Makao hükümeti ilk çeyrekte 10,1 milyar MOP vergi topladı

Makao hükümeti geçtiğimiz günlerde Macau’daki tüm oyun endüstrisi için bazı çok iyi haberler duyurdu. Mart 2023 çeyreğinde Makao’daki oyun vergisi geliri, geçen yılın aynı çeyreğine göre daha yüksek.

Başarılı ilk üç aylık dönem:

Mart 2023’te hükümet kazandı MOP 10,1 milyar dolar (veya 1,25 milyar ABD Doları) oyun endüstrisinden. Geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla gelir dönem MOP 8,7 milyar dolar (1,08 milyar ABD doları), %15,8 artış tescil edilmiştir.

Mali Hizmetler Ofisi konuyla ilgili daha kesin bilgiler yayınladı. Onlara göre ülke Ocak’ta kazandı MOP 1,58 milyar dolar (196 milyon ABD Doları) ve yılın ilk çeyreğinde en düşük hasılat yapan ay oldu. Şubat ayında bu miktar arttı. MOP 4,51 milyar dolar (559 milyon ABD doları), Mart ayında ise MOP 4,02 milyar $ (498 milyon dolar).

İtibaren COVID-19 salgını, kumar endüstrisinin başı belada. Ancak 2023 yılının ilk çeyreğinde durum değişmiş gibi görünüyor. Tedbirler COVID-19’un yayılmasına karşı hükümetin onları birer birer ortadan kaldırmaya başladığı geçen yıl Aralık ayına kadar aktiflerdi. Neredeyse tüm sınır kısıtlamaları kaldırıldı 8 Ocak bu yıl. O zamandan beri Makao’daki kumar endüstrisinin popülaritesi yeniden arttı.

Ocak ayında toplam oyun geliri MOP 11,58 milyar dolarveya 1,44 milyar ABD doları. Geçen yılın aynı ayında gelir %82,5 daha küçük bu yıl ile karşılaştırıldığında. Ancak, Nisan ayında tırmanışa geçti. MOP 14,72 milyar $ (1,82 milyar ABD Doları), temsil ettiği %450 artış.

Fantastik Brüt Oyun Geliri Rakamları:

2023’ün ilk çeyreği için Makao’da brüt oyun gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %94,9 arttı. Toplamda, MOP 34,6 milyar dolar (4,29 milyar dolar).

Kumar endüstrisi, Makao ekonomisindeki en önemli faktörlerden biridir. 2023 yılının ilk çeyreğinden itibaren vergi tahsilatı %19.9 arasında MOP 50,9 milyar dolar (6,31 milyar ABD doları), hükümetin bütçelediği vergi geliri tüm yıl boyunca.

Hükümet bunu öngörmüştü brüt oyun geliri yıl boyunca olurdu MOP 130 milyar dolarveya 16,1 milyar ABD doları. Ancak ilk çeyrekte rakamlar arttığı için bu rakamların artacağı görülüyor. geçtibu da Macau’nun ekonomik büyümesi için çok şey ifade edecek.

Sonrasında COVID-19 salgınıBölge, Güney Asya bölgesinin önemli bir merkezi olma gücünü büyük ölçüde kaybetti, çünkü asıl kârı Güney Asya’dan gelen turistlerden geldi. Çin VE Hong Kong. Turistler uzun süredir Makao’ya giremiyor ki bu çok büyük bir olay. brüt oyun gelirinde düşüş alanda. Ancak durum değişmiş gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Booming Games, yeni Power of Olympus video slotunu piyasaya sürdü

Muhteşem Olimpos Dağı’na tırmanmaya ve muhteşem Zeus ile tanışmaya hazır mısınız? Korkmayın: Booming Gaming, bu macerayı oyuncuları için heyecanlı ve verimli kılmak için çok çaba sarf etti. Booming Games’in en son gişe rekorları kıran sürümünde Yunan tanrısına katılın, Olympus’un Gücü! Yunan Tanrıları Bekliyor: Bu video yuvaları oyunculara büyük şans getirebilecek yedi sıra ile yedi makara […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat $ slotunu piyasaya sürdü

iGaming endüstrisinin ödüllü yazılım geliştiricisi ve B2B tedarikçisi Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat$ slotunu piyasaya sürdü. yeni sürüm oyuncuları, şehir merkezindeki caddelerin kör edici işaretleri veya kötü şöhretli banliyö bölgelerinin karanlık köşeleri tarafından eşit olasılıkla tetiklenecek olan inanılmaz ödemeleri aramak için New York City sokaklarına götürüyor. Popüler slot teması: Tema daha sonra her iki […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Stakelogic’in Money Track 2’sinde Fütüristik Soygun’a Katılın

Malta merkezli yenilikçi bir iGaming sağlayıcısı olan Stakelogic, piyasaya sürülmüş Money Track 2, devamı niteliğindedir. vurmak Steampunk ve kıyamet sonrası haydutların bir Vahşi Batı kasabasından ayrılan bir treni soymaya çalıştıkları Vahşi Batı temasıyla birleştirilmiş bir soygun teması gibi farklı kavramların bir karışımını içeren orijinal Money Track. Olağanüstü görseller: Adına sadık kalarak, ana teması yuva adı […]

Daha fazla