Slot görevlisi tarafından bahşiş paylaşımı için Wynn aleyhine dava

Sheila Little, Clark County, Nevada’dan bir kadın açılmış dava yüksek kaliteli otel ve kumarhanelerin dünya çapında tanınan bir geliştiricisi olan Wynn Resorts Ltd’ye karşı, “Şirket, kumar makinesi operatörlerine ödenen bahşişleri bir havuzda toplayarak ve parayı amirleriyle paylaşarak iş kanunlarını ihlal etti.”

Adil Çalışma Standartları Yasasının İhlali:

Sheila Little’ın avukatları öyle söylüyor “yönetim bir Wynn Las Vegas kendisini ve meslektaşlarını bahşişlerinin bir kısmını slot yöneticileri ve yöneticileriyle paylaşmaya zorlayarak Adil Çalışma Standartları Yasasını ihlal etti.

Bu konuda şunları söylediler: “Dava, masa oyunu perakendecilerinin Wynn aleyhine açtığı, şirketin Mart 2021’de eski perakendeciler de dahil olmak üzere 1.000 perakendeciye 5,6 milyon dolar ödediği iddiasına benziyor.”

Fakat, wynn Temsilciler Pazartesi günü ikinci dava hakkında yorum yapmadılar.

Öte yandan, Henderson’ın avukatları Kaine Messer ve Christian Gabroy, davanın Little gibi diğer slot yetkililerini temsil eden bir toplu dava olarak tanınmasını istiyor.

Sheila Little’ın davası:

Perşembe günü, bölge mahkemesinde dava açıldı. “15.000 $’ı aşan zararlar bulmak, Little ve benzer şekilde konumlanmış diğer tüm çalışanlardan yasa dışı bir şekilde alıkonulan bahşişlerin tamamına eşit tazminat ve cezai zararlar.”

Dava iddia ediyor: “Wynn, çalışanları Adil Çalışma Standartları Yasasını ihlal ederek yasal olarak kazanılan bahşişlerden mahrum bırakan zorunlu bir bahşiş toplama ve müsadere politikası uyguladı.” ve 2021 davasına benzer.

Yasal işlem yoluyla poliçeyi iptal etmeye çalışmak:

Wynn’in perakendecileri ve Encore, şirketin kurucu ortağı ve eski başkanı ve CEO’su Steve Wynn tarafından 2006’da uygulanan politikayı 2013 ve 2018’de açılan davalarla bozmaya çalıştı. Ek olarak, Steve Wynn bahşiş politikasını resmen başlattı çünkü ipuçlarıyla birleştiğinde her saatlik kur tüccarı, amirinden daha fazla para kazandı.

Steve Wynn bu politikayı başlattığında, aynı zamanda hem salon şeflerinin hem de pit patronlarının yerini alacak bir ustabaşı pozisyonu oluşturdu.

Tesis 2005 yılında açıldı ve varlıklı kumarbazlardan oluşan büyük bir kalabalığı kendine çekti. Ancak Wynn, perakendecilerin amirlerinden önemli ölçüde daha fazla kazandığına ve bunun çalışanların motivasyonunu üst sıralara çıkmaktan alıkoyduğuna inanıyordu.

Ek olarak, 2018’de CEO olarak Steve Wynn’in yerini alan Matt Maddox tarafından getirilen yeni bir politika, görev süresinin üzerinden iki ay geçtikten sonra kargaşanın sona ermesini istedi.

Bu nedenle Maddox, uyuşturucu satıcılarının ücretlerini saatte 2 dolar artırdı, bu da yıllık yaklaşık 4.000 dolarlık bir büyümeye eşdeğer. Bu maaş zammı, tüccarın yaklaşık on yıldaki ilk zammıydı.

Yeni politika bunu dikte etti “Bayiler, kumarhane destek ekibi liderleriyle toplanan ipuçlarının yaklaşık yüzde 12’sini paylaşıyor” bayilere göre denetçiler kimdi.

Yeni politika nedeniyle, Wynn, Strip’te kumarhane hizmet ekibi lideri konumunu dahil eden ve diğer çalışanların krupiyenin tavsiyelerini paylaşmasına izin veren tek kumarhane operatörüydü.

2013 ve 2018’de yukarıda belirtilen davalarla bağlantılı olarak perakendeciler, 50 milyon dolara kadar kayıp bahşişi geri alma umuduyla 2013 ve 2018’de şirkete karşı iki federal dava açtı. Dava sonunda 9. Daire Yargıtay’a gitti ve bu mahkeme onu geri gönderdi. BİZ Bölge Yargıcı Andrew Gordon.

Gordon, Mart 2021’de imzalanan bir emirde şunları söyledi: “Mahkeme, önerilen çözümün, tamamı davalının mevcut veya eski çalışanları olan ve bu toplu davaya katılmayı seçen toplu dava üyeleri için Adil Çalışma Standartları Yasası kapsamında ortaya çıkan iyi niyetli bir anlaşmazlığın adil ve makul bir çözümü olduğuna karar vermiştir. anlaşma”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Swintt, küresel genişleme için Light & Wonder ile ortaklık kuruyor

Piyasanın önde gelen yazılım geliştiricilerinden biri olan Swintt, dünya çapındaki çeşitli önemli pazarlarda heyecan verici slot sürümlerini sunarak küresel pazardaki konumunu güçlendirmek için ünlü Light & Wonder ile ortaklık yapıyor. Bir dizi popüler başlık: Swintt gibi benzersiz yayınlarıyla ünlüdür Elektrik elemanları VE Altın şekerancak şirketin aynı zamanda geniş bir klasik slot portföyü de var. Yedi […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Makao hükümeti yasa dışı kumarla ilgili mevzuatı gözden geçirecek

Makao ÖİB Yasama Meclisi, şehirdeki yasa dışı kumar faaliyetleriyle ilgili mevzuatın gözden geçirilmesini düşünüyor. Teklifin, kuralları ihlal edenlere yönelik bir dizi yüksek para cezasının yanı sıra daha ağır hapis cezaları ve sınır dışı etme veya Makao’ya giriş yasağı gibi önlemleri içerdiği bildiriliyor. Daha ciddi yaptırımlar öngörün: Asian Gaming Brief’in (AGB) bildirdiğine göre, Yönetici tarafından sunulan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

NICC, Star Sydney hakkında ikinci bir soruşturma yürütecek

Star Sydney’in bir kumarhane lisansına sahip olmaya uygunluğu, New South Wales Bağımsız Komisyonu’nun (NICC) 19 Şubat’ta çabalarının başarısıyla ilgili endişelerin ardından ikinci bir soruşturma başlatacağını duyurmasının ardından bir kez daha gündeme gelecek: Yıldız ıslahı. Soruşturma: Başarılı görünen bir adımda Stella Ent. Grup şaşkınlıkla, patron arasında soruşturma bir kez daha olacak Adam Bell SC. Ancak bu […]

Daha fazla