Makao, bir yarı yılda 3,33 milyar dolar oyun vergisi geliri elde etti

21 Temmuz Cuma günü Makao hükümeti, 2023’ün ilk altı ayında oyun vergisi gelirinde toplam 26,8 milyar MOP veya yaklaşık 3,33 milyar ABD doları biriktirdiğini açıkladı; bu, geçen yılın aynı döneminde elde edilen 12,94 milyar MOP ABD Doları veya yaklaşık 1,61 milyar ABD Dolarından yüzde 107’lik bir artış.

Haziran ayındaki iyi bir performans genel sonuca katkıda bulundu:

Bununla ilgili daha kesin bilgiler Finansal Hizmetler Bürosu tarafından yayınlandı. Kanıtlayacak bilgiler verdi “2023’ün ilk yarısı mali rakamına, mali gelirlerin yaklaşık 6,0 milyar MOP$’a (746 milyon ABD Doları) ulaştığı Haziran ayında elde edilen güçlü sonuç yardımcı oldu. Bu, Mayıs ayındaki 5,7 milyar MOP $’dan (708 milyon $) iyileştirildi ve o zamandan beri en yüksek seviye Makao sınırlar 8 Ocak 2023’te yeniden açıldı. Üstelik, oyun vergi karı ilk altı ay boyunca, hükümetin 50,85 milyar MOP$’lık (6,30 milyar ABD$) MY23 bütçesinin %52,7’sini oluşturuyorlar.

Ayrıca, hükümetin Haziran ayında topladığı toplam gelir 33,3 milyar MOP (4,14 milyar $) oldu, bu da oyun vergisinin o dönemde Makao genelindeki gelirlerin yüzde 80,5’ini oluşturduğu anlamına geliyor. Bu, Macau’nun Haziran ayının ilk 11 gününde günlük 62 milyon ABD dolarından 5,5 milyar MOP (681 milyon ABD doları) brüt oyun geliri elde ettiği, yakın geçmişteki ortalama 56 milyon ABD dolarına kıyasla gelir. Ancak, Haziran vergi tutarı Mayıs GGR’sine bağlıdır.

Büyük Mayıs Brüt Oyun Verileri:

COVID-19 salgınından sonra bölge, ana karı Çin ve Hong Kong’dan gelen turistlerden geldiği için Güney Asya bölgesinin önemli bir merkezi olma gücünün çoğunu kaybetti. Uzun süre turistlerin Makao’ya girememesi bölgedeki brüt oyun gelirini büyük ölçüde düşürdü. Ancak, durum değişmiş gibi görünüyor. COVID-19 önlemlerinin hafifletilmesi Ocak 2023’te gerçekleşti. Oyun Denetleme ve Koordinasyon Bürosu’nun kanıtladığı gibi, sektörün performansı o zamandan beri iyileşti. brüt oyun geliri istikrarlı bir şekilde artıyorNisan’da 14,72 MOP$’a (1,82 milyar ABD$) ve Mayıs’ta 15,57 milyar MOP$’a (1,93 milyar ABD$) ulaştı.

İlgili bir notta, JP Morgan analistleri DS Kim ve Mufan Shi öyle dedi: “Değişiklikler yapıldı artımlı pozitif ATam iyileşmenin (toplu/oyun dışı GGR’nin 2019 seviyelerine dönmesi) 2H23’te, mevcut 2024 ortası modelimizden çok önce gerçekleşmesi bizi şaşırtmaz.

“İkinci çeyrek sonuçlarının açıklanması, yeniden açılıştan bu yana otel/çalışma kısıtlaması olmayan ilk tatil olacak olan yaz tatili sezonuna denk gelecek ve bu dönemde yatırım duyarlılığının aşağıdan yukarıya temel iyileştirmeleri takdir edecek şekilde istikrar kazanacağını umuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla