KSA, sorunlu oyun uygulamaları nedeniyle on operatörde arama yaptı

KSA başkanı René Jansen’in şunları söylediği bildirildi: ”KSA güvenli oyuna öncelik veriyor. Endişe verici sinyaller alıyoruz ve denetleyici bir makam olarak, özen yükümlülüğünün sınırlarını önemli ölçüde aşabilecek tedarikçileri araştırıyoruz. Bunu fark edersek harekete geçeceğiz. Bu araştırmayla, bu sinyallerin dışında sağlayıcıların nerede iyi performans göstermediğini görüyoruz. Oyuncuların güvenli bir şekilde oynayabileceklerini varsayabilmeleri gerekir. Oyuncular için daha güvenli bir ortam sağlamak amacıyla kuralların sıkılaştırılması gerektiğini görüyoruz.”

Kumar sorunlarının belirlenmesinde Durum Tespiti

Oyun sağlayıcıları hakkında araştırma tercüme gerekli özenin gösterilmesi ve Onun pratik uygulama ilkler arasında gerçekleştirildi 10 lisans sahibi 1 Ekim 2021’de piyasaya sürüldükten sonra çevrimiçi kumar hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Ksa’ya göreŞans oyunları sunan operatörler eşittir yasal olarak yükümlü sorunlu oyunlarla ilgili çevrimiçi operasyonlarında durum tespitini uygulamak. Çalışmanın, çok sayıda satıcının bu sorunları yeterince ele almada başarısız olduğunu ortaya çıkardığı bildirildi.

Gerçek zamanlı izleme sorunları

Hollanda Kumar Otoritesi durumun böyle olduğunu tespit etti potansiyel eksikliği Hızlı ve etkili müdahaleler, operatörlerin sorunlu aktörleri izleyememesinden kaynaklanmaktadır. gerçek zamanlı. Bu metodoloji sorunun gecikmeli tespitine neden olur. Bu nedenle Ksa, oyun hizmeti sağlayıcılarının örneğin yatırılan tutarları izleyebildiğini ancak oynanan saat sayısını ihmal edebildiğini buldu.

İzleme metodolojisi

Çalışma aynı zamanda şu konulara da odaklandı: Dikkat ücretli tedarikçiler genç yetişkin oyuncular Verileri 18 ila 30 yaş arasındaki oyuncular için öngörülen sınırlarla karşılaştırdığımızda bu yaş grubunun “sorunlu kumarbazlar oldukları zamanında fark edilemeyebilirler”, regülatöre göre. Bu nedenle izlenmesini önermektedir. bahis miktarları ve saat sayısı oynadı.

Mevzuatın değiştirilmesi önerisi

Bu nedenle Ksa, Sorumlu oyun politikası hakkında daha fazla ayrıntı eklemek için gerçek zamanlı izleme yükümlülükleri ve ek kurallar kumar sorununun değerlendirilmesi çevrimiçi oyun operatörleri tarafından. Düzenleyicinin de bunu talep edeceği bildiriliyor zorunlu hesap askıya alma işlemleri operatörlerin sorunlu kumarbazları için de durum tespit süreci Bu önlemlerin uygulanmasında.

Ksa’nın tavsiyelerde bulunacağı bildiriliyor Adalet ve Güvenlik Bakanlığı Çevrimiçi kumarla ilgili zararın azaltılmasına yönelik ilgili mevzuatta önerilen değişiklikler hakkında Hollanda yargı yetkisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Stakelogic Jones’un Kitabını yayınladı

Premium iGaming içeriğinin lider sağlayıcısı Stakelogic, oyuncuları başka bir heyecan verici maceraya çıkarmak için Book of Jones – Altın Kitap slotunu piyasaya sürdü! Bu sefer oyuncular Altın Kitap’ın tozunu almaya ve inanılmaz hazinelere yol açabilecek kadim bilgeliği aramaya davet ediliyor. Aynı zamanda bakara deneyiminin hayranları, 26 Eylül’de Stakelogic Live tarafından yayınlanan yeni Speed ​​​​Baccarat oyununa […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AvatarUX yeni Donkey & the GOATS slot oyununu piyasaya sürüyor

Tüm zamanların en büyük mücadelesine hazır mısın? AvatarUX sizi tüm zamanların en iyi dövüşçülerinden bazılarının karşı karşıya geleceği ve güçlerini göstereceği arenaya davet ediyor. Malta merkezli geliştiricinin yeni video slot sürümü Donkey & the GOATS’ta kazanma şansı yüksek ancak oynarken eğlenme şansı daha da yüksek. Harika Ödüller Kazanmanın Altın Yolları: THE son derece uçucu oyunun […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Everygame Poker yeni slot oyunu için 10 bedava dönüş sunuyor

Everygame Poker, hayranlarının neyi sevdiğini anlamakta ve geniş oyun portföyünü mutlak favorilerle genişletmekte en iyisidir. Şirket bunu bir kez daha yaptı. Altın Süper Ejderhanın CehennemiSon çıkan oyunu, ilk oyunu bu yılın başında oyuncuların kalbini kazanan popüler serinin ikinci oyunu. Harika özellikler ve heyecan verici bonuslar: Heyecan ve fantastik kazançlar getiren altın ejderhanın yanı sıra oyun, […]

Daha fazla