Makao, Çin Yeni Yılı boyunca yarım milyon ziyaretçiyi ağırladı

Makao karşıladı yaklaşık yarım milyon turist 21 Ocak’ta başlayan Çin Yeni Yılı tatil haftasında, geçen yılın aynı dönemine göre üç kat daha fazla. Bu rakamlardaki hızlı artış, şehrin pandemi öncesi normal hızına geri dönmek için 8 Ocak’ta yeniden açılmasının ardından başladı.

Üç kat daha fazla ziyaretçi:

Kayıtlı şehir toplamda 451.047 ziyaretçi girişi üzerinde Çin Yeni Yılı Altın Haftahangisi yüzde 297 daha fazla her yıl. Ortalama olarak yedi günlük dönemde günde 64.435 turist ağırlarken, en yüksek ziyaretçi girişlerine hafta ortasında 90.391 turistle ulaşıldı ve bu yedi günlük dönemde aynı döneme göre %311,5’lik bir artışı temsil ediyor.

Anakara Çin ve Hong Kong’dan gelen ziyaretçiler:

Sektör profesyonelleri, Makao’nun ortalama Günde 30.000 ila 40.000 turist şehir pandemi öncesi seviyelere dönmeye devam ederken. bu Ziyaretçi rekoru 2019 1,2 milyon geliş olarak sabitlenen bu hizmet, üç yıllık kapalılığın ardından bölgenin yeniden erişebileceği bir yer gibi görünüyor. Bu yıl çok sayıda turist geldi kara ÇinAyrıca Hong Kong 164.672 tutarında veya Tüm ziyaretlerin %36,5’i %2.601’lik olağanüstü bir yıllık artışı hesaba katmak için.

Asia Gaming Brief’e göre Makao Turizm Bürosu, bayram döneminde gelen ziyaretçi sayısının azaldığını söyledi. “beklentilerin ötesinde.” Makao Turizm Bürosu başkanı yolcu sayısından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hong Kong tatil haftasında ziyaretçilere ve onlara sunulan programların başarısı, en az bir gece için ücretsiz dönüş bileti gibi Makao.

Yüksek doluluk seviyeleri:

Festival süresince ortalama otel doluluk oranına ulaşıldı %85.7yıllık 22,4 puanlık bir artışı temsil ediyor ve en yüksek istihdam seviyesi yüzde 92,1 deneyimli 24 Ocak bölgeye gelen turist sayısının zirve yaptığı bölgedir. Beklendiği gibi, konut fiyatları da neredeyse yüzde 100 arttı. yüzde 50 ve MOP1.575’e ulaştı (195,3 $) zirve sırasında.

Hala insan gücü eksikliği:

Tatil köyleri, Aralık ayında artan Covid-19 sayıları nedeniyle hala işgücü sıkıntısı yaşıyor. Las Vegas Kumları ŞirketiMakao kumarhane işletmecisinin ana şirketi Sands Çin Ltd.Çarşamba günü 2.200 odayı tek başına yönetmediğini söyledi. Makao Londra tatil yeri olduğu için Cotai bölgesinde “tam operasyonel kapasiteye kıyasla kısa insan gücü”, ancak tüm kumarhane operatörleri 8 Ocak’ta yeniden açıldıktan sonra büyümeye devam ediyor.

Ortak hedefi takip etmek:

Linda ChenAltı kumarhane imtiyazından birinin Başkan Yardımcısı ve Başkanı Wynn Makaomedyaya istihdam rakamlarından memnun olduğunu ve bunların kalıcı olmasını umduğunu söyledi. “Otel dolulukları oldukça tatmin ediciydi. Umarım bu trend uzun vadede devam eder. Sadece otel ve turizm endüstrisinde değil, aynı zamanda Macao’nun çeşitlendirilmiş turizm ürünlerini geliştirme ortak hedefini takip ederek şu anda devam etmekte olan iyi çalışmayı sürdürmeliyiz.” Chen dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Booming Games, yeni Power of Olympus video slotunu piyasaya sürdü

Muhteşem Olimpos Dağı’na tırmanmaya ve muhteşem Zeus ile tanışmaya hazır mısınız? Korkmayın: Booming Gaming, bu macerayı oyuncuları için heyecanlı ve verimli kılmak için çok çaba sarf etti. Booming Games’in en son gişe rekorları kıran sürümünde Yunan tanrısına katılın, Olympus’un Gücü! Yunan Tanrıları Bekliyor: Bu video yuvaları oyunculara büyük şans getirebilecek yedi sıra ile yedi makara […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat $ slotunu piyasaya sürdü

iGaming endüstrisinin ödüllü yazılım geliştiricisi ve B2B tedarikçisi Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat$ slotunu piyasaya sürdü. yeni sürüm oyuncuları, şehir merkezindeki caddelerin kör edici işaretleri veya kötü şöhretli banliyö bölgelerinin karanlık köşeleri tarafından eşit olasılıkla tetiklenecek olan inanılmaz ödemeleri aramak için New York City sokaklarına götürüyor. Popüler slot teması: Tema daha sonra her iki […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Stakelogic’in Money Track 2’sinde Fütüristik Soygun’a Katılın

Malta merkezli yenilikçi bir iGaming sağlayıcısı olan Stakelogic, piyasaya sürülmüş Money Track 2, devamı niteliğindedir. vurmak Steampunk ve kıyamet sonrası haydutların bir Vahşi Batı kasabasından ayrılan bir treni soymaya çalıştıkları Vahşi Batı temasıyla birleştirilmiş bir soygun teması gibi farklı kavramların bir karışımını içeren orijinal Money Track. Olağanüstü görseller: Adına sadık kalarak, ana teması yuva adı […]

Daha fazla