Ontario’da sporcular ve ünlülerin yer almadığı kumar reklamları

Pek çok çevrimiçi kumar ve kumarhane oyunu türü için tanıtım videolarında ve reklamlarda çeşitli ünlüleri ve sporcuları görmeye oldukça alıştık.

Bununla birlikte, Ontario’da her şey, artık böyle bir bağlamda görülemeyeceklerini gösteriyor. Ontario’daki sporcular ve ünlülerin çevrimiçi kumar operatörlerinin reklamlarında yer almaları büyük olasılıkla yasaklanacak.

Gençler üzerindeki etkisi:

Bu teklifin arkasındaki sebep, bu reklamların gençleri ve çocukları olumsuz etkiliyorgenellikle ünlülere hayran olan. Alkol ve Kumar Komisyonu (AGCO) Ontario’da gençler üzerindeki etkiyi en aza indirmek için bir yasak önerdi.

Çeşitli görevler arasında Kraliyet Ajansı İlde sahibi olduğu için muhtemelen en önemlisi kumar endüstrisi ile ilgili riskleri yakından takip etmek ve bunları tespit etmektir. Bunu yapmak için standartları güncellemeleri gerekiyor. riskleri azaltın ve hasarı önleyin olabildiğince uzağa.

Sporcular, ünlüler, etkileyiciler ve çizgi film karakterleri içermeyen reklamlar:

AGCO bu kararı Perşembe günü çevrimiçi gönderisinde duyurdu: “AGCO, ünlülerin ve/veya atletlerin kullanımı yoluyla reşit olmayan insanlara güçlü bir şekilde hitap eden pazarlama ve reklamcılık yaklaşımları belirledi. En savunmasız nüfus olan küçükler üzerindeki potansiyel zararlı etkiye ilişkin endişeler yüksek olmaya devam ediyor”.

Çevrimiçi spor bahisleri promosyonlarına katılan ünlü sporcular arasında Toronto Maple Leafs takımından Austin Matthews VE Edmonton Oilers’tan Connor McDavid. Ancak AGCO, hem aktif hem de emekli sporcuların yer aldığı mevcut kampanyaların da tüm kanallardan yasaklanacağını söylüyor. Tüm operatörler ve tedarikçiler yasak ünlüler ve sporcularla reklam kampanyaları veya herhangi bir pazarlama faaliyeti başlatmaktan istisna yok.

Ancak bu iki meslek, olacak olan tek meslek değil. yasak. Yasak, çizgi film karakterleri, semboller, her tür model ve sosyal medya etkileyicileri veya eğlendiricileri gibi diğer kategorileri içerecektir. AGCO, hepsinin reşit olmayanları hedef alabileceğinden ve kumar endüstrisini bulmalarına yardımcı olabileceğinden korkuyor daha da büyüleyici.

Herkes için güvenli ortam:

AGCO şunları belirtir: “Nisan 2022’de Ontario’da yeni bir internet oyun pazarının tanıtılmasından bu yana, önemli bir hedef, Ontario nüfusu için güvenli, rekabetçi ve iyi düzenlenmiş bir oyun ortamı yaratmak oldu. AGCO en başından beri, piyasa geliştikçe düzenleyici çerçeveyi değerlendireceğini ve güncelleyeceğini belirtti.”

Teklif arşivlendive paydaşların sahip olduğu 8 Mayıs’a kadar kumar yasalarındaki değişiklikleri uygulamak isteyip istemediklerine karar vermek. Onaylanırsa, operatörler ve tedarikçiler buna sahip olacaktır. üç ay bulmaları için yeterli zamanı sağlayan yeni yasayı işlerinde uygulamak için uygun bir çözüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla