Osaka’nın ilk IR’si kredi onayı almayabilir

Osaka kumarhane tesisi, birden fazla yönden birincidir. Sadece tüm Japonya’daki ilk entegre kumarhane tesisi olmakla kalmayacak, aynı zamanda 550 milyar yen’lik (4,1 milyar $) şimdiye kadarki en büyük krediyi aldı.

Birçok banka dahil edilmiştir:

Hükümet yaklaşık bir yıldır bu krediyi tartışıyor. Sonunda onaylandı, ancak krediye dahil edildiğini düşünen bazı bankalar şimdi kararını değiştiriyor.

Uzun müzakerelerden sonra, İlçe kalkınma planı Osaka’daki ilk IR için nihayet Nisan ayında onaylandı.

İnşaat çalışmalarının 2029 kışında tamamlanması bekleniyor. MGM Resort VE Orix ile birlikte tesisin inşa edilmesinden sorumludur. Osaka Eyaleti ve Şehri. MGM Resorts CEO’sunun düşündüğü gibi, açılış planlanabilir 2030.

COVID-19 salgını birçok kumarhaneyi kapılarını kapatmaya zorladıktan ve tüm sektörü olumsuz etkiledikten sonra bankalar başladı kararlarını sorgulamak İtibaren kredi. Tereddüt, pek çok yerel halkın potansiyelden endişe duydukları için şehirlerinde kumarhane açılmasına karşı çıkması gerçeğiyle destekleniyor. kumar bağımlılığı VE kamu güvenliğine yönelik tehditler.

osaka bankaları, MUFG Bankası VE Sumitomo Mitsui Bankacılık A.Ş. (SMBC), kumarhaneye sendikasyon kredisi sağlamalıdırlar. Her iki şirket arasında borç vermeli 200 milyar JPY (1,5 milyar $) VE 300 milyar JPY (2,23 milyar). Ancak, diğer bankaların sağlayacağı miktara bağlı olduğu için kesin miktar hala bilinmiyor.

Reson Bankası VE SBI Shinsei BankasıHer iki güvenilir Japon bankası da bu büyük projede yer almak istiyor. Japonya Kalkınma Bankasıdevlet tarafından kontrol edilen, e Sumitomo Mitsui Güven Bankası borç veren bile olabilirler. Ek olarak, birçok küçük bölgesel banka dahil edilme seçeneğine sahip olacak ve bu, Japonya dışındaki bankaları dahil etmeden eyalet sınırları içinde borç vermeye devam edecek.

Mizuho Bank’ın olası geri çekilmesi:

Diğer taraftan, Mizuho BankasıGruba katılması beklenen bankanın adı henüz resmi olarak açıklanmadı. listede eksik katılımlarını zaten onaylamış olanların sayısı.

Banka projeyle pek ilgilenmiyor gibi görünüyor. MUFG ve SMBC, krediyi IR’nin kazançlarından geri ödemeyi kabul etti, ancak Mizuho bunu kabul etmiyor ve ona güvenmek istiyor. şirketin ödeme gücüki bu daha çok bir kurumsal finans yaklaşımıdır.

Mizuho krediye dahil olmamaya karar verirse, bir miktar yatırım yapmak zorunda kalacakları için bu diğer borç verenler için bir sorun olacaktır. 100 milyar JPY (740 milyon $) tahmin edilenden daha fazla.

Riskler mevcuttur. Tatil yeri bulunacağından Yumeshima Adası, çevre üzerinde ciddi etkileri olabilecek ve herkesin suçlu olabileceği toprak kirlenmesi ve sıvılaşma olasılığı vardır. Bu, kredi sözleşmelerinin kilit noktalarından biridir ve bankalar yatırımın gelecekte kendileri için işe yarayıp yaramayacağına karar vermeleri gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Fransız milletvekilleri yeni çevrimiçi kumarhane yasa tasarısını inceleyecek

Bu haftanın başlarında, Fransa’daki çevrimiçi kumarhanelerin resmi olarak yasallaştırılmasına yol açabilecek yasa tasarısı 1248, Demokratik Hareket partisinden Philippe Latombe tarafından tanıtıldı ve şimdi inceleme bekleniyor Fransız Ulusal Meclisi tarafından. Fransa’da düzenlenmiş bir çevrimiçi kumarhane pazarının açılmasının önünü açmak: Bill 1248’in tanıtımıyla birlikte, düzenlemeye tabi çevrimiçi kumarhane pazarının resmi açılışı için zemin hazırlamaya şimdiden başladı. Fransa. […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Red Tiger, BTG tarafından desteklenen yeni bir çevrimiçi slot yayınladı: Egypt Megaways

Devasa piramitlerin ve anıtların altında bir yerlerde gizlenmiş tüm sırları ve büyük güçleri ile mistik Antik Mısır, birçok kişiye ilham kaynağı olmuştur. Kızıl KaplanEvolution Gaming Group AB’nin bir parçası olan ünlü şirket, son sürümüyle kulübe katıldı. Mısır Megayollarıoyuncuları efsanevi medeniyetin sırlarının açığa çıkacağı bir maceraya çıkarıyor. Mistik Antik Mısır’ı keşfedin: Bu oyunun size sunacağı çok […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Plays, Sticky Bees’i piyasaya sürdü ve Hollanda anlaşmasını uzattı

Global Olarak Tanınmış iGaming İçerik Sağlayıcısı, Pragmatic Play, Serbest bıraktı ONLAR Yapışkan Arılar™ sulu bir deneyime dönüşen popüler meyve sembollerini seven dünyanın her yerinden oyunculara daha fazla eğlence getirmek için slot oyunu. Slotun yeni sürümünün, oyuncuların bazı kazançlı ödüller vaat eden bal-tatlı bir deneyim yaşamaları için titizlikle hazırlanmış olduğu bildiriliyor. Popüler semboller: ONLAR yuva aracılığıyla […]

Daha fazla