Yeni davayı kim kazanacak?

Kızılderili kabileleri bir kez daha devlete karşı savaşıyor ve bu kez kazanmaya kararlılar.

Washington’da 31 kumarhaneye sahip olan Maverick Gaming’in sahibi Eric Persson, kabilelerin pes etmeyeceğini söyledi.

Kişi v Devlet:

Her şey ile başladı oyun odaları restoranlara ve barlara bağlı olan, yani tamamen yasal Washington’da. Son zamanlarda, kumar salonlarının sayısı önemli ölçüde azaldı – 200’den fazla oyun odası eyalette ve şimdi sayı düştü yaklaşık 40. Kabileler, daha fazla çaba harcayarak değişikliklere uyum sağladı. kumarhane işi oyun salonlarından daha

Ancak Persson, 23 oyun odası Washington’da, bu onun için önemli bir konu.

Ayrıca devletle mücadelesi bu olaydan daha uzun sürer. Kabile oyunu davasında davacıydı. Maverick Gaming LLC v Amerika Birleşik Devletlerinerede Hint Oyun Düzenleme Yasası sorgulandı.

Bu durumda Persson’u temsil eden şirket, Gibson, Dunn ve Crutcherve bu onların ilk Hint rodeosu değil. Ünlü davada avukatlardı Brackeen, Haaland’a Karşıkonuyu kim aldı Hint Çocuk Esirgeme Yasası Persson için kesinlikle faydalı olacak olan Yargıtay’a.

Her iki durumdaki argümanlar benzerdir, ancak sonuçlar da olabilir. bir kutu var olumsuz sonuç bu sadece Washington’u değil, Amerika Birleşik Devletleri’nin her yerindeki kabileleri etkileyebilir ve herkesin korktuğu şey de budur.

Washington Indian Gaming Association’ın yönetici direktörü Rebecca Georgededi ki: “Maverick bunu Yüksek Mahkeme’ye götürebilirse, bunun (Hindistan Oyun Düzenleme Yasası) yalnızca Washington için değil, ülke çapındaki kabile anlaşmalarını geçersiz kılacağını not etmenin çok ama çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

Kabile Oyununun Avantajları:

ekonomik değeri hint kabileleri ABD’de fazlasıyla önemli 250 kabile federal olarak tanınan ve ellerinde bulunan 30 kumarhane ülkede. Onların geliri 100 milyar doları aşanilgili Tüm kârın %44’ü oyun ve kumar endüstrisinden toplanır.

Bu dava olabilir olumsuz bir etki Hint kabilelerinin vatandaşı olmayan insanlarda bile. George şu yorumu yaptı: “Kabile hükümetlerimiz ve kabile işletmelerimizdeki tüm işleri birleştirdiğimizde, Washington eyaletindeki en iyi 10 işverenden biriyiz. Genellikle kırsal alanlarda, kabile, kırsal alanlar üzerinde büyük bir etkiye sahip olan ana işveren olacaktır.”

Ticari oyundan elde edilen kar, çeşitli özel kuruluşlara gider. Bununla birlikte, kabile oyunu kârı, yerli uluslar kabile hükümetlerine, altyapı ve yardım programlarına fon sağlamaya yardımcı olan ve belki de en önemlisi, bazı durumlarda kabile vatandaşlarına doğrudan yardımı finanse eden. Sonuç olarak Hint oyunları gerçekten kabile vatandaşlarının hayatını değiştirdiyaşam standartlarını ve yaşam kalitelerini iyileştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çevrimiçi Oyunlar

Booming Games, yeni Power of Olympus video slotunu piyasaya sürdü

Muhteşem Olimpos Dağı’na tırmanmaya ve muhteşem Zeus ile tanışmaya hazır mısınız? Korkmayın: Booming Gaming, bu macerayı oyuncuları için heyecanlı ve verimli kılmak için çok çaba sarf etti. Booming Games’in en son gişe rekorları kıran sürümünde Yunan tanrısına katılın, Olympus’un Gücü! Yunan Tanrıları Bekliyor: Bu video yuvaları oyunculara büyük şans getirebilecek yedi sıra ile yedi makara […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat $ slotunu piyasaya sürdü

iGaming endüstrisinin ödüllü yazılım geliştiricisi ve B2B tedarikçisi Relax Gaming, Dream Drop Fly Cat$ slotunu piyasaya sürdü. yeni sürüm oyuncuları, şehir merkezindeki caddelerin kör edici işaretleri veya kötü şöhretli banliyö bölgelerinin karanlık köşeleri tarafından eşit olasılıkla tetiklenecek olan inanılmaz ödemeleri aramak için New York City sokaklarına götürüyor. Popüler slot teması: Tema daha sonra her iki […]

Daha fazla
Çevrimiçi Oyunlar

Stakelogic’in Money Track 2’sinde Fütüristik Soygun’a Katılın

Malta merkezli yenilikçi bir iGaming sağlayıcısı olan Stakelogic, piyasaya sürülmüş Money Track 2, devamı niteliğindedir. vurmak Steampunk ve kıyamet sonrası haydutların bir Vahşi Batı kasabasından ayrılan bir treni soymaya çalıştıkları Vahşi Batı temasıyla birleştirilmiş bir soygun teması gibi farklı kavramların bir karışımını içeren orijinal Money Track. Olağanüstü görseller: Adına sadık kalarak, ana teması yuva adı […]

Daha fazla