Slot görevlisi tarafından bahşiş paylaşımı için Wynn aleyhine dava

Sheila Little, Clark County, Nevada’dan bir kadın açılmış dava yüksek kaliteli otel ve kumarhanelerin dünya çapında tanınan bir geliştiricisi olan Wynn Resorts Ltd’ye karşı, “Şirket, kumar makinesi operatörlerine ödenen bahşişleri bir havuzda toplayarak ve parayı amirleriyle paylaşarak iş kanunlarını ihlal etti.”

Adil Çalışma Standartları Yasasının İhlali:

Sheila Little’ın avukatları öyle söylüyor “yönetim bir Wynn Las Vegas kendisini ve meslektaşlarını bahşişlerinin bir kısmını slot yöneticileri ve yöneticileriyle paylaşmaya zorlayarak Adil Çalışma Standartları Yasasını ihlal etti.

Bu konuda şunları söylediler: “Dava, masa oyunu perakendecilerinin Wynn aleyhine açtığı, şirketin Mart 2021’de eski perakendeciler de dahil olmak üzere 1.000 perakendeciye 5,6 milyon dolar ödediği iddiasına benziyor.”

Fakat, wynn Temsilciler Pazartesi günü ikinci dava hakkında yorum yapmadılar.

Öte yandan, Henderson’ın avukatları Kaine Messer ve Christian Gabroy, davanın Little gibi diğer slot yetkililerini temsil eden bir toplu dava olarak tanınmasını istiyor.

Sheila Little’ın davası:

Perşembe günü, bölge mahkemesinde dava açıldı. “15.000 $’ı aşan zararlar bulmak, Little ve benzer şekilde konumlanmış diğer tüm çalışanlardan yasa dışı bir şekilde alıkonulan bahşişlerin tamamına eşit tazminat ve cezai zararlar.”

Dava iddia ediyor: “Wynn, çalışanları Adil Çalışma Standartları Yasasını ihlal ederek yasal olarak kazanılan bahşişlerden mahrum bırakan zorunlu bir bahşiş toplama ve müsadere politikası uyguladı.” ve 2021 davasına benzer.

Yasal işlem yoluyla poliçeyi iptal etmeye çalışmak:

Wynn’in perakendecileri ve Encore, şirketin kurucu ortağı ve eski başkanı ve CEO’su Steve Wynn tarafından 2006’da uygulanan politikayı 2013 ve 2018’de açılan davalarla bozmaya çalıştı. Ek olarak, Steve Wynn bahşiş politikasını resmen başlattı çünkü ipuçlarıyla birleştiğinde her saatlik kur tüccarı, amirinden daha fazla para kazandı.

Steve Wynn bu politikayı başlattığında, aynı zamanda hem salon şeflerinin hem de pit patronlarının yerini alacak bir ustabaşı pozisyonu oluşturdu.

Tesis 2005 yılında açıldı ve varlıklı kumarbazlardan oluşan büyük bir kalabalığı kendine çekti. Ancak Wynn, perakendecilerin amirlerinden önemli ölçüde daha fazla kazandığına ve bunun çalışanların motivasyonunu üst sıralara çıkmaktan alıkoyduğuna inanıyordu.

Ek olarak, 2018’de CEO olarak Steve Wynn’in yerini alan Matt Maddox tarafından getirilen yeni bir politika, görev süresinin üzerinden iki ay geçtikten sonra kargaşanın sona ermesini istedi.

Bu nedenle Maddox, uyuşturucu satıcılarının ücretlerini saatte 2 dolar artırdı, bu da yıllık yaklaşık 4.000 dolarlık bir büyümeye eşdeğer. Bu maaş zammı, tüccarın yaklaşık on yıldaki ilk zammıydı.

Yeni politika bunu dikte etti “Bayiler, kumarhane destek ekibi liderleriyle toplanan ipuçlarının yaklaşık yüzde 12’sini paylaşıyor” bayilere göre denetçiler kimdi.

Yeni politika nedeniyle, Wynn, Strip’te kumarhane hizmet ekibi lideri konumunu dahil eden ve diğer çalışanların krupiyenin tavsiyelerini paylaşmasına izin veren tek kumarhane operatörüydü.

2013 ve 2018’de yukarıda belirtilen davalarla bağlantılı olarak perakendeciler, 50 milyon dolara kadar kayıp bahşişi geri alma umuduyla 2013 ve 2018’de şirkete karşı iki federal dava açtı. Dava sonunda 9. Daire Yargıtay’a gitti ve bu mahkeme onu geri gönderdi. BİZ Bölge Yargıcı Andrew Gordon.

Gordon, Mart 2021’de imzalanan bir emirde şunları söyledi: “Mahkeme, önerilen çözümün, tamamı davalının mevcut veya eski çalışanları olan ve bu toplu davaya katılmayı seçen toplu dava üyeleri için Adil Çalışma Standartları Yasası kapsamında ortaya çıkan iyi niyetli bir anlaşmazlığın adil ve makul bir çözümü olduğuna karar vermiştir. anlaşma”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Fransız milletvekilleri yeni çevrimiçi kumarhane yasa tasarısını inceleyecek

Bu haftanın başlarında, Fransa’daki çevrimiçi kumarhanelerin resmi olarak yasallaştırılmasına yol açabilecek yasa tasarısı 1248, Demokratik Hareket partisinden Philippe Latombe tarafından tanıtıldı ve şimdi inceleme bekleniyor Fransız Ulusal Meclisi tarafından. Fransa’da düzenlenmiş bir çevrimiçi kumarhane pazarının açılmasının önünü açmak: Bill 1248’in tanıtımıyla birlikte, düzenlemeye tabi çevrimiçi kumarhane pazarının resmi açılışı için zemin hazırlamaya şimdiden başladı. Fransa. […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Red Tiger, BTG tarafından desteklenen yeni bir çevrimiçi slot yayınladı: Egypt Megaways

Devasa piramitlerin ve anıtların altında bir yerlerde gizlenmiş tüm sırları ve büyük güçleri ile mistik Antik Mısır, birçok kişiye ilham kaynağı olmuştur. Kızıl KaplanEvolution Gaming Group AB’nin bir parçası olan ünlü şirket, son sürümüyle kulübe katıldı. Mısır Megayollarıoyuncuları efsanevi medeniyetin sırlarının açığa çıkacağı bir maceraya çıkarıyor. Mistik Antik Mısır’ı keşfedin: Bu oyunun size sunacağı çok […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Plays, Sticky Bees’i piyasaya sürdü ve Hollanda anlaşmasını uzattı

Global Olarak Tanınmış iGaming İçerik Sağlayıcısı, Pragmatic Play, Serbest bıraktı ONLAR Yapışkan Arılar™ sulu bir deneyime dönüşen popüler meyve sembollerini seven dünyanın her yerinden oyunculara daha fazla eğlence getirmek için slot oyunu. Slotun yeni sürümünün, oyuncuların bazı kazançlı ödüller vaat eden bal-tatlı bir deneyim yaşamaları için titizlikle hazırlanmış olduğu bildiriliyor. Popüler semboller: ONLAR yuva aracılığıyla […]

Daha fazla