Star Entertainment Group borcunu ödemek için fon topluyor

Yıldız Eğlence Grububiri Avustralya merkezli büyük kumar ve eğlence şirketleri Brisbane800 milyon Avustralya doları veya yaklaşık 545 milyon dolar topladığını kamuoyuna açıkladı. BİZ dolar, bir borcunu ödemek ve temettü ödemelerini askıya alacaktır.

Borç şirket tescil edildiğinde ortaya çıktı rekor bir yasal net zarar 31 Aralık’ta sona eren yılın ilk yarısı için, bir yıl önceki 74.2 milyon AUD’lik zarara kıyasla 1.26 milyar AUD.

Hukuki zarar sebebi olarak sermaye artırımı:

Bu kayıp, zorlu ticaret koşullarından kaynaklanmaktadır. Sidney.

Bu konuda şirket yetkilileri şunları söyledi: Altı aylık mali sonuçlar, beklenen vergi değişiklikleri, 350 milyon dolarlık para cezaları ve devam eden denetimler ve sorunları çözmek için yeni sistemler için yapılan harcamalar gibi tek seferlik maliyetler olarak adlandırdığımız 1,3 milyar doları içeriyordu.

“Düşük performans, giderek daha kısıtlayıcı olan işletim gerekliliklerini ve eyaletin Kumarhane Kontrol Yasasındaki değişiklikleri yansıtıyor.”

Ancak, bu “Toptan ödeme” Maliyet, iki mülkün resmi satışını içerdiğinden daha yüksek olabilir.

Buna ek olarak, Avustralyalı düzenleyiciler tarafından Eylül ortasından bu yana şirketin Sidney şubelerine uygulanan kısıtlamalar ve Ağustos ayında burada açılan daha büyük rakip Crown Resorts’un sert rekabeti, şu anda Avustralya’daki en büyük ikinci kumarhane operatörü olan Star’ın gelirlerini düşürdü. Pandemi öncesi seviyelere kıyasla %14 oranında.

Konuyla ilgili açıklama yapan şirket yetkilileri şunları söyledi: “685 milyon A$’lık 5’te 3 hak teklifini ve 115 milyon A$’lık kurumsal yerleşimi içeren sermaye artışı, Star’ın borcunu geri ödemesine ve likiditeyi artırmasına yardımcı olacak.”

Ancak şirket, bir yıl önceki 73.7 milyon A$’lık zararla karşılaştırıldığında, normalleştirilmiş vergi sonrası net karı 43.6 milyon A$ olarak bildirdi.

Sermaye artırmanın bir parçası olarak hisse satışı:

Star’ın ayrıca gelir kaybının önemli bir nedeni olan borç para toplamak için hisse satacak. Şu anda hisse başına 1,20 Avustralya Doları olarak fiyatlandırılıyorlar ve Star’ın en son kapanış fiyatı olan 1,52 AUD’den %21 daha düşük.

Hisse satışıyla ilgili açıklama yapan şirket yetkilileri şunları söyledi: “Ana hissedarlar Chow Tai Fook Enterprises ve Uzak Doğu Konsorsiyumu (0035. HK) haklarını satın aldı ve sermaye artırmak için 80 milyon dolar taahhüt etti.”

Şirket ayrıca nezaketinin sinyallerini verdi. Sidney kumarhanesi ilk yarıda sıfırdan 851 milyon AUD ile.

Temettü dağıtımına ilişkin olarak şirket yetkilileri şunları söyledi: “Şirketin borcunu azaltmak ve kumarhane lisanslarının tamamen çalışır durumda kalmasını sağlamak için temettü ödemelerini askıya alacağız.”

Sermaye artırımı devam ederken şirketin hisseleri Perşembe günü donduruldu.

Düzenleyiciler tarafından açılan birçok dava:

Star Entertainment daha önce yılın ilk yarısında 1,6 milyar A$’a varan zararlar konusunda uyarılmıştı. Yeni Güney Galler hükümetin kumarhanelerdeki poker makinesi operatörlerine uygulanan vergileri artırma önerisi. Lisansı askıya alındı ​​ve şirket 100 milyon dolar para cezası ödemek zorunda kaldı. Ancak buna rağmen, kumar operasyonlarını denetlemesi için yeni bir yönetici atamaya karar verene kadar kumar salonunu açık tutmayı başardı.

“NSW Hükümeti ile vergi mutabakatı, yatırımcılar için kilit katalizör olmaya devam ediyor” Jefferies analistlerine göre.

NSW-Star Entertainment davasıyla ilgili olarak, Star yetkilileri şunları söyledi: “Kara para aklama, dolandırıcılık ve suç faaliyetleriyle ilgili incelemelerin ardından NSW ve Queensland’de kumarhane lisanslarına sahip olma uygunluğunu yeniden kazanmak için acilen çalışıyoruz.”

para cezalarına gelince QueenslandGeçen yıl şirket 100 milyon dolar para cezası ödemek zorunda kaldı ve kumarhane lisansının neden şirkette kalması gerektiğini kanıtlaması için ek bir yıl verildi.

Ancak mali tabloya göre “Star Sydney, düzenleyici değişiklikler ve para cezaları nedeniyle yaklaşık 1 milyar dolar kaybetti.

“Sydney mülkü önemli bir belirsizlik durumunda. Son mevzuat değişiklikleri uyum maliyetlerini artırdı ve Grup, uluslararası ve yerel indirim faaliyetlerini askıya aldı.

“Ayrıca, kumarhane vergi oranlarında önerilen artışlar, şirketin karlılığını önemli ölçüde değiştirebilir. Bu faktörler birlikte, Sidney nakit yaratan birimin değerlemesini düşürdü ve 31 Aralık 2022 itibarıyla 988,4 milyon dolarlık bir değer düşüklüğü giderinin muhasebeleştirilmesini gerektirdi.

Ancak Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi (AUSTRAC), kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla Star’a dava açtığı için yeni para cezaları geliyor, bu da şirketin zararının gelecekte milyarlarca doları bulabileceği anlamına geliyor.

Star Entertainment Group CEO’su Robbie Cooke konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Grup, kültürünü ve işini dönüştürüyordu.”

Seçili Yıldız İştirakleri için Yurtiçi Gelir Artışı:

Yine şirketin bağlı ortaklıkları Yıldız Altın Sahili ve Hazine Brisbane yurt içi gelirlerini sırasıyla %30 ve %9 artırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Swintt, küresel genişleme için Light & Wonder ile ortaklık kuruyor

Piyasanın önde gelen yazılım geliştiricilerinden biri olan Swintt, dünya çapındaki çeşitli önemli pazarlarda heyecan verici slot sürümlerini sunarak küresel pazardaki konumunu güçlendirmek için ünlü Light & Wonder ile ortaklık yapıyor. Bir dizi popüler başlık: Swintt gibi benzersiz yayınlarıyla ünlüdür Elektrik elemanları VE Altın şekerancak şirketin aynı zamanda geniş bir klasik slot portföyü de var. Yedi […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Makao hükümeti yasa dışı kumarla ilgili mevzuatı gözden geçirecek

Makao ÖİB Yasama Meclisi, şehirdeki yasa dışı kumar faaliyetleriyle ilgili mevzuatın gözden geçirilmesini düşünüyor. Teklifin, kuralları ihlal edenlere yönelik bir dizi yüksek para cezasının yanı sıra daha ağır hapis cezaları ve sınır dışı etme veya Makao’ya giriş yasağı gibi önlemleri içerdiği bildiriliyor. Daha ciddi yaptırımlar öngörün: Asian Gaming Brief’in (AGB) bildirdiğine göre, Yönetici tarafından sunulan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

NICC, Star Sydney hakkında ikinci bir soruşturma yürütecek

Star Sydney’in bir kumarhane lisansına sahip olmaya uygunluğu, New South Wales Bağımsız Komisyonu’nun (NICC) 19 Şubat’ta çabalarının başarısıyla ilgili endişelerin ardından ikinci bir soruşturma başlatacağını duyurmasının ardından bir kez daha gündeme gelecek: Yıldız ıslahı. Soruşturma: Başarılı görünen bir adımda Stella Ent. Grup şaşkınlıkla, patron arasında soruşturma bir kez daha olacak Adam Bell SC. Ancak bu […]

Daha fazla