Macau’nun GSYH’si Eylül ayında %13,2 düşüşle 14,94 milyar MOP’a geriledi

Macau’daki yerel düzenleyici kurum olan Oyun Denetleme ve Koordinasyon Bürosu’na göre, geçtiğimiz ay, Eylül ayında, Macau’nun brüt oyun geliri (GGR) aylık %13,2 düşüşle 14,94 milyar MOP’ye veya yaklaşık 1,85 milyar dolara geriledi.

Macau’nun GGR işletme oranı Eylül ayında kademeli olarak arttı:

Bu veriler Ağustos ayı GGR’si ile karşılaştırılmıştır. MOP17,21 milyarilan edilen en iyi aylık getiriCOVID-19’un resmi olarak başladığı ve GGR’nin 22,13 milyar MOP olduğu Ocak 2020’den bu yana. Ayrıca Eylül sayısı da arttı %404,2 Seyahat kısıtlamalarının hâlâ yürürlükte olduğu 2022 ile karşılaştırıldığında. İlgili bir notta, yatırım bankası JP Morgan yakın tarihli bir notta şunları söyledi: “Makao’daki GGR kumarhanesinin çalışma oranı Eylül ayında her hafta artıyorzorlu hava koşullarında aya yavaş bir başlangıç ​​yaptıktan sonra.

Süper tayfun Saola Makao Meteoroloji Bürosu’nu bunu yapmaya teşvik etti fırtına sinyalini 10 numaraya yükseltin2 Eylül’deki tropikal fırtınalar için en büyük uyarı işareti. Bahsi geçen tayfun aynı zamanda tüm kumarhaneler için acil durum emrine de neden oldu. geçici olarak kapanmıştır Koruyucu önlem olarak neredeyse 9 saat boyunca ve Makao’ya gidiş-dönüş ulaşım kesintiye uğradı.

Üstelik bu rakamla Macau’nun 30 Eylül’de sona eren 9 ay için hesaplanan GGR’si neredeyse MOP128,95 milyarartış %305,3 2022 yılının aynı dönemiyle karşılaştırıldığında.

Macau’nun kitlesel pazarı Ekim ayında COVID öncesi seviyelere ulaşacak:

İle altın Hafta Bu yıl önceki yıllarda olduğu gibi 7 gün değil 8 gün sürecek, Makao’nun kitle pazarı önümüzdeki ay boyunca COVID öncesi seviyelere ulaşılması mümkün olabilir. toplam GGR 2023’ün üçüncü çeyreği için geri dönüş %94’ten %95’eYukarıda adı geçen JP Morgan’a göre. Ayrıca şunları ekledi: “Bu, 2023’ün ilk yarısında işgücü kıtlığı vb. nedeniyle sınırlı stokun aksine, tüm odaların mevcut olduğu yeniden açılıştan bu yana ilk tatil ve oda sayısı aslında COVID öncesi seviyelere göre %15-20 arttı. Oyun sunucularıyla yaptığımız kontroller oldukça iyimser bir düşünceye işaret ediyor; çoğu kişi Altın Hafta’nın yeniden açıldığından bu yana en yüksek GGR’yi elde etmesini bekliyor, ki bu hiç de şaşırtıcı değil.” Ayrıca geçtiğimiz hafta, Citigroup analistleri katma: “Ulusal Altın Hafta Günü’nün etkisiyle, Ekim ayında Kovid-19 sonrası en yüksek aylık GGR (19,0 milyar MOP’a kadar). Tahmin ediyoruz Makao GGR, 1 Ekim’den 6 Ekim’e kadar günde ortalama 765 milyon MOP olacak ve ayın geri kalanında günlük ortalama 575 milyon MOP’a düşecek.

Ayrıca Makao turizm otoriteleri, Makao’da yaşanabilecek olumsuzlukların yaşanabileceğini öngörüyor. Günde 100.000’den fazla ziyaretçi yukarıda belirtilen tatilin tamamı için. Ayrıca yılın ilk 8 ayında Makao’ya gelen toplam turist sayısında da artış yaşandı. Yıllık bazda %363,1 İLE 17,6 milyonve Macau’nun alması bekleniyor 24 milyon turist 2023’ün sonuna kadar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Prime ağındaki ilk ikramiye yaklaşık 245.000 € tutarındadır

Uzun bir bekleyişin ardından, SOFTSWISS Jackpot Toplayıcı tarafından resmi olarak geçen yılın Ekim ayında tanıtılan 1. Prime Network Jackpot, nihayet 7 Şubat’ta kazanıldı. Şanslı kazanan 244.742,34 € tutarındaki ödülü evine götürdü. Prime Network Jackpot Kampanyası: THE kumarhane operatörleri bunların bir parçası olan Prime Network İkramiye Kampanyası ortaklaşa kurdular paylaşılan ödül havuzları oyuncu odaklı, yani ödül […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Topluluk programlarını içerecek Cohen kumarhane yatırımları

On bir kumarhane şirketi, New York şehir merkezinde mevcut üç kumarhane lisansı için yarışıyor. Sabırlı koşuculardan biri, Queens’teki Citi Field yakınlarında 8 milyar dolarlık bir kumarhane tesisi geliştirmek için yakın zamanda kumarhane ve eğlence devi Hard Rock International ile ortaklık kuran Mets’in sahibi Steve Cohen. Ancak yerel halkın bazı üyeleri, bitişikteki Flushing Meadows Corona Park’taki […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

BetMGM 2023’te 1,96 milyar dolar gelir elde etti

Önde gelen spor bahisleri ve iGaming şirketi BetMGM, 2023 mali sonuçlarını açıkladı. Kumarhane ve eğlence devleri MGM Resorts ve Entain arasındaki ortak girişimin, 2023 yılında neredeyse beklentileri aşarak yaklaşık 2,00 milyar dolar oyun geliri elde ettiği bildirildi. Daha spesifik olarak BetMGM, pazardaki lider konumunu güçlendirmek için 31 Aralık 2023’te sona eren 12 aylık dönemde 1,96 […]

Daha fazla