

Bu nedenle Ksa, Sorumlu oyun politikası hakkında daha fazla ayrıntı eklemek için gerçek zamanlı izleme yükümlülükleri ve ek kurallar kumar sorununun değerlendirilmesi çevrimiçi oyun operatörleri tarafından. Düzenleyicinin de bunu talep edeceği bildiriliyor zorunlu hesap askıya alma işlemleri operatörlerin sorunlu kumarbazları için de durum tespit süreci Bu önlemlerin uygulanmasında.

Ksa’nın tavsiyelerde bulunacağı bildiriliyor Adalet ve Güvenlik Bakanlığı Çevrimiçi kumarla ilgili zararın azaltılmasına yönelik ilgili mevzuatta önerilen değişiklikler hakkında Hollanda yargı yetkisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla