LeoVegas Group, İsveç’te üç B2B lisansı aldı

Kısa bir süre önce, çevrimiçi kumarhane, canlı kumarhane ve spor bahisleri sunan lider bir küresel iGaming şirketi olan Stockholm merkezli LeoVegas Group, üç beş yıllık lisans aldı, İsveç’te oyun yazılımı üretmek ve tedarik etmek için İsveç Kumar Otoritesi’nden “B2B lisansları” olarak adlandırılır. Ancak 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak bu lisanslar, şirketin oyun stüdyosu Blue Guru Games’e ve iki platforma verildi.

Bazı şirketlerin İsveç lisansına sahip olması gerekir:

Lisanslama, lisanslı operatörlere yazılım sağlamak için kritik öneme sahiptir ve lisanssız oyun şirketlerinin oyun üzerindeki etkilerini güçlendirmelerini önlemede önemli bir adımdır. İsveççe oyun pazarı.

Bu bağlamda İsveç Kumar Yasasına göre 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren çevrimiçi oyunlarda kullanılan oyun yazılımlarını üreten, tedarik eden, kuran veya değiştiren şirketlerin lisans alması gerekmektedir.

iGaming Sektöründe Önemli Bir Oyuncu:

Kuruluşundan bu yana, LeoVegas Grubu sürekli olarak hızlı büyüme için çalıştı, bu da onu oyun ve platform evrimi yoluyla iGaming endüstrisi değer zincirinde bir operatörden ayrılmaz bir oyuncu haline getirdi. Ayrıca, İsveç Kumar Otoritesi’nden yukarıda bahsedilen üç beş yıllık B2B lisansını almış olarak, doğru yönde ilerlemeye devam ettiğini gururla söyleyebilir. Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, bu lisanslar orijinal olarak Blue Guru Games’e ve şirketin iki platformuna (PAM) verildi. Yeni lisanslar hakkında yorum yapan LeoVegas Group CEO’su Gustaf Hagman şunları söyledi: “İsveçli oyuncuları hedefleyen lisanslı ve lisanssız operatörlere aynı anda sağlanan önemli oyun yazılımlarının etkisini hafifletmeye yönelik kararlı bir adım olan B2B lisanslarının sunulmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Yürürlükteki yeni düzenlemelerle birlikte, yetkililerin lisanssız oyun oynamayı kolaylaştırarak İsveç lisans sistemini kasten baltalayan sağlayıcılara odaklanması artık çok önemli.”

1 Mayıs’ta LeoVegas Group satın alma planlarını açıkladı itme oyunu, ayrıca İsveç Kumar Otoritesi tarafından lisanslanmıştır ve iki B2B lisansına sahiptir. Satın alma işleminin 2023’ün üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

B2B lisanslama sistemi:

2019’da İsveç oyun lisanslarının piyasaya sürülmesi, İsveç’te faaliyet gösteren oyun şirketlerinin düzenlenmesi ve denetlenmesi için büyük bir reform oldu. Ek olarak, bu reform pazarlama ve tüketiciyi koruma düzenlemelerini güçlendirirken önemli ölçüde kumar vergisi geliri sağladı. Bununla birlikte, B2B lisanslama sistemi, büyük ölçüde İsveç Kumar Kurumunun, tek amacı İsveçli oyuncuları çekmek olan lisanssız operatörler tarafından eşzamanlı olarak kullanılmak üzere lisanslı İsveç şirketlerine yönelik önemli oyun yazılımlarını kısıtlama yeteneğine dayanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla