The Star, AML soruşturmasında dördüncü davayı aldı

Avustralyalı dev kumarhane işletmecisi The Star’a bu hafta Victoria Yüksek Mahkemesi’nde toplu menkul kıymetler davası şikayeti için başka bir dosya sunuldu. En son dava, bu hafta iddia edilen için indirilen ikinci dava. ‘yanıltıcı açıklamalar’ ve şeffaflığın olmaması ‘kara paranın aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesi yükümlülüklerine uyum için sistemleri ve süreçleri hakkında.’

çünkü hayır 4:

Bu bildirilen dördüncü dava Yıldız bir yıldan az bir sürede ve bu hafta operatöre ikinci şikayette bulunuldu. Pazartesi günü dava ücretleri operatörün “bu tür konularda sahip olduğu maddi bilgileri piyasaya açıklamamış ve işlerini bir bütün olarak The Star üyelerinin çıkarlarına aykırı olarak yürütmüştür” artık gösteriler ve ilgili finansal işlemlerle birlikte The Star’ın operasyonlarını kapsayacak şekilde genişletildi.

Bilgi sağlanmadığı iddiası:

Son dava tebliğ edildi Avustralya kumarhanesi Salı iddia ediyor Yıldız onun hakkındaki bilgileri usulüne uygun olarak bildirmemiş “Sıradan alışverişler, Star’ın Bank of China Macau’daki Hesapları ve China Union Pay geçişleriyle ilgili davranış”. Şirket dün celpnamenin alındığını ve şirketin kendisini mahkemede savunma niyetini açıkladı.

Kara para aklama soruşturmalarının amacı:

Duyuru o da belirtti “Dosyalama, Slater & Gordon (30 Mart 2022’de açıklandı), Maurice Blackburn (7 Kasım 2022) ve Phi Finney McDonald (6 Şubat 2023) tarafından açılan ayrı menkul kıymetler sınıfı davalarıyla önemli ölçüde örtüşüyor” Yıldız odak noktası haline geldikten sonra kara para aklama soruşturmaları devlet düzenleyicileri tarafından ve ayrıca AVUSTRAK, Avustralya’nın mali suçlar bekçisi. Sonuç olarak, şirketin kumar lisansları Queensland ve Sidney oldu askıya alınmış her iki konum da artık bağımsız bir atanmış kişi tarafından yönetilmektedir.

Yüz milyonlarca para cezası:

AVUSTRAK ve eyalet kumar kurulu The Star’a ödeme yapmasını emretti yüz milyonlarca para cezası kara para aklamayı önleme yasalarına uymamak ve müşterilerin kumarla ilgili sorunlarını sürekli olarak kaydetmemek. Kumarhane operatörü, tarafından verilen 67 milyon dolarlık para cezasının ödemesini çoktan hazırladı. Bağımsız Yeni Güney Galler Kumarhane Komisyonu. Ödeme üç taksite bölünür ve yıl sonuna kadar tamamlanması gerekir.

Ehliyet askıya alma ertelendi:

Yıldız ayrıca 68 milyon dolar daha para cezası ödemesi gerekiyor. Sidney halen altında olan mülk AVUSTRAKSoruşturmanın kapsamına girer ve potansiyel olarak daha fazla yaptırıma tabidir. Sidney ve Queensland’deki grup mülkleri için kumarhane lisansları askıya alınabilir, ancak Queensland’in lisans askıya alınması askıya alınmıştır. ertelenen 1 Aralık’a kadar kumarhaneye burada uyumluluğu sağlamak için yeterli zaman tanıyın.

Uyumluluk Bildirimi:

Bu eyaletlerdeki oyun komisyonları, operatörün öngörülen süre içinde uyumluluğa geri dönmemesi durumunda daha fazla önlem alınabileceğini duyurdu. Sadece bu hafta The Star aleyhine açılan iki ardışık dava, şirketin bunu ilk fırsatta yapması için hızlı bir hatırlatma olarak görülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Wyoming’deki çevrimiçi kumarhane kumarı yasallaştırılmak üzere

Wyoming’in oyun pazarı hızla büyüyor ancak eyalet, çevrimiçi kumarhane kumarı da dahil olmak üzere diğer kumar türlerini genişletmek için çok çalışıyor. Wyoming’de Çevrimiçi Kumarın Yasallaştırılması: Temsilciler Jon Corrado, Roberto Davisve diğerleri sponsorlu Ev Tasarısı 120 onaylandığı takdirde önemli ilerleme kaydedilmesine olanak sağlayacak çevrimiçi kumarhanelerde kumarın yasallaştırılması eyalette. Eyalette kumar 2021’den beri yasal. Vali Mark Gordon […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Makao, Ay Yeni Yılında 960.000 ziyaretçi bekliyor

Makao hükümetinin yöneticisi Maria Helena de Senna Fernandes’e göre, 8 günlük Ay Takvimi Yeni Yılı boyunca en az 960.000 kişinin, günde ortalama 120.000 ziyaretçinin Makao’yu ziyaret etmesi bekleniyor. Turizm Ofisi (MGTO). Ana otellerde neredeyse tüm odalar zaten rezerve edilmiştir: Otellerde doluluk oranının normale dönmesi bekleniyor neredeyse %90 yukarıda belirtilen Yeni Yıl kutlamaları sırasında 10 Şubat […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Inspired ve Kambi, sanal sporları dahil etmek için işbirliği yapıyor

İki sektör devi Inspired Entertainment, Inc. ve Kambi Group plc, dünya çapındaki Kambi hayranlarına popüler Inspired Virtual Sports ürünlerini sağlamak için güçlerini birleştirdi. Inspired ve Kambi küresel pazarı fethediyor: Kambi bahis şirketi platforma entegre edilecek muhteşem Inspired ürünlerini denemekten heyecan duyacak geniş bir hayran yelpazesiyle tüm sektörün önde gelen ürünlerinden biridir. Kambi kendisini tamamlayacak yeni […]

Daha fazla