Seneca Nation ve NY, Yeni Oyun Kompaktında Anlaşmaya Ulaştı

Birkaç ay süren tartışmalardan sonra, Seneca Nation of Indians, 7 Haziran’da anlaşmaya vardı Prensip olarak, önümüzdeki 20 yıl boyunca kumarhaneleri işletmeye devam etmek için en son 20 yıllık kumarhane oyun anlaşmasında New York Eyaleti ile. Ayrıca 2002’den beri yürürlükte olan mevcut kabile antlaşması bu yıl 9 Aralık’ta sona erecek.

Tartışmalı müzakereler:

İçin Seneca ulusuBu yeni anlaşma, özellikle kabul edildikten sonra ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır. “bu müzakereler zaman zaman tartışmalı olmuştur”. Ayrıca şunları ekledi: Henüz önemli bir ayrıntı yayınlamamış olsalar da Çarşamba öğleden sonra erken saatlerde bir çerçeve anlaşmaya vardık” dedi.

Ayrıca kısa bir basın toplantısında Başkan Rickey Armstrong, Jr. şunları söyledi: “Önümüzdeki günlerde spesifik şartlar belirlenecek. Müzakere tarafları mümkün olan en kısa sürede hareket etmeyi umuyorlar.”

Kabile için en büyük kâr üreticisi:

Seneca Nation tarafından işletilen üç kumarhane New York kabile için kârın çoğunu getirin. Kumarhanelerin bulunduğu eyalet ve şehirler, kâr paylaşımı anlaşmasının bir parçası olarak yaklaşık 2 milyar dolar aldı. Bununla birlikte, bu ödemeler, anlaşmanın son üçte biri sırasında önemli bir çekişme ve dava konusuydu.

Ayrıca, bugüne kadar, eyalet yasama meclisi sona ermeden bir anlaşmaya varılıp varılamayacağı belirsiz görünüyordu. Armstrong bu konuda şunları söyledi: Adil bir anlaşmayı müzakere etmek, Seneca Nation’ın geleceği ve Western New York’un geleceği için çok önemliydi. Müzakereler boyunca, oyun operasyonlarımızın geleceğini güvence altına alan adil bir anlaşmaya, insanlarımıza kritik hizmetler sağlayan operasyonlarımız için nihai finansmana ve Batı New York’ta ürettiği önemli ticari ve ekonomik faydalara ulaşmaya odaklanmaya devam ettik. . “

Vali anlaşmayı onaylamalıdır:

Milletvekilinin bu hafta yola çıkmadan önce valiliğe pakt imzalama izni vermesi gerekiyor, yoksa geri dönmek zorunda kalacaklar. Ayrıca Vali Kathy Hochul, kocası Seneca’nın oyun rakibi için çalıştığı için görüşmelerden çekildi. Kuzey Delaware, ancak sonunda onaylamak zorunda kalacak. Bu konuda makam sözcüsü yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi: “Her iki tarafın çıkarlarına hizmet eden ve Western New York topluluklarının yararına olan bir prensip anlaşmasına vardıkları için mutluyuz.”

Armstrong, bundan sonra Seneca Ulusu vatandaşlarının anlaşmayı referandumda onaylaması gerektiğini söylüyor “önümüzdeki birkaç hafta onları ayrıntılar konusunda eğitmek için kullanılacak.” Ve son şey, federal içişleri bakanlığı tarafından yapılan inceleme ve doğrulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Stakelogic Jones’un Kitabını yayınladı

Premium iGaming içeriğinin lider sağlayıcısı Stakelogic, oyuncuları başka bir heyecan verici maceraya çıkarmak için Book of Jones – Altın Kitap slotunu piyasaya sürdü! Bu sefer oyuncular Altın Kitap’ın tozunu almaya ve inanılmaz hazinelere yol açabilecek kadim bilgeliği aramaya davet ediliyor. Aynı zamanda bakara deneyiminin hayranları, 26 Eylül’de Stakelogic Live tarafından yayınlanan yeni Speed ​​​​Baccarat oyununa […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AvatarUX yeni Donkey & the GOATS slot oyununu piyasaya sürüyor

Tüm zamanların en büyük mücadelesine hazır mısın? AvatarUX sizi tüm zamanların en iyi dövüşçülerinden bazılarının karşı karşıya geleceği ve güçlerini göstereceği arenaya davet ediyor. Malta merkezli geliştiricinin yeni video slot sürümü Donkey & the GOATS’ta kazanma şansı yüksek ancak oynarken eğlenme şansı daha da yüksek. Harika Ödüller Kazanmanın Altın Yolları: THE son derece uçucu oyunun […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Everygame Poker yeni slot oyunu için 10 bedava dönüş sunuyor

Everygame Poker, hayranlarının neyi sevdiğini anlamakta ve geniş oyun portföyünü mutlak favorilerle genişletmekte en iyisidir. Şirket bunu bir kez daha yaptı. Altın Süper Ejderhanın CehennemiSon çıkan oyunu, ilk oyunu bu yılın başında oyuncuların kalbini kazanan popüler serinin ikinci oyunu. Harika özellikler ve heyecan verici bonuslar: Heyecan ve fantastik kazançlar getiren altın ejderhanın yanı sıra oyun, […]

Daha fazla