Maybank araştırması Filipin oyununun yeniden canlandığını gösteriyor

Filipinler oyun düzenleyicisi PAGCOR’un kumarhanelerini resmi olarak satma hamlesinin engellendi Maybank Securities’in araştırmasına göre, PAGCOR kumarhanelerinden Manila ve Clark’taki entegre tatil yerlerine taşınan artan sayıda yerli oyuncudan.

Manila ve Clark’taki PAGCOR Kumarhaneleri ile BT’ler arasındaki Brüt Oyun Geliri Farkı:

brüt oyun geliri hakkında içgörü sağlayan bir Salı notunda Filipin Maybank analisti Miguel Sevidal, 2023’ün ilk çeyreğinde oyun sektörünün “Ülkenin lisanslı kumarhanelerinin pazar payında önemli bir artış, Manila’nın Entertainment City, beş yıl önceki (1Q18) %70’lik payın 2023’ün ilk çeyreğinde %80’e yükseldiğini görüyor. Clark aynı dönemde %5’ten %12’ye çıktı. Buna karşılık, PAGCOR kumarhanelerinin elinde tuttuğu pazar payı 18. Çeyrek’teki %24’ten 23. Çeyrek’te %8’e düştü”. Ekledi: “Bu, yerli oyuncuların PAGCOR’un Filipinli Kumarhane satış noktalarından entegre tatil yerlerine doğru hareket ettiğini gösteriyor ve Entertainment City’nin yerel halkın dinlenme ve eğlence harcamalarında büyüyen portföy payına ilişkin gözlemimizle tutarlı. Düşen pazar payı ve ortalamanın altında sektör büyümesi kombinasyonu, PAGCOR’un 80 milyar Php (1,44 milyar ABD Doları) değerlemesini pahalı hale getiriyor. Bu eğilimler Q1 23’te tekrar görüldü”.

Ek olarak, Inside Asian Gaming tarafından PAGCOR Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Alejandro Tengco’ya bildirildiği üzere, PAGCOR kumarhanelerinin özelleştirilmesi, görev süresinin ana odak noktası haline geldi ve bu, ajansın düzenleyici rolü dışındaki konulara odaklanmamasına ve endişeleri ortadan kaldırmasına olanak sağladı. çıkar çatışmaları. Ancak analistler, istenen fiyatın çok yüksek olması durumunda endişeleniyorlar ve ajansın 41 kumarhanesini satın alma ilgisinin azalabileceği konusunda uyarıyorlar.

Filipin Oyun Endüstrisinin Dirilişi:

Ancak PAGCOR’un endişeleri bir yana, Sevidal buna dikkat çekti. “Filipin oyun endüstrisi bir bütün olarak patlayan23’ün ilk çeyreğinde sektör genelinde GGR yıldan yıla %107 ve üç ayda bir %21 arttı. 2019’un aynı çeyreğine kıyasla Entertainment City GGR %38 ve Clark %193 arttı” .

Sevidal, bu konuda şunları söyledi: “Endüstrinin GGR’sinde sürekli büyüme gösteren… devlete ait kumarhanelerin büyümesini geride bırakan 23. Çeyrek sonuçlarının ardından Filipin oyun endüstrisi hakkındaki olumlu görüşümüzü koruyoruz.”

İtibaren:

Merkezi Filipinler’de bulunan Filipin Eğlence ve Oyun Şirketi (PAGCOR), hükümetin mülkiyetinde ve kontrolündedir. 1869 yılında Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kurulmuştur. Ayrıca PAGCOR, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Gümrük Dairesi Başkanlığı’ndan sonra hükümete en fazla gelir sağlayan kurumdur.

Filipinler Cumhurbaşkanlığı Ofisi tarafından yönetilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla