Points Bet, Kuzey Amerika ticari satışını tartışıyor

Kaynak bildiriyor Avustralyalı spor bahis operatörü PointsBet, şirketin şu anda Kuzey Amerika operasyonlarının “birden fazla tarafla” satışı konusunda görüşmelerde bulunduğunu doğruladı.

Üç ilgili kuruluş:

Kaynağa göre, var üç varlık PointsBet’i devralmakla ilgileniyor Kuzey Amerika işi. Ayrıca şirket, şirketle görüşmeleri askıya aldığını bildirdi. betr Avustralya operasyonlarının satışı ile ilgili marka. Şirketin açıklamasının şu şekilde olduğu bildirildi: “Daha önce yatırımcılarımıza ve daha geniş bir pazara sağlanan yorumlarla tutarlı olarak PointsBet, hissedarlarımıza değer katma potansiyeli sunan stratejik işlemlerle ilgili görüşmeler yapmaya devam ediyor.”

Şirket tartıştıktan sonra Amerikan varlıklarını satmaya karar verdi. iki yıl üst üste finansal kayıplardan. Öte yandan, Avustralya kolu, IGB’nin bildirdiği gibi, 2023’ün ilk çeyreğinde 50,7 milyon dolarlık gelirle 600 milyon dolarlık bir işlem bildirdi ve bu, geçen yılın seviyelerine göre sadece %3’lük bir düşüş oldu. Şirket, Betr ile ilgili satış görüşmelerini tamamladı. Avustralya işi.

Bildirilen büyüme:

Aynı dönemde, operatörün Kuzey Amerika işinin aa’ya eşit yaklaşık 50 milyon $ gelir elde ettiği bildirildi. %103 artış. yıllık bazda e değer eklendi beklenen işlem için. Aynı şey, Point Bet’in Kanada’daki operasyonları için de geçerli. %21 büyüme. kaynağa göre önceki çeyreğe göre 6,1 milyon dolara ulaştı.

Kaybı telafi edin:

Ancak gelir artışı var gibi görünüyor Birleşik Devletler VE Kanada Şirketin bir sorunla karşı karşıya kalmayı planladığı bildirildiğinden, önceki yılların zararını hâlâ tam olarak karşılayamıyor. kayıp 30 Haziran 2023’te sona eren cari mali yılın ikinci yarısı için 77,0 milyon dolar ile 82,0 milyon dolar arasında. Puan bahsi ayrıca mevcut mali yılın sonunda 2023’ün ilk yarısına kıyasla %30 daha düşük yönetim bekliyor. daha yüksek karlılık oranları elde etmek.

Maliyet düşürme:

Points Bet’in açıklamasının şu şekilde olduğu da bildiriliyor: “Kuzey Amerika’daki işletme iş gücümüzün bir maliyet ve verimlilik incelemesini yakın zamanda tamamladık. Bu, operasyonların modernleştirilmesine ve personel sayısında %12 azalmaya neden oldu. Bu azalmanın yıllık yaklaşık 6 milyon dolarlık maliyet tasarrufu ile sonuçlanması bekleniyor.”

Kaynak, PointsBet’in maliyetleri şu kadar azalttığını sürdürüyor: satış Operasyonları 2023’ün ilk çeyreğinde, önceki dönemde harcanan 61,3 milyon dolardan %10,5 azalarak 55,5 milyon dolara geriledi. Ancak satış ve pazarlama giderleri, önceki çeyrekte Kuzey Amerika bölümü tarafından harcanan 67.5 milyon dolardan 69.0 milyon dolara yükseldi. personel Fiyat 25,5 milyon dolardan 26,8 milyon dolara yükseldi.

Yönetim maliyetleri ayrıca bildirildiğine göre 18,9 milyon dolardan 19,7 milyon dolara çıktı. 31 Mart 2023 itibarıyla şirketin 251,7 milyon dolar nakit parası olduğu ve onu Kuzey Amerika’da satmak için üç teklifi tartıştığı bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Fransız milletvekilleri yeni çevrimiçi kumarhane yasa tasarısını inceleyecek

Bu haftanın başlarında, Fransa’daki çevrimiçi kumarhanelerin resmi olarak yasallaştırılmasına yol açabilecek yasa tasarısı 1248, Demokratik Hareket partisinden Philippe Latombe tarafından tanıtıldı ve şimdi inceleme bekleniyor Fransız Ulusal Meclisi tarafından. Fransa’da düzenlenmiş bir çevrimiçi kumarhane pazarının açılmasının önünü açmak: Bill 1248’in tanıtımıyla birlikte, düzenlemeye tabi çevrimiçi kumarhane pazarının resmi açılışı için zemin hazırlamaya şimdiden başladı. Fransa. […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Red Tiger, BTG tarafından desteklenen yeni bir çevrimiçi slot yayınladı: Egypt Megaways

Devasa piramitlerin ve anıtların altında bir yerlerde gizlenmiş tüm sırları ve büyük güçleri ile mistik Antik Mısır, birçok kişiye ilham kaynağı olmuştur. Kızıl KaplanEvolution Gaming Group AB’nin bir parçası olan ünlü şirket, son sürümüyle kulübe katıldı. Mısır Megayollarıoyuncuları efsanevi medeniyetin sırlarının açığa çıkacağı bir maceraya çıkarıyor. Mistik Antik Mısır’ı keşfedin: Bu oyunun size sunacağı çok […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Plays, Sticky Bees’i piyasaya sürdü ve Hollanda anlaşmasını uzattı

Global Olarak Tanınmış iGaming İçerik Sağlayıcısı, Pragmatic Play, Serbest bıraktı ONLAR Yapışkan Arılar™ sulu bir deneyime dönüşen popüler meyve sembollerini seven dünyanın her yerinden oyunculara daha fazla eğlence getirmek için slot oyunu. Slotun yeni sürümünün, oyuncuların bazı kazançlı ödüller vaat eden bal-tatlı bir deneyim yaşamaları için titizlikle hazırlanmış olduğu bildiriliyor. Popüler semboller: ONLAR yuva aracılığıyla […]

Daha fazla