Osaka’nın ilk IR’si kredi onayı almayabilir

Osaka kumarhane tesisi, birden fazla yönden birincidir. Sadece tüm Japonya’daki ilk entegre kumarhane tesisi olmakla kalmayacak, aynı zamanda 550 milyar yen’lik (4,1 milyar $) şimdiye kadarki en büyük krediyi aldı.

Birçok banka dahil edilmiştir:

Hükümet yaklaşık bir yıldır bu krediyi tartışıyor. Sonunda onaylandı, ancak krediye dahil edildiğini düşünen bazı bankalar şimdi kararını değiştiriyor.

Uzun müzakerelerden sonra, İlçe kalkınma planı Osaka’daki ilk IR için nihayet Nisan ayında onaylandı.

İnşaat çalışmalarının 2029 kışında tamamlanması bekleniyor. MGM Resort VE Orix ile birlikte tesisin inşa edilmesinden sorumludur. Osaka Eyaleti ve Şehri. MGM Resorts CEO’sunun düşündüğü gibi, açılış planlanabilir 2030.

COVID-19 salgını birçok kumarhaneyi kapılarını kapatmaya zorladıktan ve tüm sektörü olumsuz etkiledikten sonra bankalar başladı kararlarını sorgulamak İtibaren kredi. Tereddüt, pek çok yerel halkın potansiyelden endişe duydukları için şehirlerinde kumarhane açılmasına karşı çıkması gerçeğiyle destekleniyor. kumar bağımlılığı VE kamu güvenliğine yönelik tehditler.

osaka bankaları, MUFG Bankası VE Sumitomo Mitsui Bankacılık A.Ş. (SMBC), kumarhaneye sendikasyon kredisi sağlamalıdırlar. Her iki şirket arasında borç vermeli 200 milyar JPY (1,5 milyar $) VE 300 milyar JPY (2,23 milyar). Ancak, diğer bankaların sağlayacağı miktara bağlı olduğu için kesin miktar hala bilinmiyor.

Reson Bankası VE SBI Shinsei BankasıHer iki güvenilir Japon bankası da bu büyük projede yer almak istiyor. Japonya Kalkınma Bankasıdevlet tarafından kontrol edilen, e Sumitomo Mitsui Güven Bankası borç veren bile olabilirler. Ek olarak, birçok küçük bölgesel banka dahil edilme seçeneğine sahip olacak ve bu, Japonya dışındaki bankaları dahil etmeden eyalet sınırları içinde borç vermeye devam edecek.

Mizuho Bank’ın olası geri çekilmesi:

Diğer taraftan, Mizuho BankasıGruba katılması beklenen bankanın adı henüz resmi olarak açıklanmadı. listede eksik katılımlarını zaten onaylamış olanların sayısı.

Banka projeyle pek ilgilenmiyor gibi görünüyor. MUFG ve SMBC, krediyi IR’nin kazançlarından geri ödemeyi kabul etti, ancak Mizuho bunu kabul etmiyor ve ona güvenmek istiyor. şirketin ödeme gücüki bu daha çok bir kurumsal finans yaklaşımıdır.

Mizuho krediye dahil olmamaya karar verirse, bir miktar yatırım yapmak zorunda kalacakları için bu diğer borç verenler için bir sorun olacaktır. 100 milyar JPY (740 milyon $) tahmin edilenden daha fazla.

Riskler mevcuttur. Tatil yeri bulunacağından Yumeshima Adası, çevre üzerinde ciddi etkileri olabilecek ve herkesin suçlu olabileceği toprak kirlenmesi ve sıvılaşma olasılığı vardır. Bu, kredi sözleşmelerinin kilit noktalarından biridir ve bankalar yatırımın gelecekte kendileri için işe yarayıp yaramayacağına karar vermeleri gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla