Montreal kumarhane çalışanları grev yetkisini duyurdu

1.000’den fazla Montreal kumarhane çalışanı, işveren Loto-Quebec ile Haziran 2022’de başlayan maaş müzakerelerini hızlandırmak için beş günlük bir grev duyurdu. Montreal Gazetesi’ne göremüşteri hizmetleri, ikram ve kumarhane güvenlik personeli grev yetkisini kullanacaklarını söyledi “doğru zamanda” popüler Formula 1 yarış etkinliğinden iki haftadan az bir süre önce.

Grev açıklandı:

Şube çevresinde toplanan çalışanlar, CSN birliği yakın zamanda sendika üyelerinin %91’inin – ayrı bir sendikada örgütlenmiş bayileri hariç – oy kullandığı bildirildi. beş günlük toplantı. Bu ezici çoğunluğun grevin gerçekleşeceğini kaydettiği bildirildi. “Montreal Grand Prix’sinin arifesinde.”

Grand Prix hafta sonu:

Formula 1 Kanada Grand Prix’si tarihinde gerçekleşen dünyaca ünlü bir olaydır. Gilles Villeneuve devre açık Notre Dame Adası. Ünlü kervana ev sahipliği yapan şehir aynı zamanda Montreal’in ana kumarhanesine de ev sahipliği yapıyor ve eyalet, çok sayıda turisti ve yarış tutkununu ağırlayacak. en temsili turistik etkinlikler bu yıl 16-18 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

Gerekli maaş artışı:

Kaynağa göre, kumarhane çalışanları sendikası üyeleri, yarış süresini grev için kullanabilecekleri için Kanada Grand Prix’sinin öneminin farkında görünüyorlar. biraz daha baskı işverenleri üzerinde Lotus-Quebec ve onları işte tutacak ücretleri müzakere edin.

Kumarhane çalışanları ve kumarhane arasında ücretler bir tartışma konusu olduğundan, söz konusu kumarhane personelinin bildirildiğine göre Maaş artışı bu temsil ederdi “yaşam maliyetindeki artış artı saat başına 1 doların eşdeğeri”. Artışın gerekli olduğu bildirildi “Çalışanların satın alma gücünü koruyun ve çekiciliği ve elde tutmayı artırın”.

Uyuşmazlık Elması:

Ortadaki grev en yoğun yaz hafta sonu Montreal’de kumarhanenin işleyişini kesinlikle etkilerdi. Ama işveren Lotus-Quebec İldeki kumarhanelerin olacağını belirterek reklama yanıt verdi. normal çalışmaya devam et Sendikanın baskısına rağmen.

Montreal Gazetesi tarafından bildirildiği üzere, operatör bunu zaten yaptığını söyledi. “iki tam ve cömert parasal teklif” ve bunların uygun olduğunu iddia etti. “Cazibe, elde tutma ve iş ortamı ile ilgili temel sorunları ele alın.”

Greve katılan diğer çalışanlar:

Ancak, ildeki diğer bazı kumarhane çalışanları, örneğin Gatineau Kumarhanesi VE Çevrimiçi oyunyoldaşlarının görüşlerini paylaşıyor gibi görünüyorlar Lotus-Quebec bildirdikleri gibi kumarhane çalışanları ayrıca duyuruldu beş günlük grev ve Charlevoix VE Tremblant Dağı Grev yetkisini birkaç gün içinde oylaması beklenen kumarhane çalışanları.

sinir oyunu:

Müşteri hizmetleri, catering ve kumarhane güvenlik pozisyonlarında çalışanlar tarafından maaş artışları istenmektedir. Geçen Ağustos ayında bir anlaşmaya varmadan önce işverene baskı yapan başka bir sendika tarafından temsil edilen krupiye örneğini takip ediyorlar. Çalışan ve işveren arasındaki sinir oyunu hala devam ediyor, ancak zaman daralıyor ve Grand Prix’in başlamasından kısa bir süre önce bir anlaşmaya varılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Stakelogic Jones’un Kitabını yayınladı

Premium iGaming içeriğinin lider sağlayıcısı Stakelogic, oyuncuları başka bir heyecan verici maceraya çıkarmak için Book of Jones – Altın Kitap slotunu piyasaya sürdü! Bu sefer oyuncular Altın Kitap’ın tozunu almaya ve inanılmaz hazinelere yol açabilecek kadim bilgeliği aramaya davet ediliyor. Aynı zamanda bakara deneyiminin hayranları, 26 Eylül’de Stakelogic Live tarafından yayınlanan yeni Speed ​​​​Baccarat oyununa […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AvatarUX yeni Donkey & the GOATS slot oyununu piyasaya sürüyor

Tüm zamanların en büyük mücadelesine hazır mısın? AvatarUX sizi tüm zamanların en iyi dövüşçülerinden bazılarının karşı karşıya geleceği ve güçlerini göstereceği arenaya davet ediyor. Malta merkezli geliştiricinin yeni video slot sürümü Donkey & the GOATS’ta kazanma şansı yüksek ancak oynarken eğlenme şansı daha da yüksek. Harika Ödüller Kazanmanın Altın Yolları: THE son derece uçucu oyunun […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Everygame Poker yeni slot oyunu için 10 bedava dönüş sunuyor

Everygame Poker, hayranlarının neyi sevdiğini anlamakta ve geniş oyun portföyünü mutlak favorilerle genişletmekte en iyisidir. Şirket bunu bir kez daha yaptı. Altın Süper Ejderhanın CehennemiSon çıkan oyunu, ilk oyunu bu yılın başında oyuncuların kalbini kazanan popüler serinin ikinci oyunu. Harika özellikler ve heyecan verici bonuslar: Heyecan ve fantastik kazançlar getiren altın ejderhanın yanı sıra oyun, […]

Daha fazla