Maybank araştırması Filipin oyununun yeniden canlandığını gösteriyor

Filipinler oyun düzenleyicisi PAGCOR’un kumarhanelerini resmi olarak satma hamlesinin engellendi Maybank Securities’in araştırmasına göre, PAGCOR kumarhanelerinden Manila ve Clark’taki entegre tatil yerlerine taşınan artan sayıda yerli oyuncudan.

Manila ve Clark’taki PAGCOR Kumarhaneleri ile BT’ler arasındaki Brüt Oyun Geliri Farkı:

brüt oyun geliri hakkında içgörü sağlayan bir Salı notunda Filipin Maybank analisti Miguel Sevidal, 2023’ün ilk çeyreğinde oyun sektörünün “Ülkenin lisanslı kumarhanelerinin pazar payında önemli bir artış, Manila’nın Entertainment City, beş yıl önceki (1Q18) %70’lik payın 2023’ün ilk çeyreğinde %80’e yükseldiğini görüyor. Clark aynı dönemde %5’ten %12’ye çıktı. Buna karşılık, PAGCOR kumarhanelerinin elinde tuttuğu pazar payı 18. Çeyrek’teki %24’ten 23. Çeyrek’te %8’e düştü”. Ekledi: “Bu, yerli oyuncuların PAGCOR’un Filipinli Kumarhane satış noktalarından entegre tatil yerlerine doğru hareket ettiğini gösteriyor ve Entertainment City’nin yerel halkın dinlenme ve eğlence harcamalarında büyüyen portföy payına ilişkin gözlemimizle tutarlı. Düşen pazar payı ve ortalamanın altında sektör büyümesi kombinasyonu, PAGCOR’un 80 milyar Php (1,44 milyar ABD Doları) değerlemesini pahalı hale getiriyor. Bu eğilimler Q1 23’te tekrar görüldü”.

Ek olarak, Inside Asian Gaming tarafından PAGCOR Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Alejandro Tengco’ya bildirildiği üzere, PAGCOR kumarhanelerinin özelleştirilmesi, görev süresinin ana odak noktası haline geldi ve bu, ajansın düzenleyici rolü dışındaki konulara odaklanmamasına ve endişeleri ortadan kaldırmasına olanak sağladı. çıkar çatışmaları. Ancak analistler, istenen fiyatın çok yüksek olması durumunda endişeleniyorlar ve ajansın 41 kumarhanesini satın alma ilgisinin azalabileceği konusunda uyarıyorlar.

Filipin Oyun Endüstrisinin Dirilişi:

Ancak PAGCOR’un endişeleri bir yana, Sevidal buna dikkat çekti. “Filipin oyun endüstrisi bir bütün olarak patlayan23’ün ilk çeyreğinde sektör genelinde GGR yıldan yıla %107 ve üç ayda bir %21 arttı. 2019’un aynı çeyreğine kıyasla Entertainment City GGR %38 ve Clark %193 arttı” .

Sevidal, bu konuda şunları söyledi: “Endüstrinin GGR’sinde sürekli büyüme gösteren… devlete ait kumarhanelerin büyümesini geride bırakan 23. Çeyrek sonuçlarının ardından Filipin oyun endüstrisi hakkındaki olumlu görüşümüzü koruyoruz.”

İtibaren:

Merkezi Filipinler’de bulunan Filipin Eğlence ve Oyun Şirketi (PAGCOR), hükümetin mülkiyetinde ve kontrolündedir. 1869 yılında Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kurulmuştur. Ayrıca PAGCOR, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Gümrük Dairesi Başkanlığı’ndan sonra hükümete en fazla gelir sağlayan kurumdur.

Filipinler Cumhurbaşkanlığı Ofisi tarafından yönetilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat $ slotunu piyasaya sürdü

iGaming endüstrisinin ödüllü yazılım geliştiricisi ve B2B tedarikçisi Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat$ slotunu piyasaya sürdü. yeni sürüm oyuncuları, şehir merkezindeki caddelerin kör edici işaretleri veya kötü şöhretli banliyö bölgelerinin karanlık köşeleri tarafından eşit olasılıkla tetiklenecek olan inanılmaz ödemeleri aramak için New York City sokaklarına götürüyor. Popüler slot teması: Tema daha sonra her iki […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Stakelogic’in Money Track 2’sinde Fütüristik Soygun’a Katılın

Malta merkezli yenilikçi bir iGaming sağlayıcısı olan Stakelogic, piyasaya sürülmüş Money Track 2, devamı niteliğindedir. vurmak Steampunk ve kıyamet sonrası haydutların bir Vahşi Batı kasabasından ayrılan bir treni soymaya çalıştıkları Vahşi Batı temasıyla birleştirilmiş bir soygun teması gibi farklı kavramların bir karışımını içeren orijinal Money Track. Olağanüstü görseller: Adına sadık kalarak, ana teması yuva adı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Birleşik Krallık pazarı için Global And Metropolitan Gaming Alliance’ı hedefleyin

1 Haziran’da, devlet piyangoları ve diğer piyango operatörlerine B2G ve B2B teknolojisi ve hizmetleri sağlayıcısı olan NeoGames SA, tanınmış iGaming iştiraki Aspire Global’in kazançlı bir anlaşma imzaladı İngiltere merkezli Metropolitan Gaming ve yeni çevrimiçi kumarhanesi ile. Anlaşma, Aspire Global’in tüm iGaming çözümleri paketinin Metropolitan çevrimiçi oyun platformuna resmi entegrasyonunu içeriyor. Ortaklığın hedefleri: Bu işbirliği ile, […]

Daha fazla