Lindar Media Limited, uyumsuzluk nedeniyle 690.947 £ para cezasıyla karşı karşıya

İngiliz kumarhane operatörü Lindar Media Limited, sosyal sorumluluk gerektiren işletme uygulamalarını ihlal ettiği ve Kumar Komisyonu tarafından belirlenen kara para aklamayı önleme prosedürlerine uymadığı iddiasıyla 690.947 £ para cezası ödemek zorunda kaldı. Basın açıklamasına göre iddialar, Kumar Komisyonu’nun Eylül 2022’de gerçekleştirilen uyumluluk değerlendirmesinin ardından yakın zamanda operatör lisansını incelemesi sonrasında ortaya çıktı.

Ceza parası sosyal sorumluluk amaçları için kullanılacak

Operatör tarafından ödeme 690.947 £ ceza Komisyona şunları dahil edeceği bildiriliyor: 50.947 £ yatırımdan çekilme cezanın toplam tutarı ele alınacak sosyal sorumluluk amaçları.

Lisanslı kumar işletmecileri, kumar tesislerinin 2005 Kumar Yasası’na uygun olmasını sağlamakla yasal olarak yükümlüdür. Kumar Komisyonu yakın zamanda bir soruşturma yürütmüştür. düzenleyici inceleme bir kumarhane işletme lisansının ardından uygunluk değerlendirmesi Eylül 2022’de yapıldı. İncelemenin bunu bulduğu iddia ediliyor Lindar Medya Sınırlı, aynı zamanda yöneten MrQ.com çevrimiçi kumarhane, kara para aklamanın önlenmesi (AML) hükümlerine uymamıştır. Düzenleyicinin ayrıca şirketin kumarla ilgili zararları önlemeyi amaçlayan kurallara uymadığını tespit ettiği de bildirildi.

Kara para aklamayı önleme hükümlerine uyulmaması

Yapılan incelemede arızaların şu tarihten itibaren meydana geldiği ortaya çıktı: Temmuz 2021’den Eylül 2022’ye kadar. Basın açıklamasına göre, Kumar komisyonu uyumluluk değerlendirmesi ve ardından yapılan düzenleyici inceleme, şirketin bu standartları uygulamadığını ortaya çıkaracaktı kara para aklamayı önleme politikaları ve kontroller, açıkta eksiklikler Sorumlu oyun uygulamalarında ve önemli etkinliklerin organizasyonunda. Komisyon, Lindar Media Limited’in arızalı Pazarlama ürünlerinizin reklamını sosyal açıdan sorumlu bir şekilde yapın.

Sorunlu kumar düzenlemelerine uyulmaması

Ayrıca, Komisyon’un, mevzuata uyum fonksiyonundan sorumlu kişinin Komisyon onayı olmadan şirkette başka yönetim pozisyonlarında bulunması nedeniyle operatörü uyumsuz saydığı iddia edildi. Şirketin bu bağlamda sosyal sorumluluk uygulamalarını ihlal ettiği iddia ediliyor Sorunlu kumarla ilgili programlar. Bildirildiği üzere kumarhane, risk altında olabilecek veya kumarla ilgili zarara uğrayabilecek müşterileri tespit edemedi ve onlarla etkileşime geçemedi.

Son olarak Komisyon, operatörün ilgili düzenleyici hükümleri ihlal ettiğini tespit etti yıllık katkı Kumar sorunuyla mücadeleyle ilgili olarak.

Hafifletici faktörler

Ancak düzenleyici kurumun, lisans sahibi tarafından alınan acil önlemler gibi süreçte hafifletici faktörleri dikkate aldığı bildirildi. ihlalleri düzeltmek VE değişiklikleri uygulamak Uygunluk değerlendirmesi öncesinde, önceden açıklama ilgili gerçeklerden. Kumarhanenin suçlamaları onayladığı bildirilditamamen işbirlikçi davrandı ve Komisyona erken çözüm önerisi sundu.

Yerleşme

Uyumluluk değerlendirmesi ve düzenleyici incelemenin ardından Lindar Media Limited, ödemeyi yapacak toplam 690.947 £ ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak Birleşik Krallık Kumar Komisyonu. Toplam ceza miktarının teşviklere ve sosyal sorumluluk programlarına aktarılacağı bildiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Swintt, küresel genişleme için Light & Wonder ile ortaklık kuruyor

Piyasanın önde gelen yazılım geliştiricilerinden biri olan Swintt, dünya çapındaki çeşitli önemli pazarlarda heyecan verici slot sürümlerini sunarak küresel pazardaki konumunu güçlendirmek için ünlü Light & Wonder ile ortaklık yapıyor. Bir dizi popüler başlık: Swintt gibi benzersiz yayınlarıyla ünlüdür Elektrik elemanları VE Altın şekerancak şirketin aynı zamanda geniş bir klasik slot portföyü de var. Yedi […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Makao hükümeti yasa dışı kumarla ilgili mevzuatı gözden geçirecek

Makao ÖİB Yasama Meclisi, şehirdeki yasa dışı kumar faaliyetleriyle ilgili mevzuatın gözden geçirilmesini düşünüyor. Teklifin, kuralları ihlal edenlere yönelik bir dizi yüksek para cezasının yanı sıra daha ağır hapis cezaları ve sınır dışı etme veya Makao’ya giriş yasağı gibi önlemleri içerdiği bildiriliyor. Daha ciddi yaptırımlar öngörün: Asian Gaming Brief’in (AGB) bildirdiğine göre, Yönetici tarafından sunulan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

NICC, Star Sydney hakkında ikinci bir soruşturma yürütecek

Star Sydney’in bir kumarhane lisansına sahip olmaya uygunluğu, New South Wales Bağımsız Komisyonu’nun (NICC) 19 Şubat’ta çabalarının başarısıyla ilgili endişelerin ardından ikinci bir soruşturma başlatacağını duyurmasının ardından bir kez daha gündeme gelecek: Yıldız ıslahı. Soruşturma: Başarılı görünen bir adımda Stella Ent. Grup şaşkınlıkla, patron arasında soruşturma bir kez daha olacak Adam Bell SC. Ancak bu […]

Daha fazla