Makao, 2022’de karının 2,37 milyar dolara düştüğünü bildirdi

Makao ÖİB hükümeti tarafından 2022’de alınan oyun vergisi sadece %55,9’a düştü yetkililerin beklediği yaklaşık 19.1 milyar MOP veya 2.37 milyar $ olan miktarın %100’ü artırılmış olacaktı.

Makao’da Şimdiye Kadarki En Düşük Oyun Brüt Geliri:

Bu gelir düşüşü Finansal Hizmetler Bürosu tarafından yayınlanan rakamlara göre, 2021’de elde edilen gelirin tam miktarı olan 33,9 milyar MOP veya yaklaşık 4,20 milyon ABD Dolarından %43,7’lik bir düşüşü temsil ediyor.

MOP’un yıllık toplam mali geliri 1,23 milyar dolar veya yaklaşık 153 milyon dolar BİZ dolar, Aralık 2022’ye göre %53,2 düşüşle, yıl sonu dolulukta Kasım ayına göre %21,2 azaldı.

Aralık rakamı şuna karşılık geliyor: Makao Kasım brüt oyun geliri, yıllık %55,6 düşüşle MOP $3,0 veya yaklaşık 374 milyon ABD doları oldu.

Makao’nun 2022 için toplam oyun vergi geliri verileri, hükümetin oyun vergi gelirinin yıl için 34,4 milyar MOP veya yaklaşık 4,27 milyar ABD doları olacağını tahmin etmesiyle, başlangıçta bütçelenen miktarın yalnızca %55,9’unu gösteriyor.

COVID-19 önlemleri nedeniyle gelir düşüşü:

Gelirdeki bu yıllık düşüş, Makao’nun kıta genelinde COVID-19 salgınlarının etkilerine karşı devam eden mücadelesinden kaynaklanmaktadır. Çin 2022’nin son aylarında.

Sürpriz salgın, zaten pandeminin şaşırtıcı iyileşmesinin talihsiz bir sonucu olarak faturalandırılan turizm ve oyun kârlarına zarar verdi.

Bununla birlikte, Macau’nun 8 Ocak 2023’te sınırlarını yeniden açmasının ardından oyun vergi gelirinin Şubat ayından itibaren önemli ölçüde artması bekleniyor ki bu, yalnızca Çin Yeni Yılı’nın Macau’ya %82,5 oranında oyun geliri getirdiği için doğruydu. % veya 11,58 milyar MOP veya yaklaşık 1,45 milyar ABD doları.

Bununla birlikte, yerel sağlık yetkililerine göre, insanların herhangi bir halka açık etkinliğe katılırken maske takmaları zorunluydu.

Makao Turizm Şefi Maria Helena de Senna Fernandes bu konuda şunları söyledi: “Çin Yeni Yılı boyunca Macau’ya günlük ziyaretçi sayısı 60.000 ile zirve yapabilir, ancak bazı oyun endüstrisi analistleri, ziyaretçi hacminin kendi başına oyun performansının bir göstergesi veya özellikle doğru bir tahmincisi olmadığı konusunda uyarıyor. Macau Casino Brüt Oyun Geliri (GGR). ”

Bu gelişmeye rağmen maalesef GGR’nin 2019 seviyelerinin altında kalması bekleniyor.

Önceki Makao Oyun Yasası:

Gözden geçirilmiş Yasa ile yerini alan eski Kumar Yasasının görev süresi boyunca Makao’daki oyun vergileri %35 artışla sonuçlandı. “oyuna özel vergi” kesinlikle yalnızca Makao Hükümetine ödenebilir artı %4 diğer ücretler, Makao Vakfı’nın kültürel, sosyal, ekonomik, eğitimsel, bilimsel, akademik ve hayırsever faaliyetlerini finanse eden %1,6’lık bir vergi ve %2,4’lük bir mali katkıdan oluşur. (%1,4 için SJ uzantısı) şehircilik, turizm ve sosyal güvenlik tahsilatına.

Ancak, 1 Ocak 2023 itibarıyla, diğer lisans ücretlerinin %4’ü %5’e, vergi ve mali katkı altı lisans sahibinin tamamı için sırasıyla %2 ve %3’e yükselmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Montreal kumarhane çalışanları grev yetkisini duyurdu

1.000’den fazla Montreal kumarhane çalışanı, işveren Loto-Quebec ile Haziran 2022’de başlayan maaş müzakerelerini hızlandırmak için beş günlük bir grev duyurdu. Montreal Gazetesi’ne göremüşteri hizmetleri, ikram ve kumarhane güvenlik personeli grev yetkisini kullanacaklarını söyledi “doğru zamanda” popüler Formula 1 yarış etkinliğinden iki haftadan az bir süre önce. Grev açıklandı: Şube çevresinde toplanan çalışanlar, CSN birliği yakın […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Booming Games, yeni Power of Olympus video slotunu piyasaya sürdü

Muhteşem Olimpos Dağı’na tırmanmaya ve muhteşem Zeus ile tanışmaya hazır mısınız? Korkmayın: Booming Gaming, bu macerayı oyuncuları için heyecanlı ve verimli kılmak için çok çaba sarf etti. Booming Games’in en son gişe rekorları kıran sürümünde Yunan tanrısına katılın, Olympus’un Gücü! Yunan Tanrıları Bekliyor: Bu video yuvaları oyunculara büyük şans getirebilecek yedi sıra ile yedi makara […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat $ slotunu piyasaya sürdü

iGaming endüstrisinin ödüllü yazılım geliştiricisi ve B2B tedarikçisi Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat$ slotunu piyasaya sürdü. yeni sürüm oyuncuları, şehir merkezindeki caddelerin kör edici işaretleri veya kötü şöhretli banliyö bölgelerinin karanlık köşeleri tarafından eşit olasılıkla tetiklenecek olan inanılmaz ödemeleri aramak için New York City sokaklarına götürüyor. Popüler slot teması: Tema daha sonra her iki […]

Daha fazla