MGM, siber saldırı nedeniyle günde 8,4 milyon dolara kadar zarar ediyor

MGM Resorts International’ın 19 Eylül 2023’te gerçekleşecek büyük bir etkinlikten kısa bir süre önce uğradığı siber saldırının ardından, bir oyun sektörü analisti şirketin beklenen sigorta taleplerini değerlendirdi ve şirketin çevrimiçi işlemlerine izinsiz girişin en büyük zarara mal olabileceğini tahmin etti. Seviye oyuncular ve eğlence operatörlerinin günlük geliri 8,4 milyon dolara ve saldırının her günü için yaklaşık 1 milyon dolarlık nakit akışına ulaştı.

Günlük %10-20 kayıp

Las VegasReview-Journal’ın bildirdiği gibi, New York merkezli Jefferies Group’ta hisse senedi analisti olan David Katzyakın zamanda Caesars ve MGM’nin zamanını boşa harcadığını belirtmek için uğradığı siber saldırılara atıfta bulundu Gelirin ve nakit akışının %10 ila 20’si “mevcut koşulların mevcut olduğu günler için”. GİBİ MGM Kaynağa göre günde yaklaşık 42 milyon dolar gelir ve 8 milyon dolar nakit akışı sağlıyor; günlük kayıp şirket genelinde 4,2 milyon dolar ile 8,4 milyon dolar arasında gelir veya 1 milyon dolar nakit akışı arasında değişebilir.

Ödeme işlemleri etkilendi

Bildirildiği üzere MGM yetkilileri 17 Eylül’de böyle bir şeyin var olduğunu söyledi. değişiklik yok Şirketin bilgisayar sisteminde, ancak kaynak, bazı MGM çalışanlarının karşılaştığı sorunları bildiriyor. ödenmedi beklendiği gibi ve müşterilerin Şirket Web Sitesi. Review-Journal ayrıca operatörün restoranının şu adreste olduğunu da bildirdi: MGM Parkı sahiptim zorluklar Son zamanlarda slot makinesi kazançlarını ödemek zorunda kalırken çekleri ve ödeme yöntemlerini bölmek manuel olarak.

Yaklaşan olaylara gölge düşürmek

Haber az önce geldi Bakkal 202319 Eylül’de başlayacak, süpermarket markalarına adanmış üç günlük bir kongre. Review-Journal’ın bildirdiğine göre etkinlik aşağıdaki markalara ev sahipliği yapacak: Kroger, Walmart, Amazon, Coca Cola, VE Pepsiko yaklaşık olarak beklenen katılımla 5.000, ancak Groceryshop 2023 temsilcilerinden hiçbirinin BT sorunlarının ortaya çıkma olasılığı hakkında yorum yapmadığı bildirildi.

Sigorta talepleri

MGM’nin karşılaştığı bu tür sorunlarla ilgili olarak oyun analisti Katz’ın şirketin şikayette bulunacağını söylediği bildirildi sigortaya karşı hasarlar. Ancak kaynağa göre sigorta kapsamının kapsamı bu noktada belirsiz görünüyor.

Katz’ın şunları söylediği bildirildi: “CZR’nin (Perşembe günü SEC dosyasında benzer bir siber saldırı bildiren Caesars Entertainment) duyurusu ve MGM’nin siber saldırıları doğrulayan kılavuzu, şirketler üzerinde uzun vadeli etkiler yaratması beklenmeyen tek seferlik, büyük ölçüde sigortalanabilir olaylar olarak değerlendirilmelidir. Olayın kısa ömürlü olduğunu varsayarsak”.

Ekledi: “Bizim düşüncemiz, MGM’nin etkisinin potansiyel olarak önemli ancak yakın vadede ılımlı olabileceği yönünde; CZR’nin ise önemli bir etki görmesi beklenmiyor ve yakın vadede herhangi bir faaliyetin operatörler arasında kaydırılıp kaydırılmayacağı sorusu adil bir soru.”

Fidyeyi Ödemeye İlişkin Hususlar

Analist öyle söyledi Sezar civarında para ödediğine inanılıyor 15 milyon dolar Ağustos ayında şantajcıya bilgisayar sisteminin kontrolünü yeniden ele geçirmesi için. MGM’nin de aynısını yapıp yapmayacağı henüz belli değil.

Review-Journal’ın bildirdiğine göre, Katz ayrıca şunları söyledi: “Her iki yönetim ekibiyle yaptığımız görüşmelere göre, Street’in CZR’nin fidye ödemeye karar verdiği ancak MGM’nin ödemediği yönündeki varsayımının yanlış olabileceği yönündeki izlenimimiz var. Ancak bunların, ilgili herkes için ağırlıklı olarak sigortalanabilir olaylar olmasını beklediğimizden, önemli olması durumunda MGM üzerindeki etkinin hafifletilmesi gerekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Spinometal, Bulgaristan’daki genişleme için WINBET ile işbirliği yapıyor

Sektörün önde gelen iGaming içerik sağlayıcılarından biri olan Spinomenal, Bulgaristan pazarındaki işini artırmak için bir adım daha attı. Bölgesel olarak popüler iGaming platformu WINBET ile yapılan en son içerik ortaklığı, sağlayıcının Bulgar müşteri tabanındaki ayak izini artırmayı amaçlıyor. Aynı zamanda WINBET, anlaşmanın yerel operatörlere sunduğu portföyün genişletilmesi yoluyla operatöre fayda sağlaması için bir adım daha […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

City Of Emporia, yepyeni Rosie’s Gaming Emporium’a ev sahipliği yapacak

Kentucky merkezli önde gelen eğlence, oyun ve at yarışı şirketi Churchil Downs Incorporated (CDI), Virginia’nın bir şehri olan Emporia’da bulunan en son Rosie’s Gaming Emporium’un resmi açılışını duyurdu. Ek olarak yeni oyun tesisi, 25 Eylül’de resmi büyük açılışla Rosie’nin Virginia’daki yedinci oyun merkezi olma özelliğini taşıyor. Yeni oyun yapısının düzeni: Rosie’nin Mağazası Şirket yöneticilerine göre […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Macau’nun GGR’si Eylül ayının ilk 24 gününde 12 milyar MOP’a ulaştı

JP Morgan’ın vurguladığı gibi, bu yıl Eylül ayının ilk 24 günü boyunca, Macau’nun brüt oyun geliri (GGR), yaklaşık 12 milyar MOP veya yaklaşık 1,49 milyar $, 500 milyon MOP veya yaklaşık 62 milyar $, yani günde yaklaşık 0,1 milyon dolar olarak hesaplandı. New York merkezli bir yatırım bankası. Kumarhanelerin geçici olarak kapatılmasının nedeni olarak süper […]

Daha fazla