Star Sydney, NSW Hükümeti ile kumarhane vergi oranlarını kabul etti

Avustralyalı kumarhane devi Star Entertainment Group, New South Wales (NSW) eyalet hükümetiyle operatörün kumarhanelerinde poker makinesi vergi oranlarının tam olarak uygulanmasını on yılın sonuna kadar ertelemek için bir anlaşma müzakere etti. Bildirildiği üzere, Star ve hükümet, binlerce işi korumak ve şirketin ekonomik varlığını sürdürmek için kumar vergilerini kademeli olarak artırma konusunda anlaştılar.

Önceki Poker Makinesi Vergi Teklifi:

Inside Asian Gaming (IAG) tarafından bildirildiği üzere, tarifeleri Star’ın “sürdürülebilir seviyeler” olarak adlandırdığı seviyeye getirme anlaşması bir öncekinden sonra geliyor. koalisyon hükümeti dayatmayı teklif etti yaklaşık %60 görev poker makinesinde gelir al Yıldız Sidney kumarhanesi. Şirketin, böyle bir seviyenin durumu tehlikeye atacağını söylediği bildirildi. kumarhanenin fizibilitesi, yanı sıra 3.000’den fazla kumarhane işi Yeni Güney Galler Vilayet.

Anlaşma %20,91’e ulaştı:

Yeni seçilenlerle 11 Ağustos 2023’te varılan anlaşma işçi hükümeti mevcut durumu korumayı beklediği bildiriliyor Poker makinelerinde %20,91 vergi cari mali yılın sonuna kadar Star tarafından ödenir. IAG’ye görevergi, 1 Temmuz 2027’den 1 Temmuz 2030’a kadar kademeli olarak %22,91’e yükselecektir. 2030’un ötesindeüzerindeki vergi poker makineleri dayalı olacağı bildirildi. gelir eşikleri ve arasında değişen %37,6’dan %51,6’ya, 12.500 AU$ (8.145 ABD$) üzerindeki ciro seviyeleri için.

Yıldız Yükümlülükleri ve Kazançları:

Sydney Morning Herald tarafından bildirildiği üzereMüzakere edilen anlaşma, Star’ı birden fazla korumaktan sorumlu hale getirecektir. 3000 iş 2030 yılı boyunca. Aynı kaynak, şirketin sağlayacağını da bildiriyor 50 poker makinesi ve sekiz VIP masası devlete dahil etmek parasız test oyna Ekim 2023 itibariyle. Sonuç olarak, Star’ın hisse fiyatı %20 artış. AU$1,14’e ulaşmak için.

IAG’ye göre, Star CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Robbie Cooke şu yorumu yaptı: “Hükümet tarafından uygulanan resmi istişare ve yapılandırılmış yaklaşım, prensipte Sydney ekibimizin işlerini ve The Star Sydney’in yaşayabilirliğini koruyan bir anlaşmaya varmıştır.”

Cooke’nin şunları söylediği bildirildi: Prensip olarak anlaşma, Devlete borçlu olunan görevlerde bir artışla sonuçlanacak olsa da, Sydney işimizin koşullarını gerektiği gibi dikkate alıyor ve bu nedenle The Star Sydney için sürdürülebilir bir yol oluşturmaya yardımcı oluyor. 24 mali yılında ödenmesi beklenen ek vergi yaklaşık 10 milyon AU$’dır (6,5 milyon ABD$).

Kârlı Kalan Şirket:

Cooke’un şirket içinde sağlanan iş güvenliğinin önemine vurgu yaptığı bildirildi. Aslında, Sydney Morning Herald, NSW Saymanı Daniel Mookhey bu anlaşmanın olmamasının Star’ı yaşanmaz hale getireceği yorumunu yaptı.

Görünüşe göre bu sözlerin farkında, Star’ın CEO’su iddiaya göre şunları ekledi: “Anlaşmalar, The Star Sydney’in yaşayabilirliğini geri kazanmak, toplum güvenini yeniden kazanmak ve NSW ekonomisine değerli katkılar yapmaya devam etmemizi sağlamak için gereken önemli reformları uygulamak için hızlı bir şekilde çalışmaya devam etmemizi sağlıyor.”

IAG tarafından bildirildiği üzere şirket ayrıca, revize edilmiş NSW kumarhane vergi oranlarının şirketin finansal planlarında ilerlemesine yardımcı olacağını ve askıya alınan oyun lisansının 2024’te yeniden etkinleştirilinceye kadar erteleme avantajından yararlanacağını söyledi. NSW Bağımsız Kumarhane Komisyonu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Stakelogic Jones’un Kitabını yayınladı

Premium iGaming içeriğinin lider sağlayıcısı Stakelogic, oyuncuları başka bir heyecan verici maceraya çıkarmak için Book of Jones – Altın Kitap slotunu piyasaya sürdü! Bu sefer oyuncular Altın Kitap’ın tozunu almaya ve inanılmaz hazinelere yol açabilecek kadim bilgeliği aramaya davet ediliyor. Aynı zamanda bakara deneyiminin hayranları, 26 Eylül’de Stakelogic Live tarafından yayınlanan yeni Speed ​​​​Baccarat oyununa […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AvatarUX yeni Donkey & the GOATS slot oyununu piyasaya sürüyor

Tüm zamanların en büyük mücadelesine hazır mısın? AvatarUX sizi tüm zamanların en iyi dövüşçülerinden bazılarının karşı karşıya geleceği ve güçlerini göstereceği arenaya davet ediyor. Malta merkezli geliştiricinin yeni video slot sürümü Donkey & the GOATS’ta kazanma şansı yüksek ancak oynarken eğlenme şansı daha da yüksek. Harika Ödüller Kazanmanın Altın Yolları: THE son derece uçucu oyunun […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Everygame Poker yeni slot oyunu için 10 bedava dönüş sunuyor

Everygame Poker, hayranlarının neyi sevdiğini anlamakta ve geniş oyun portföyünü mutlak favorilerle genişletmekte en iyisidir. Şirket bunu bir kez daha yaptı. Altın Süper Ejderhanın CehennemiSon çıkan oyunu, ilk oyunu bu yılın başında oyuncuların kalbini kazanan popüler serinin ikinci oyunu. Harika özellikler ve heyecan verici bonuslar: Heyecan ve fantastik kazançlar getiren altın ejderhanın yanı sıra oyun, […]

Daha fazla