Yeni davayı kim kazanacak?

Kızılderili kabileleri bir kez daha devlete karşı savaşıyor ve bu kez kazanmaya kararlılar.

Washington’da 31 kumarhaneye sahip olan Maverick Gaming’in sahibi Eric Persson, kabilelerin pes etmeyeceğini söyledi.

Kişi v Devlet:

Her şey ile başladı oyun odaları restoranlara ve barlara bağlı olan, yani tamamen yasal Washington’da. Son zamanlarda, kumar salonlarının sayısı önemli ölçüde azaldı – 200’den fazla oyun odası eyalette ve şimdi sayı düştü yaklaşık 40. Kabileler, daha fazla çaba harcayarak değişikliklere uyum sağladı. kumarhane işi oyun salonlarından daha

Ancak Persson, 23 oyun odası Washington’da, bu onun için önemli bir konu.

Ayrıca devletle mücadelesi bu olaydan daha uzun sürer. Kabile oyunu davasında davacıydı. Maverick Gaming LLC v Amerika Birleşik Devletlerinerede Hint Oyun Düzenleme Yasası sorgulandı.

Bu durumda Persson’u temsil eden şirket, Gibson, Dunn ve Crutcherve bu onların ilk Hint rodeosu değil. Ünlü davada avukatlardı Brackeen, Haaland’a Karşıkonuyu kim aldı Hint Çocuk Esirgeme Yasası Persson için kesinlikle faydalı olacak olan Yargıtay’a.

Her iki durumdaki argümanlar benzerdir, ancak sonuçlar da olabilir. bir kutu var olumsuz sonuç bu sadece Washington’u değil, Amerika Birleşik Devletleri’nin her yerindeki kabileleri etkileyebilir ve herkesin korktuğu şey de budur.

Washington Indian Gaming Association’ın yönetici direktörü Rebecca Georgededi ki: “Maverick bunu Yüksek Mahkeme’ye götürebilirse, bunun (Hindistan Oyun Düzenleme Yasası) yalnızca Washington için değil, ülke çapındaki kabile anlaşmalarını geçersiz kılacağını not etmenin çok ama çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

Kabile Oyununun Avantajları:

ekonomik değeri hint kabileleri ABD’de fazlasıyla önemli 250 kabile federal olarak tanınan ve ellerinde bulunan 30 kumarhane ülkede. Onların geliri 100 milyar doları aşanilgili Tüm kârın %44’ü oyun ve kumar endüstrisinden toplanır.

Bu dava olabilir olumsuz bir etki Hint kabilelerinin vatandaşı olmayan insanlarda bile. George şu yorumu yaptı: “Kabile hükümetlerimiz ve kabile işletmelerimizdeki tüm işleri birleştirdiğimizde, Washington eyaletindeki en iyi 10 işverenden biriyiz. Genellikle kırsal alanlarda, kabile, kırsal alanlar üzerinde büyük bir etkiye sahip olan ana işveren olacaktır.”

Ticari oyundan elde edilen kar, çeşitli özel kuruluşlara gider. Bununla birlikte, kabile oyunu kârı, yerli uluslar kabile hükümetlerine, altyapı ve yardım programlarına fon sağlamaya yardımcı olan ve belki de en önemlisi, bazı durumlarda kabile vatandaşlarına doğrudan yardımı finanse eden. Sonuç olarak Hint oyunları gerçekten kabile vatandaşlarının hayatını değiştirdiyaşam standartlarını ve yaşam kalitelerini iyileştirmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Nolimit City, savaştan ilham alan D-Day slotuyla canlanıyor

Tartışmalı slotlarıyla tanınan İsveçli çevrimiçi oyun geliştiricisi ve sağlayıcısı Nolimit City, en yeni hit oyununu piyasaya sürdü D günü. D-Day, genellikle söz konusu Dünya Savaşı’nın başlangıcında görülen Normandiya çıkarmalarının başka bir adı olduğundan, bu slotta oyuncular zamanda geriye gitme ve 2. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimi deneyimleme fırsatına sahip olur. Aksiyon dolu grafikler: Bu savaş temalı […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

AGCO, hızla büyüyen oyunlara B2B kumar lisansı veriyor

Kanada eyaletindeki yetkili kumar otoritesi olan Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu’nun (AGCO), hızla büyüyen oyun geliştiricisi ve Booming Games iGaming içeriği tedarikçisi için B2B oyun lisansının verilmesini onayladığı bildirildi. Sağlayıcının operasyonlarında bir dönüm noktasını temsil eden onay, başka bir saygın sağlayıcının Kuzey Amerika pazarlarına girişini ve Ontario’nun yetki alanındaki ortaklara ve oyunculara yönelik içeriğin artan […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Pragmatic Play yeni slotu piyasaya sürüyor Big Bass teknemi yüzdürüyor

Tüm iGaming sektörünün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Pragmatic Play ve ünlü Reel Kingdom, dünyaca ünlü Big Bass serisinin yeni sürümüyle hayranlarını şaşırttı. Şirketinki En son sürüm, Big Bass teknemi yüzdürüyorSerinin eski hitlerini çok anımsatıyor ama aynı zamanda oyuncuları tüm oyun boyunca heyecanlandıracak yeni özellikler ve heyecan verici mekaniklerle heyecan katıyor. Yeni özellikler ve […]

Daha fazla