Nisan ayında rekor sayıda turist Las Vegas’ı ziyaret etti

Turistler Las Vegas’a geliyor ve sayıları yüksek. Clark County Havacılık Departmanı 23 Mayıs Salı günü yaptığı açıklamada, yalnızca Nisan ayında 4,8 milyon yolcunun Harry Reid Uluslararası Havaalanından geçtiğini söyledi.

Bir önceki yıla göre büyük artış:

Geçen yılın Nisan ayına kıyasla, havaalanında trafik tarafından artırıldı %12,8. Mart ayında yolcu sayıları daha da yüksekti – 4.94 milyon.

Hala kaç yolcunun turist olduğunu bilmiyoruz. Las Vegas Ziyaretçileri ve Kongre Otoritesi (LVCVA) ve Nevada Oyun Kontrol Kartı kumarhane oyunlarıyla ilgili ziyaretçi sayısı ve istatistikleri hakkındaki raporlarını hâlâ yayınlamadılar. Bir parçası olarak önümüzdeki hafta içinde sayıları açıklamaları bekleniyor. aylık turizm göstergeleri.

Ancak turist sayısını biliyoruz. %21,9 arttı Geçen yılla karşılaştırıldığında, yılın ilk dört ayında Las Vegas ziyaret etti. 18.3 milyon insan.

Sayıların o zamandan beri daha da artması bekleniyor 335.000 ziyaretçi için gelmeliler Anma Günü hafta sonu. LVCVA’nın araştırmasına göre ziyaretçi sayısı geçen yıla göre %3,7 daha fazla olacak. Bir etki yaratacak otel sektörü ayrıca öyle olması bekleniyor Las Vegas’taki otel odalarının %93’ü meşgul olacak, yani yine Geçen yıla göre %0,4 daha fazla.

Turistlerin ortalama harcama yapması beklendiğinden, bu şehrin genel ekonomisi için çok şey ifade edecektir. 387,3 milyon dolar uzatılan hafta sonu boyunca ve topluluk üzerindeki toplam tahmini etki yaklaşık olarak 684,4 milyon dolar.

Yerli ve yabancı turistler:

Havaalanı yetkilileri, günlük ortalama ziyaretçi sayısının yaklaşık 600.000 tatillerde. Yolcuları, havalimanının normalden daha yoğun olacağı konusunda uyardılar.

Sayısı Amerika Birleşik Devletleri’nden turistler tarafından artırıldı %12,2. Yalnızca Nisan ayında, ABD’de ikamet edenlerin sayısı 4.5 milyon. Yıl içinde toplam yerli turist sayısına baktığımızda ise artış daha da fazla. 17 milyon – artış %20.1 2022 sonuçlarına kıyasla.

daha da fazlası vardı yabancı turistler normalden – 2022’ye göre %33,3 daha fazla. Nisan ayında Las Vegas ziyaret etti 266.536 tanesive dört ay içinde sayıları 960.486veya geçen yıla göre %75,1 daha fazla.

En fazla ziyaretçi geldi Güneybatı Havayollarıulusal bir düşük maliyetli havayolu ve onu takip etti Ruh Havayolları VE sınır havayolları. Bunun nedeni ise şirketlerin koltuk sayılarını ve Las Vegas’a uçuşları artırması.

Yabancı şirketler söz konusu olduğunda, en başarılı olanlar HavaKanada, stilVE Batı Jeti. Avrupa havayolları arasında en fazla turist geldi ingiliz Havayolları, bakire Atlantik, KLM uzantısıVE alp yıldızısatılan bilet sayısında artış kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla