Light & Wonder, 2023’ün ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı

Önde gelen bir içerik toplayıcı ve eğlence sağlayıcısı olan Light & Wonder, Inc., ilan edildi 2023’ün ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçları. Şirket, önceki yılın çeyreğine göre yüzde 17 konsolide gelir artışı, SciPlay ve iGaming işletmeleri için rekor gelir ve Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda (ASX) ana şirket olarak listelenmek için onay bildirdi. 2023’ün ilk çeyreğindeki sonuçlar.

Işık ve merak ayrıca devam eden gelir artışının, şirketin tüm işletmelerindeki geniş işletme faaliyetlerinin bir sonucu olduğunu da bildirdi. Bu nedenle onun oyun geliri %18 arttı büyümenin ana itici gücü olarak %53 daha yüksek oyun makinesi satışlarıyla 419 milyon $’a ulaştı ve istikrarlı operasyonlarla daha da desteklendi.

SciPlay ve iGaming Kayıtları:

SciPlay sektörü vur 186 milyon dolarlık gelir rekoru 2023’ün ilk çeyreğinde aynı zamanda %18 artış. her yıl. Sektörün gelirleri ağırlıklı olarak sosyal kumarhane performansı hangi üstün özelliklerin pazarda fark yarattığı, rekor satış rakamlarına yansıdı. Aynı şekilde, iGaming sektörü zorla gerçekleştirilen ABD pazarı ulaşmak için 65 milyon dolarlık rekor gelir temsil eden bir %10 artış. geçen yılın aynı dönemine kıyasla.

Light & Wonder’ın başkanı ve CEO’su Matt Wilsonyorum yaptı: “2023’e güçlü bir başlangıç ​​yaptık, tüm önemli ölçütleri karşıladık ve üç işletmemizde bir kez daha çift haneli gelir artışı sağladık. Stratejimiz ve disiplinli yatırımlarımız, 2022’de gördüğümüz güçlü ivmeyi temel alarak sağlam ürün yol haritamızı geliştirmeye ve yürütmeye devam ettikçe daha iyi getiri sağlıyor.”

Wilson ekledi:Takımlar bu çeyrekte birkaç büyük galibiyet ve önemli lansmanlar sağladı ve uzun vadeli hedeflerimize doğru ilerlemeyi destekleyen eksiksiz bir oyun yelpazemiz var. Yetenek, teknoloji ve lider ürünlerle küresel platformlar arası oyun endüstrisindeki lider şirket konumumuzu güçlendirmeye devam ediyoruz.”

Light & Wonder’ın Finans Direktörü Connie Jamesayrıca şunları söyledi: Operasyonel mükemmelliğe odaklanmaya devam ederken, pazarlarımızda gördüğümüz güçlü büyüme fırsatlarından yararlanmaya ve işletme çapında marj iyileştirmesi sağlamaya devam ediyoruz. Bu çeyrek, Light & Wonder’ın kar hanesine akan güçlü gelir artışı ve daha da önemlisi, gelecekteki sürdürülebilir büyümeye yatırım yapmamızı sağlayan güçlü nakit dönüşümü ile olumlu finansal profilini gösteriyor.”

Hissedarlarımız için değeri artırmak amacıyla sermaye yönetimine ve sağlıklı bir bilançoya dengeli ve fırsatçı yaklaşımımızı korurken, anlamlı nakit akışı yaratmaya odaklanmaya devam ediyoruz” dedi. James devam etti.

dengeyi korumak:

Şirket ayrıca, net borç kaldıraç oranı hedeflenen aralık içinde e 437 milyon dolarlık anapara iade edildi hisse geri alım programı aracılığıyla hissedarlara. Operatör geri satın aldı 7.6 milyon adi hisse senedinden şirket hisselerinin elde edilmesi %58 toplam program yetkisi.

ayrıca onun Yönetim Kurulu şirketin ikincil listeleme aramasını onayladı Avustralya Menkul Kıymetler Borsası. Yönetim kurulunun, şirketin oyun operasyonları için önde gelen pazarlardan birindeki imajı için ASX listesinin faydalarını kabul ettiği bildirildi. Ayrıca ikincil ASX listesinin sağlayacağını da kabul etti. Işık ve merak Avustralyalı kurumsal yatırımcılara erişme yeteneği ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Fransız milletvekilleri yeni çevrimiçi kumarhane yasa tasarısını inceleyecek

Bu haftanın başlarında, Fransa’daki çevrimiçi kumarhanelerin resmi olarak yasallaştırılmasına yol açabilecek yasa tasarısı 1248, Demokratik Hareket partisinden Philippe Latombe tarafından tanıtıldı ve şimdi inceleme bekleniyor Fransız Ulusal Meclisi tarafından. Fransa’da düzenlenmiş bir çevrimiçi kumarhane pazarının açılmasının önünü açmak: Bill 1248’in tanıtımıyla birlikte, düzenlemeye tabi çevrimiçi kumarhane pazarının resmi açılışı için zemin hazırlamaya şimdiden başladı. Fransa. […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Red Tiger, BTG tarafından desteklenen yeni bir çevrimiçi slot yayınladı: Egypt Megaways

Devasa piramitlerin ve anıtların altında bir yerlerde gizlenmiş tüm sırları ve büyük güçleri ile mistik Antik Mısır, birçok kişiye ilham kaynağı olmuştur. Kızıl KaplanEvolution Gaming Group AB’nin bir parçası olan ünlü şirket, son sürümüyle kulübe katıldı. Mısır Megayollarıoyuncuları efsanevi medeniyetin sırlarının açığa çıkacağı bir maceraya çıkarıyor. Mistik Antik Mısır’ı keşfedin: Bu oyunun size sunacağı çok […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Plays, Sticky Bees’i piyasaya sürdü ve Hollanda anlaşmasını uzattı

Global Olarak Tanınmış iGaming İçerik Sağlayıcısı, Pragmatic Play, Serbest bıraktı ONLAR Yapışkan Arılar™ sulu bir deneyime dönüşen popüler meyve sembollerini seven dünyanın her yerinden oyunculara daha fazla eğlence getirmek için slot oyunu. Slotun yeni sürümünün, oyuncuların bazı kazançlı ödüller vaat eden bal-tatlı bir deneyim yaşamaları için titizlikle hazırlanmış olduğu bildiriliyor. Popüler semboller: ONLAR yuva aracılığıyla […]

Daha fazla