Nisan ayında rekor sayıda turist Las Vegas’ı ziyaret etti

Turistler Las Vegas’a geliyor ve sayıları yüksek. Clark County Havacılık Departmanı 23 Mayıs Salı günü yaptığı açıklamada, yalnızca Nisan ayında 4,8 milyon yolcunun Harry Reid Uluslararası Havaalanından geçtiğini söyledi.

Bir önceki yıla göre büyük artış:

Geçen yılın Nisan ayına kıyasla, havaalanında trafik tarafından artırıldı %12,8. Mart ayında yolcu sayıları daha da yüksekti – 4.94 milyon.

Hala kaç yolcunun turist olduğunu bilmiyoruz. Las Vegas Ziyaretçileri ve Kongre Otoritesi (LVCVA) ve Nevada Oyun Kontrol Kartı kumarhane oyunlarıyla ilgili ziyaretçi sayısı ve istatistikleri hakkındaki raporlarını hâlâ yayınlamadılar. Bir parçası olarak önümüzdeki hafta içinde sayıları açıklamaları bekleniyor. aylık turizm göstergeleri.

Ancak turist sayısını biliyoruz. %21,9 arttı Geçen yılla karşılaştırıldığında, yılın ilk dört ayında Las Vegas ziyaret etti. 18.3 milyon insan.

Sayıların o zamandan beri daha da artması bekleniyor 335.000 ziyaretçi için gelmeliler Anma Günü hafta sonu. LVCVA’nın araştırmasına göre ziyaretçi sayısı geçen yıla göre %3,7 daha fazla olacak. Bir etki yaratacak otel sektörü ayrıca öyle olması bekleniyor Las Vegas’taki otel odalarının %93’ü meşgul olacak, yani yine Geçen yıla göre %0,4 daha fazla.

Turistlerin ortalama harcama yapması beklendiğinden, bu şehrin genel ekonomisi için çok şey ifade edecektir. 387,3 milyon dolar uzatılan hafta sonu boyunca ve topluluk üzerindeki toplam tahmini etki yaklaşık olarak 684,4 milyon dolar.

Yerli ve yabancı turistler:

Havaalanı yetkilileri, günlük ortalama ziyaretçi sayısının yaklaşık 600.000 tatillerde. Yolcuları, havalimanının normalden daha yoğun olacağı konusunda uyardılar.

Sayısı Amerika Birleşik Devletleri’nden turistler tarafından artırıldı %12,2. Yalnızca Nisan ayında, ABD’de ikamet edenlerin sayısı 4.5 milyon. Yıl içinde toplam yerli turist sayısına baktığımızda ise artış daha da fazla. 17 milyon – artış %20.1 2022 sonuçlarına kıyasla.

daha da fazlası vardı yabancı turistler normalden – 2022’ye göre %33,3 daha fazla. Nisan ayında Las Vegas ziyaret etti 266.536 tanesive dört ay içinde sayıları 960.486veya geçen yıla göre %75,1 daha fazla.

En fazla ziyaretçi geldi Güneybatı Havayollarıulusal bir düşük maliyetli havayolu ve onu takip etti Ruh Havayolları VE sınır havayolları. Bunun nedeni ise şirketlerin koltuk sayılarını ve Las Vegas’a uçuşları artırması.

Yabancı şirketler söz konusu olduğunda, en başarılı olanlar HavaKanada, stilVE Batı Jeti. Avrupa havayolları arasında en fazla turist geldi ingiliz Havayolları, bakire Atlantik, KLM uzantısıVE alp yıldızısatılan bilet sayısında artış kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Plays, Sticky Bees’i piyasaya sürdü ve Hollanda anlaşmasını uzattı

Global Olarak Tanınmış iGaming İçerik Sağlayıcısı, Pragmatic Play, Serbest bıraktı ONLAR Yapışkan Arılar™ sulu bir deneyime dönüşen popüler meyve sembollerini seven dünyanın her yerinden oyunculara daha fazla eğlence getirmek için slot oyunu. Slotun yeni sürümünün, oyuncuların bazı kazançlı ödüller vaat eden bal-tatlı bir deneyim yaşamaları için titizlikle hazırlanmış olduğu bildiriliyor. Popüler semboller: ONLAR yuva aracılığıyla […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AvatarUX, kediden ilham alan Kitty POPpins ile yayında

Takiben yayın HelioPOPolis’in başarısı, 25 Mayıs’ta Hong Kong merkezli bir çevrimiçi slot geliştiricisi olan AvatarUX, piyasaya sürülmüş Kitty POPpins, lüksle çevrili bir grup kraliyet kedisiyle POP serisinin bir parçası olan kedi temalı yeni bir macera. Ancak oyun şu anda yalnızca doğrudan entegrasyona sahip AvatarUX ortakları tarafından kullanılabilir ve daha sonraki bir tarihte dünya genelindeki oyunculara […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Londoner Macao, tamamen yenilendikten sonra açıldı

Londoner Macao yenilemeleri nihayet tamamlandı ve Cotai Strip entegre tesisi, kendisinin yeni yükseltilmiş versiyonunu sergilemek için büyük bir parti hazırladı. Büyük parti: Bunun yenilenmesi İngiliz temalı tatil köyü iki yıl sürdü ve Las Vegas’ın Kumları sonunda birçok VIP konuğa tanıtma şansım oldu. Yolculuk başlıyoradı gibi olay Diyor. etkinliğin başlangıcını kutladı. Sands China Ltd oyun lisansıbu […]

Daha fazla