Montreal kumarhane çalışanları grev yetkisini duyurdu

1.000’den fazla Montreal kumarhane çalışanı, işveren Loto-Quebec ile Haziran 2022’de başlayan maaş müzakerelerini hızlandırmak için beş günlük bir grev duyurdu. Montreal Gazetesi’ne göremüşteri hizmetleri, ikram ve kumarhane güvenlik personeli grev yetkisini kullanacaklarını söyledi “doğru zamanda” popüler Formula 1 yarış etkinliğinden iki haftadan az bir süre önce.

Grev açıklandı:

Şube çevresinde toplanan çalışanlar, CSN birliği yakın zamanda sendika üyelerinin %91’inin – ayrı bir sendikada örgütlenmiş bayileri hariç – oy kullandığı bildirildi. beş günlük toplantı. Bu ezici çoğunluğun grevin gerçekleşeceğini kaydettiği bildirildi. “Montreal Grand Prix’sinin arifesinde.”

Grand Prix hafta sonu:

Formula 1 Kanada Grand Prix’si tarihinde gerçekleşen dünyaca ünlü bir olaydır. Gilles Villeneuve devre açık Notre Dame Adası. Ünlü kervana ev sahipliği yapan şehir aynı zamanda Montreal’in ana kumarhanesine de ev sahipliği yapıyor ve eyalet, çok sayıda turisti ve yarış tutkununu ağırlayacak. en temsili turistik etkinlikler bu yıl 16-18 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

Gerekli maaş artışı:

Kaynağa göre, kumarhane çalışanları sendikası üyeleri, yarış süresini grev için kullanabilecekleri için Kanada Grand Prix’sinin öneminin farkında görünüyorlar. biraz daha baskı işverenleri üzerinde Lotus-Quebec ve onları işte tutacak ücretleri müzakere edin.

Kumarhane çalışanları ve kumarhane arasında ücretler bir tartışma konusu olduğundan, söz konusu kumarhane personelinin bildirildiğine göre Maaş artışı bu temsil ederdi “yaşam maliyetindeki artış artı saat başına 1 doların eşdeğeri”. Artışın gerekli olduğu bildirildi “Çalışanların satın alma gücünü koruyun ve çekiciliği ve elde tutmayı artırın”.

Uyuşmazlık Elması:

Ortadaki grev en yoğun yaz hafta sonu Montreal’de kumarhanenin işleyişini kesinlikle etkilerdi. Ama işveren Lotus-Quebec İldeki kumarhanelerin olacağını belirterek reklama yanıt verdi. normal çalışmaya devam et Sendikanın baskısına rağmen.

Montreal Gazetesi tarafından bildirildiği üzere, operatör bunu zaten yaptığını söyledi. “iki tam ve cömert parasal teklif” ve bunların uygun olduğunu iddia etti. “Cazibe, elde tutma ve iş ortamı ile ilgili temel sorunları ele alın.”

Greve katılan diğer çalışanlar:

Ancak, ildeki diğer bazı kumarhane çalışanları, örneğin Gatineau Kumarhanesi VE Çevrimiçi oyunyoldaşlarının görüşlerini paylaşıyor gibi görünüyorlar Lotus-Quebec bildirdikleri gibi kumarhane çalışanları ayrıca duyuruldu beş günlük grev ve Charlevoix VE Tremblant Dağı Grev yetkisini birkaç gün içinde oylaması beklenen kumarhane çalışanları.

sinir oyunu:

Müşteri hizmetleri, catering ve kumarhane güvenlik pozisyonlarında çalışanlar tarafından maaş artışları istenmektedir. Geçen Ağustos ayında bir anlaşmaya varmadan önce işverene baskı yapan başka bir sendika tarafından temsil edilen krupiye örneğini takip ediyorlar. Çalışan ve işveren arasındaki sinir oyunu hala devam ediyor, ancak zaman daralıyor ve Grand Prix’in başlamasından kısa bir süre önce bir anlaşmaya varılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla