Mahkeme, Mansion Manasco’nun eski CEO’suna dondurma kararı verdi

Cebelitarık merkezli oyun şirketi Mansion’ın eski CEO’su Karel Christian Mañasco, Mañasco’nun dünya çapındaki varlıklarına karşı karar veren baş yargıçtan 5 milyon sterlinlik bir dondurma emriyle karşı karşıya kaldı.

Tazminat talebi:

ONLAR Cebelitarık Mahkemesi şirketin tazminat taleplerinin ardından bu gaddar yargı mekanizmasını tetikledi. Malikanenin uzantısı olduğunu iddia ediyor zarar şirket tarafından yapılan tutarlar 2,3 milyon sterlinden fazla ve yaklaşık 3 milyon avro. yerel basına göre GBC HaberleriMalikane operasyonu, şirket parasını lüks arabalar ve yüksek değerli saatler elde etmek için kullanmakla ve konumunu dürüst olmayan bir şekilde önemli kişisel ikramiye ve ödenekleri toplamak için kullanmakla suçlanan eski liderinin görevi kötüye kullanması nedeniyle hasara maruz kalmıştır.

Şirket Görevinin İhlali:

Karel Christian Mañasco CEO’suydu ve aslında CFO’su olarak hareket etti. Cebelitarıkmerkezli oyun şirketi. Fakat, konak Eylül 2021’de askıya aldı ve başladı disiplin soruşturması. 2022’de şirket, Mañasco’nun şirket düzenlemelerini ihlal ettiğini ve bir suç işlediğini iddia ederek mahkemeye gitti. ihlal kurumsal görevlerini yerine getirir. Stüdyo yaklaşık 3 milyon avroluk tazminat talep ederken Mañasco, Konağın talebini şiddetle reddediyor.

Yetkisiz Ödemeler:

Tazminat talebi, iddialara dayanmaktadır. yetkisiz ödemeler ve işlemler şirketin mali durumunu etkiler. Cebelitarık merkezli firma, neredeyse ikramiye ödemeleri tarafından işlenen ihlali iddia ediyor 822.000 £ kişisel harcamalarda, yetkisiz ödemelerin toplamı 2,5 milyon avro bulunan şüpheli bir şirkete Marşal Adaları, ve neredeyse 250.000 £ kredi kartı işlemleri için harcanan.

Kişisel fayda:

Şirket ayrıca Mañasco’nun bir Ferrari, üç Range Rover, bir Mercedes Benz, on beş lüks saat ve 50.000 £ değerinde mücevher satın aldığını iddia ediyor. Şirket, bu varlıkların şirket yararına satın alınmadığını iddia ediyor. Bu nedenle tüzük talebinde bulundu. Mahkeme Başkanı Mañasco’nun dünya çapındaki varlıklarını, varlıkların onları tutmak için kullanılan hesaplardan kaybolabileceği gerekçesiyle dondurun.

Düşük ahlak standartları:

Mañasco, Mansion’ın CEO’su olarak eski pozisyonunun kendisine tüm işlemleri emretme ve mal satın alma ve satın alma yetkisi verdiği ve davranışının eski şirketinin çıkarları için en iyisi olduğunu savunan şirketin iddialarını şiddetle reddediyor. Mañasco dondurma kararına itiraz etti.

Ama Mahkeme Başkanı, Anthony Dudley, Mañasco’nun eylemlerinin uygulanmış sayılabileceğine karar verdi düşük ahlaki standartlar ve dürüst olmayan davranış. Hakim, varlıkların dondurulması kararının son derece katı bir önlem olduğunu açıkladı. Bunu, ciddi davalarda kullanılan bir mahkemenin “nükleer silahı” olarak nitelendirdi, ancak bu tür bir gücün bu davada doğru bir şekilde tartıldığını ve uygun şekilde kullanıldığını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla