Singapur polisi 1,8 milyar dolara el koydu ve on kişiyi tutukladı

Singapur’un en büyük kara para aklama davası, şehirde 400 polis memurunun eş zamanlı baskınında 10 kişiyi tutukladıktan sonra yaklaşık 2,4 milyar S$ (1,76 milyar $) değerinde varlığa el konulmasıyla sonuçlandı.

Ağustos 2023’teki polis baskını:

Reuters’in haberine göre polis gözaltına aldı 15 Ağustos 2023 76 milyon dolardan fazla nakit, 38 milyon dolardan fazla kripto para, 68 altın külçenin yanı sıra toplam değeri 1,2 milyon dolardan fazla olan yaklaşık 110 mülk ve 62 araç. Bu sırada polis tutuklandı on kişi olan suçlamalar üzerine onlar “Dolandırıcılık ve çevrimiçi kumar da dahil olmak üzere yurtdışındaki organize suç faaliyetlerinden elde edilen gelirleri aklamak.”

34 şüpheli, 10’u tutuklu:

27 Ağustos’ta Hukuk Bakanlığı listesini dağıttı 34 kişiden şüphelenildi Singapur’daki değerli metal ve taş tüccarları ağı aracılığıyla organize suç grubuyla bağlantılı olduğu için. Reuters’in haberine göre, tutuklanan 10 kişi listeye dahil edildi ve uyuşturucu satıcılarına bu yönde talimat verildi. şüpheli işlemleri bildirin kara para aklama faaliyetlerine işaret edebilir.

Ele geçirilen varlıkların Eylül ayı itibarıyla 2,4 milyar S$ olduğu açıklandı:

Soruşturma devam etti ve polisin değerli varlıklara ve banka hesaplarına el koyduğu bildirildi 1,8 milyar dolar Eylül ayının başında. Adam kaçırma da dahil 23 milyon dolar nakit para, mülk, araba, ayrıca iki altın külçesi ve çok sayıda çanta ve saat. Bazı varlıkların yetkilileri buna yönlendirmesi nedeniyle ele geçirilen miktarın daha da artacağı görülüyor İsviçre Banka hesabı, Reuters’e göre.

Hongli International’ın yasadışı faaliyeti:

Tutuklanan 10 kişinin pasaportlarının olduğu belirtildi. Kıbrıs, KamboçyaDominika, Çin, Türkiye ve Vanuatu. Business Times’a göre, suç örgütü, yasa dışı çevrimiçi kumar hizmetleri sunarak milyonlar kazandı Hongli Uluslararası kumar sitesi Filipinler ve Kamboçya. Sendikanın Çin basınında çıkan haberlerde ve uluslararası örgütler tarafından da anıldığı bildiriliyor. Öncü Filipin offshore kumar operatörü (POGO) yasa dışı bir şekilde oyuncuları hedef alıyor Çin.

Heng Bo Bao Wang da işin içinde:

Business Times’ın haberine göre polis, Heng Bo Bao Wang suç grubu aynı zamanda kara para aklama faaliyetlerine de bulaşmıştı. Polisin şimdi soruşturma başlattığı bildiriliyor olası bağlantı Hongli veya Heng Bo Bao Wang gruplarıyla birlikte tutuklanan on kişiden biri ana üyeler her iki sendikanın kaçtı Kaynağa göre son baskından.

Kârlı hedef

Singapur dünya çapında sahip olduğu biliniyor düşük suç oranları yatırımcılar ve turistler için arzu edilen bir destinasyon haline gelecektir. Son dönemdeki tutuklamalar ve el koymalar Ana konu Reuters’e göre bu günlerde şehirde, ancak Singapur’un mali göstergelerinin son zamanlarda küresel ortalamanın %4 üzerine çıktığına dair raporlar, yalnızca turistleri ve yatırımcıları değil, aynı zamanda farklı finansal uzmanlığa sahip tüccarları da cezbediyor gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla