Light & Wonder, 2023’ün ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı

Önde gelen bir içerik toplayıcı ve eğlence sağlayıcısı olan Light & Wonder, Inc., ilan edildi 2023’ün ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçları. Şirket, önceki yılın çeyreğine göre yüzde 17 konsolide gelir artışı, SciPlay ve iGaming işletmeleri için rekor gelir ve Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda (ASX) ana şirket olarak listelenmek için onay bildirdi. 2023’ün ilk çeyreğindeki sonuçlar.

Işık ve merak ayrıca devam eden gelir artışının, şirketin tüm işletmelerindeki geniş işletme faaliyetlerinin bir sonucu olduğunu da bildirdi. Bu nedenle onun oyun geliri %18 arttı büyümenin ana itici gücü olarak %53 daha yüksek oyun makinesi satışlarıyla 419 milyon $’a ulaştı ve istikrarlı operasyonlarla daha da desteklendi.

SciPlay ve iGaming Kayıtları:

SciPlay sektörü vur 186 milyon dolarlık gelir rekoru 2023’ün ilk çeyreğinde aynı zamanda %18 artış. her yıl. Sektörün gelirleri ağırlıklı olarak sosyal kumarhane performansı hangi üstün özelliklerin pazarda fark yarattığı, rekor satış rakamlarına yansıdı. Aynı şekilde, iGaming sektörü zorla gerçekleştirilen ABD pazarı ulaşmak için 65 milyon dolarlık rekor gelir temsil eden bir %10 artış. geçen yılın aynı dönemine kıyasla.

Light & Wonder’ın başkanı ve CEO’su Matt Wilsonyorum yaptı: “2023’e güçlü bir başlangıç ​​yaptık, tüm önemli ölçütleri karşıladık ve üç işletmemizde bir kez daha çift haneli gelir artışı sağladık. Stratejimiz ve disiplinli yatırımlarımız, 2022’de gördüğümüz güçlü ivmeyi temel alarak sağlam ürün yol haritamızı geliştirmeye ve yürütmeye devam ettikçe daha iyi getiri sağlıyor.”

Wilson ekledi:Takımlar bu çeyrekte birkaç büyük galibiyet ve önemli lansmanlar sağladı ve uzun vadeli hedeflerimize doğru ilerlemeyi destekleyen eksiksiz bir oyun yelpazemiz var. Yetenek, teknoloji ve lider ürünlerle küresel platformlar arası oyun endüstrisindeki lider şirket konumumuzu güçlendirmeye devam ediyoruz.”

Light & Wonder’ın Finans Direktörü Connie Jamesayrıca şunları söyledi: Operasyonel mükemmelliğe odaklanmaya devam ederken, pazarlarımızda gördüğümüz güçlü büyüme fırsatlarından yararlanmaya ve işletme çapında marj iyileştirmesi sağlamaya devam ediyoruz. Bu çeyrek, Light & Wonder’ın kar hanesine akan güçlü gelir artışı ve daha da önemlisi, gelecekteki sürdürülebilir büyümeye yatırım yapmamızı sağlayan güçlü nakit dönüşümü ile olumlu finansal profilini gösteriyor.”

Hissedarlarımız için değeri artırmak amacıyla sermaye yönetimine ve sağlıklı bir bilançoya dengeli ve fırsatçı yaklaşımımızı korurken, anlamlı nakit akışı yaratmaya odaklanmaya devam ediyoruz” dedi. James devam etti.

dengeyi korumak:

Şirket ayrıca, net borç kaldıraç oranı hedeflenen aralık içinde e 437 milyon dolarlık anapara iade edildi hisse geri alım programı aracılığıyla hissedarlara. Operatör geri satın aldı 7.6 milyon adi hisse senedinden şirket hisselerinin elde edilmesi %58 toplam program yetkisi.

ayrıca onun Yönetim Kurulu şirketin ikincil listeleme aramasını onayladı Avustralya Menkul Kıymetler Borsası. Yönetim kurulunun, şirketin oyun operasyonları için önde gelen pazarlardan birindeki imajı için ASX listesinin faydalarını kabul ettiği bildirildi. Ayrıca ikincil ASX listesinin sağlayacağını da kabul etti. Işık ve merak Avustralyalı kurumsal yatırımcılara erişme yeteneği ile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Swintt, küresel genişleme için Light & Wonder ile ortaklık kuruyor

Piyasanın önde gelen yazılım geliştiricilerinden biri olan Swintt, dünya çapındaki çeşitli önemli pazarlarda heyecan verici slot sürümlerini sunarak küresel pazardaki konumunu güçlendirmek için ünlü Light & Wonder ile ortaklık yapıyor. Bir dizi popüler başlık: Swintt gibi benzersiz yayınlarıyla ünlüdür Elektrik elemanları VE Altın şekerancak şirketin aynı zamanda geniş bir klasik slot portföyü de var. Yedi […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Makao hükümeti yasa dışı kumarla ilgili mevzuatı gözden geçirecek

Makao ÖİB Yasama Meclisi, şehirdeki yasa dışı kumar faaliyetleriyle ilgili mevzuatın gözden geçirilmesini düşünüyor. Teklifin, kuralları ihlal edenlere yönelik bir dizi yüksek para cezasının yanı sıra daha ağır hapis cezaları ve sınır dışı etme veya Makao’ya giriş yasağı gibi önlemleri içerdiği bildiriliyor. Daha ciddi yaptırımlar öngörün: Asian Gaming Brief’in (AGB) bildirdiğine göre, Yönetici tarafından sunulan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

NICC, Star Sydney hakkında ikinci bir soruşturma yürütecek

Star Sydney’in bir kumarhane lisansına sahip olmaya uygunluğu, New South Wales Bağımsız Komisyonu’nun (NICC) 19 Şubat’ta çabalarının başarısıyla ilgili endişelerin ardından ikinci bir soruşturma başlatacağını duyurmasının ardından bir kez daha gündeme gelecek: Yıldız ıslahı. Soruşturma: Başarılı görünen bir adımda Stella Ent. Grup şaşkınlıkla, patron arasında soruşturma bir kez daha olacak Adam Bell SC. Ancak bu […]

Daha fazla