Queens Yasama Meclisi, Citi Field otopark yeniden geliştirme tasarısını sunar

22 Mart Çarşamba, Meclis Üyesi Jeffrion Aubry (D-Queens) resmi olarak sunulan mevzuat buna izin verirdi New York Mets’in sahibi Steve Cohen’in yeni bir kumarhane inşa etme planlarına daha fazla yardımcı olacak Citi Field otoparkı üzerine şehir inşa edecek.

Bununla birlikte, eski Mets sahipleri Wilpons, Saul Katz ve Related Group’un da dahil olduğu bir Queens Development Group tarafından otoparkı yenilemeye yönelik daha önceki bir girişim, 2017’de bir eyalet temyiz mahkemesi tarafından geri çevrildi. Ekip bir alışveriş merkezi inşa etmeyi amaçlıyordu. otoparkta ve Willets Point’in bazı kısımlarını yenileyin.

Yeni mevzuat:

Bu yeni yasa tasarısı bir otoparkın “olmasını gerektiriyor”bir oyun tesisi için ve bu tür bir tesisle bağlantılı olarak ticari, perakende, eğlence, rekreasyon, ağırlama, kongre ve/veya toplum kullanımları için geliştirilen,” yasa metnine göre.

Citi Field arsası, 1939’da Flushing Meadows-Corona Park’ın bir parçası olarak oluşturulan bir park olarak kabul edildiğinden, “İnşasını kolaylaştırmak için yabancılaştırmak için devlet müdahalesi”.

Mevzuat, parkın mirasına son verileceğini vurguluyor “New Green Willets, LLC, bağlı kuruluşları veya başka herhangi bir varlık veya kuruluş ile kira sözleşmeleri veya diğer düzenlemeler yaparak”, Cohen’in sahibi olduğu bir lobi şirketinden alıntı.

“Parkın yabancılaştırılması olarak bilinen şeyin bir parçası olarak, şehrin en az 20 dönümlük yedek park alanı bulması veya özel geliştirici tarafından ödenen diğer mevcut yeşil alanları önemli ölçüde iyileştirmesi gerekecek.” tasarıyı belirtir.

Aynı zamanda mahalleyi temsil eden bir Demokrat olan Eyalet Senatörü Jessica Ramos, yasa tasarısı hakkında şunları söyledi: “Mevzuat beni şaşırttı, tanıtmayı planladığım versiyon.

“Bu sabah şaşırdım, sunulan mevzuatı görmek gerçek bir sürprizdi. Bununla birlikte, parkın herhangi bir yabancılaşması, ortaklaşa sunulan bir yasa tasarısına kaydolmamı gerektirecektir.

O ekledi: “Aubry’nin yasasını henüz okuma fırsatım olmadı.

“Sadece okumam gerekmiyor, aynı zamanda yapmam gereken konuşmalarım da var.”

Zorlu bir mücadele:

Mets’in sahibi Cohen, Kasım 2020’de takımı 2,4 milyar dolara satın aldıktan kısa bir süre sonra, resmi olarak belediyeye ait olan ve Mets’e kiralanan Citi Field otoparkını yenilemek için kampanya yürütüyor.

O kadar ileri gitti ki, yerel sakinler ve onların liderleriyle, Queens sakinlerinin ve şehrin dört bir yanındaki Mets hayranlarının bölgede görmek istedikleri şeyler hakkındaki isteklerini duymak için ziyaret dönemleri ayarlayacak kadar ileri gitti.

Bu bağlamda, adı geçen Aubry şunları söyledi: “Cohen’in lobicilik firması New Green Willets ile birçok kez park etme fikirleri hakkında konuştum.

“Ben öncelikle Corona ve East Elmhurst’ün de dahil olduğu bölgesi için iş ve eğlence yaratmaya dahil oldum. Bana birkaç kez anlattılar. Aklımdaki kumarhane onlar için önemli, benim için o kadar önemli değil.”

Buna ek olarak, Aubry, Ramos ve Bölge Belediye Meclis Üyesi Francisco Moya, herhangi bir kumarhane inşaatını daha da doğrulamak için Queens Borough Başkanı Donovan Richards, belediye başkanı ve vali ile birlikte altı kişilik bir danışma komitesine birer üye yerleştirmek üzere atandı.

Bu notta, tasarı hakkında yorum yapan Başkan Donovan Richards şunları söyledi: “Bu yasama sürecinin başlangıcını görmek beni cesaretlendirdi… ama bunun en kritik yönü ve Queens’teki büyük ölçekli kalkınmaya yönelik herhangi bir teklif, topluluk katılımı, topluluk geri bildirimi ve topluluğa fayda sağlamaya devam edecek.”

Ek olarak Cohen ve ekibi, kalkınma planı için yerel politikacıları kendi taraflarına çekmek için yüzbinlerce dolar harcadı. O, ailesi ve ortakları da birkaç önemli seçilmiş yetkilinin kampanyalarına çok para harcadı.

Örneğin, Cohen’in karısı geçen yıl eyalet Demokratik Komitesi’ne tek başına 117.300 dolar harcadı ve New Green Willets iç lobicisi ve yardımcısı Michael Sullivan yerel seçilmiş yetkililere yaklaşık 35.000 dolar verdi. Bu, Aubry için 9.400$ ve Ramos ve Eyalet Senatosu Çoğunluk Lideri Yardımcısı Mike Gianaris (D-Astoria) için 5.000$’a denk geliyor.

Sadece başlangıç:

Bu yasama yolunun sadece başlangıcıdır. Sonraki adımlar, eyalet senatosunun ortak sponsorluğunu ve dolayısıyla şehir düzeyinde arazi kullanım kararlarını güvence altına almaktır.

Bu notta, Parks Komiseri Sue Donoghue şunları söyledi: “Mets’in gelişme umutlarının farkındaydım, ancak bu yasanın farkında değilim.”

Citi Field, Flushing Meadows-Corona Park’ın sahibi ve işletmecisi olan Parklar Departmanı ile bir kira sözleşmesi kapsamında faaliyet göstermektedir.

Cohen’in sözcüsü Maria Comella konuyla ilgili şunları söyledi: “Yerel topluluk ve Mets taraftarları, Citi Field çevresindeki 50 dönümlük asfalttan daha fazlasını istediklerini vurguladılar.

“Steve Cohen ve ekibi, özel yeşil alanlar, yıl boyunca eğlence ve iyi maaşlı yerel işler içeren bir vizyonu gerçekleştirmeye kararlı.

“Bunu doğru yapan ve alanın kullanımını sadece park etmenin ötesine genişletmeyi mümkün kılan bir süreç yaratma çabalarını destekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Prime ağındaki ilk ikramiye yaklaşık 245.000 € tutarındadır

Uzun bir bekleyişin ardından, SOFTSWISS Jackpot Toplayıcı tarafından resmi olarak geçen yılın Ekim ayında tanıtılan 1. Prime Network Jackpot, nihayet 7 Şubat’ta kazanıldı. Şanslı kazanan 244.742,34 € tutarındaki ödülü evine götürdü. Prime Network Jackpot Kampanyası: THE kumarhane operatörleri bunların bir parçası olan Prime Network İkramiye Kampanyası ortaklaşa kurdular paylaşılan ödül havuzları oyuncu odaklı, yani ödül […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Topluluk programlarını içerecek Cohen kumarhane yatırımları

On bir kumarhane şirketi, New York şehir merkezinde mevcut üç kumarhane lisansı için yarışıyor. Sabırlı koşuculardan biri, Queens’teki Citi Field yakınlarında 8 milyar dolarlık bir kumarhane tesisi geliştirmek için yakın zamanda kumarhane ve eğlence devi Hard Rock International ile ortaklık kuran Mets’in sahibi Steve Cohen. Ancak yerel halkın bazı üyeleri, bitişikteki Flushing Meadows Corona Park’taki […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

BetMGM 2023’te 1,96 milyar dolar gelir elde etti

Önde gelen spor bahisleri ve iGaming şirketi BetMGM, 2023 mali sonuçlarını açıkladı. Kumarhane ve eğlence devleri MGM Resorts ve Entain arasındaki ortak girişimin, 2023 yılında neredeyse beklentileri aşarak yaklaşık 2,00 milyar dolar oyun geliri elde ettiği bildirildi. Daha spesifik olarak BetMGM, pazardaki lider konumunu güçlendirmek için 31 Aralık 2023’te sona eren 12 aylık dönemde 1,96 […]

Daha fazla