Seneca Nation, Rochester Casino için baskı yapıyor

Dün, 12 Haziran, devam eden müzakerelere aşina olan yetkililer, Seneca Kızılderili Milleti ile New York Eyaleti valisinin yönetimi olan Hochul yönetiminin sessizce tartışmak Rochester şehir merkezinde potansiyel bir kumarhane. Ek olarak, bu potansiyel yeni kumarhane, kabile ile New York eyaleti arasında geçen hafta imzalanan en son oyun anlaşmasının bir parçası olacak.

Valinin ofisine kabile ile yeni bir anlaşmayı görüşme yetkisi veren bir yasa tasarısı:

Geçen Cuma günkü özel görüşmeleri dinlemek, 9 Haziran, yerel Rochester’ın liderleri şaşkına döndü eyalet yasama organı, valinin ofisine zaten üç kumarhanesi olan Western New York kabilesiyle yeni bir anlaşma müzakere etme yetkisi verecek yasayı onaylamaya hazırlanırken bizon alan.

Sonuç olarak, yasa Senato’dan geçti, ancak Rochester’daki liderlerin ve çevredeki oyun kuruluşlarının potansiyel bir kumarhanenin Rochester topluluğu üzerindeki etkisine ilişkin endişeleri nedeniyle Meclis tarafından onaylanmadı. Spesifik olarak, göl kumarhanesi Finger Lakes’te, güçlü Otel ve Oyun Ticareti Konseyi tarafından temsil edilen yaklaşık 1.000 sendikaya sahiptir.

Potansiyel bir kumarhane söylentileri hakkında yorum yapan Meclis Üyesi Harry Bronson (D-Rochester), Cumartesi günü POLITICO ile yaptığı bir röportajda şunları söyledi: “Dün gece oldukça geç öğrendim. Bu konuda son derece endişeliydim. Bu, ciddi bir şekilde açık ve şeffaf bir şekilde tartışılması gereken bir şey ve eğer söylenti doğruysa ve potansiyel olarak Rochester şehir merkezini veya hatta Rochester çevresindeki bölgeyi düşünüyorlarsa, yerel halkın söz hakkı olmalı.” Ancak Hochul yönetimi yorum için geri dönmedi. Ancak Bronson şunları ekledi: “Bir Rochester kumarhanesinin anlaşmanın bir parçası olma olasılığı hakkında Hochul’un ofisi ile temasa geçtiğimde, bana bir gizlilik anlaşması nedeniyle bunu tartışamayacağı söylendi ki bu son derece uygunsuz.”

Rochester ve Monroe County – genişlemenin yolları:

Kabile, Batı New York’taki varlığını sağlamlaştırmak için uzun süredir Rochester ve Monroe County’ye doğru genişlemek istiyordu. Ancak kabilenin daha önce hiç şansı yoktu ve 2016’da şehrin kalbindeki açık arsa için teklif vermedi.

Meclis’in tasarıyı geçirmeye yönelik başarısız çağrıları:

Ayrıca Seneca mevcut anlaşma yıl sonunda sona ereceği ve tarafların yeni 20 yıllık anlaşmayı imzalaması için valiliğe yetki vermek için yasaya ihtiyaçları olacağı için en son anlaşma konusunda kararlıydılar. Meclis, oturumunu Cumartesi günü tamamladı, ancak konunun yeniden ele alınabilmesi için önümüzdeki haftalarda geri dönmesi bekleniyor.

Çarşamba günü, Senecas bir rapor bildirdi. “prensipte anlaşma” Hochul yönetimi ile yeni bir anlaşma üzerinde, ancak ayrıntı vermeyi reddetti.

Cumartesi günü, kabile başarısız bir şekilde yönetime yetki verecek olan yasa tasarısını oylamak üzere Meclis’i topladı. “federal yasanın gerektirdiği şekilde bu tür bir anlaşmayı kesinleştirin ve gönderin.” Bu konuda Seneca Nation Başkanı Rickey Armstrong Sr. yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Devletle adil bir anlaşmaya vardık ve anlaşmanın kendi tarafını tutmak onlara kalmış. Eyalet Senatosu, Valiye anlaşmayı tamamlama yetkisi veren yasa tasarısını çoktan kabul etti ve Meclis’i de aynısını yapmaya şiddetle teşvik ediyoruz.” Ayrıca şunları ekledi: “Sendika sendikaları destekliyor ve bir Rochester kumarhanesinden bahsetmiyorum bile, bir anlaşma bölgemiz için hayati önem taşıyan yeni işlerin devam etmesi için bir fırsatı temsil ediyor. Amacımız, daha fazla sendika işi de dahil olmak üzere tüm bölgeye daha fazla iş eklemek.”

Bu arada Vali Kathy Hochul, kocası Seneca’nın oyun rakibi için çalıştığı için görüşmelerden çekildi. Kuzey Delaware,

New York eyaletiyle beş yıllık bir hukuk savaşı:

Kabile ve devlet yıllardır anlaşmazlığa düşmüş durumda. Bu notta, kabilenin kumarhane gelirini devlete ödeme konusunda beş yıllık bir hukuk savaşı vardı. Ayrıca Hochul, davanın 2022’de Senecas’ın devlete 566 milyon dolar ödemeyi kabul etmesiyle sona erdiğini söyledi. “yeni bir Buffalo Bills stadyumunun ödemesi için kullanılıyor.”

Anlaşmazlığa dönüp bakıldığında, Rochester kumarhanesi devam edecekse, Senecas’ın kumarhanenin inşa edileceği egemen arazi haline gelmek için araziyi satın alması ve ardından federal onay alması gerekecekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Stakelogic Jones’un Kitabını yayınladı

Premium iGaming içeriğinin lider sağlayıcısı Stakelogic, oyuncuları başka bir heyecan verici maceraya çıkarmak için Book of Jones – Altın Kitap slotunu piyasaya sürdü! Bu sefer oyuncular Altın Kitap’ın tozunu almaya ve inanılmaz hazinelere yol açabilecek kadim bilgeliği aramaya davet ediliyor. Aynı zamanda bakara deneyiminin hayranları, 26 Eylül’de Stakelogic Live tarafından yayınlanan yeni Speed ​​​​Baccarat oyununa […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AvatarUX yeni Donkey & the GOATS slot oyununu piyasaya sürüyor

Tüm zamanların en büyük mücadelesine hazır mısın? AvatarUX sizi tüm zamanların en iyi dövüşçülerinden bazılarının karşı karşıya geleceği ve güçlerini göstereceği arenaya davet ediyor. Malta merkezli geliştiricinin yeni video slot sürümü Donkey & the GOATS’ta kazanma şansı yüksek ancak oynarken eğlenme şansı daha da yüksek. Harika Ödüller Kazanmanın Altın Yolları: THE son derece uçucu oyunun […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Everygame Poker yeni slot oyunu için 10 bedava dönüş sunuyor

Everygame Poker, hayranlarının neyi sevdiğini anlamakta ve geniş oyun portföyünü mutlak favorilerle genişletmekte en iyisidir. Şirket bunu bir kez daha yaptı. Altın Süper Ejderhanın CehennemiSon çıkan oyunu, ilk oyunu bu yılın başında oyuncuların kalbini kazanan popüler serinin ikinci oyunu. Harika özellikler ve heyecan verici bonuslar: Heyecan ve fantastik kazançlar getiren altın ejderhanın yanı sıra oyun, […]

Daha fazla