The Star, Sheraton Grand Mirage’ı 200 milyon dolara sunuyor

Avustralyalı kumarhane devi The Star, şirketin %10 hissesini yaklaşık 142 milyon dolara sattıktan sonra Gold Coast’taki Sheraton Grand Mirage tatil beldesini 200 milyon dolara sunuyor. Kumarhane şirketi daha sonra, kara para aklamayı önleme ücretleri ve potansiyel vergi rejimi değişikliklerinden beklenen 1.11 milyar $’lık zararı azaltmak için 545 milyon $’ı hedefleyen büyük ölçüde indirimli sermaye artırma kampanyasına devam ediyor.

2017’de satın alınan lüks sahil mülkü:

Sheraton Büyük Serap Avustralya’da bulunan lüks bir sahil tesisidir. Altın Sahili ile Yıldızlar payı yüzde 50’ye eşittir. Hong Kong Menkul Kıymetler Borsasında işlem gören diğer ortaklar Uzak Doğu Konsorsiyumu VE Chow Tai Fookher biri yüzde 25’ini kontrol ediyor Sheraton Büyük Serap mülk. Aynı şekilde, bu şirketler 3,6 milyar dolarlık sermayeden eşit paya sahiptir. Queens Wharf kumarhanesi ve tesisi proje içinde Brisbane.

Bu üç şirket arasındaki ortak girişim, 2017 yılında Sheraton Grand Mirage’ı yaklaşık olarak satın aldığında kuruldu. 140 milyon dolar. Yıldız alımına katkıda bulundu. 40 milyon dolarlık sermaye.

Satış, sermaye artırımı ile gerçekleştirilir:

Tatil yerinin satışı, kumarhane operatörünün açıkladığı geçen ay duyurulmuştu. 800 milyon dolarlık sermaye artırımı yaklaşık € tutarındaki beklenen yasal net zararı dengelemek için 1,11 milyar dolar şirketin kara para aklamayı önleme prosedürlerine uymaması nedeniyle bir dizi yasal kovuşturmanın yanı sıra eyalet vergi rejimindeki olası değişikliklerden kaynaklanan beklenen kayıplardan kaynaklanmaktadır.

Sermaye artırımı dahil 115 milyon dolarlık hisse 1,52 $’lık önceki kapanışa göre %21 indirimle 1,20 $’dan teklif edildi. Ayrıca, Yıldız eğlencesi neredeyse satıldı % 10’luk bir pay. yaklaşık olarak Avustralyalı bir kumar makinesi milyarderine 142 milyon dolar kara para aklamayı önleme ihlallerinin neden olduğu zararı azaltmak için. şirket şimdi sunuyor Sheraton Büyük Serap İçin 200 milyon dolar aynı amaç için.

200 Milyon Dolarlık Tesis Küresel Yatırımcıları Bekliyor:

ONLAR Sheraton Büyük Serap üzerinde 3.45 hektarlık bir alan üzerinde duruyor. Altın Sahili 300 araçlık park yeri ve 215 metreden fazla plaj ile birlikte kapsamlı konferans ve etkinlik olanakları sunar. Açıklanan 200 milyon dolarlık satışla, Yıldız 2022’de yapılan 1,93 milyar dolarlık otel anlaşmalarına kıyasla ülkedeki otel gelirini bu yıl el değiştiren yaklaşık 1 milyar dolara yükseltecek. JLL Oteller ve Konaklama Grubutarafından belirlenmiş Yıldız Gold Coast mülkünü halka arz ediyor.

“Avustralya otel pazarı, bu yıl Hong Kong, Singapur, Endonezya ve Orta Doğu’dan grupların liderliğindeki offshore sermayeden önemli ilgi görmeye devam ediyor.” JLL CEO’su ve yatırım satışları başkanı Peter Harper şunları söyledi:. “Daha büyük anlaşmalardan bazıları, yeni alıcıların Avustralya otel pazarına girerek, alana taze sermaye enjekte etmesini ve sektörümüzün küresel yatırımcılara çekiciliğini göstermesini sağladı.”

The Star ve Hong Kong’da kayıtlı ortakları, 21 Nisan’da sona erecek olan ilgi beyanlarını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla